Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky
27.-30.6. 2013

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky

Projekt „Zemědělstvím žije!“ na výstavě v Brně

 

Jednou z hlavních priorit Zemědělského svazu ČR je propagace zemědělského sektoru v očích veřejnosti a přibližování zemědělství dětem a mladým lidem. Toto je také cílem dlouhodobého projektu s názvem „Zemědělství žije!“, který byl během podzimu 2012 otestován a v plné síle se začíná realizovat od jara letošního roku. Stejně jako v loňském roce i letos budou projektové aktivity stát na hlavním pilíři - zajišťování doprovodného naučně-osvětového programu v rámci zemědělských výstav a chovatelských dnů. K tomu letos přibydou i tzv. Dny otevřených dveří v členských podnicích Zemědělského svazu. Jednou z největších letošních výstavních akcí, kterou s projektem navštívíme, bude Národní výstava hospodářských zvířat v Brně ve dnech 27. - 31. 6. 2013.


Naučná stezka a další aktivity
Na našich osvětových akcích zajišťujeme pro návštěvníky mnoho soutěžních úkolů s cílem předat základní informace o zemědělství. Hlavním programem je soutěžní naučná stezka o sedmi stanovištích. Každé stanoviště seznamuje děti s jednou z mnoha oblastí spadající pod pojem zemědělství. Nechybějí informace o zemědělství všeobecně, jeho důležitých funkcích a významu, ale i o jeho jednotlivých oborech – živočišné výrobě (chov skotu, prasat, ovcí a koz), rostlinné výrobě, potravinářství, mechanizaci a zpracování půdy. Součástí jednotlivých stanovišť jsou otázky rozdělené pro předškoláky a první a druhý stupeň základních škol. Po vyplnění soutěžní kartičky a kontrole chyb včetně vysvětlení správných odpovědí si děti odnášejí různé drobné dárečky, které do soutěže věnují naši partneři (Agromachinery, Farmet, OK Group, Zemědělský týdeník, Schaumann).
Kromě naučné stezky jsou součástí edukativního stánku také soutěže v podobě poznávaček. Některé poznávačky jsou v papírové podobě -  hospodářská zvířata, zemědělské plodiny, stroje a značky traktorů. Největší oblibě se však těší poznávačky v reálu – vystaveny jsou sušené klasy, čerstvé plodiny a také semena devatenácti důležitých plodin. Nechybí ani ukázka některých krmiv (šroty).  Velmi vhodným doplňkem je velký plakát „Cesty zemědělských komodit“ doprovázený povídáním o tom, jakou cestu musí produkty urazit, než se s nimi setkáme v podobě potravin na stole a co vše je pro to třeba udělat.

Příležitost v Brně
Příležitostí, jak oslovit velké množství dětí a jejich rodičů, je bezpochyby jedna z nejzásadnějších zemědělských výstav u nás - Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky v Brně. Vzhledem k popularitě výstavy, bohatému doprovodnému programu a zajištěné účasti školních tříd všech věkových kategorií, je tato akce optimální pro naší zemědělskou osvětu. V obklopení živých zvířat a nejmodernějších zemědělské techniky můžeme dětem lehce přibližovat význam a důležitost zemědělství a poukázat na tento obor jako na perspektivní a potenciální z hlediska budoucí volby povolání. 
Nepřehlédnutelný žlutý stánek Zemědělského svazu bude umístěn před pavilonem P, těšíme se na vaši návštěvu!

www.zemedelstvizije.cz

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště