Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky
27.-30.6. 2013

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky

IREL představí hned několik novinek krmných doplňků pro koně, hospodářská i domácí zvířata

 

IREL spol. s r.o. je ryze česká soukromá společnost, která působí na trhu již od roku 1994. Hlavní činností společnosti je výroba krmných doplňků a farmakosmetiky, založených na přírodní a léčivé bázi. Při přípravě přírodních kosmetických přípravků se používá vysoce kvalitní předextrační úprava rostlin, která umožňuje mnohem efektivnější finální extrakci léčivých substancí, což je spojeno i s jejich vyšší kvalitou. Většina předextračních technologií a postupů již byla zaregistrována a společnost IREL vlastní jejich patenty, udělené na základě mezinárodního práva patentové ochrany.

Na Národní výstavě společnost IREL představí hned několik novinek krmných doplňků pro koně, hospodářská i domácí zvířata:

SILYFEED BASIC - Ochrana jater, regenerace a zdravé trávení
Základní krmný doplněk pro hospodářská i domácí zvířata z plodu Ostropestřce mariánského. Jedná se o základní krmný expeler, který vykazuje příznivé působení na zdraví užitkových a domácích zvířat, které je dáno příznivým synergickým působením přírodních látek, obsažených v plodu ostropestřce mariánského. Plod je upraven pouze mechanickou cestou tak, aby byla v co nejvyšší míře zvýšena biodostupnost účinných látek z krmné dávky a zároveň upraven poměr mezi jednotlivými skupinami účinných látek tak, aby byly v žádoucí rovnováze a odpovídaly přímým potřebám organismu zvířete.

SILYFEED A - Podpora jater a trávení
Základem krmného doplňku Silyfeed® A jsou speciálně mechanicky upravované plody ostropestřce mariánského. Díky vysokému obsahu silymarinového komplexu (okolo 3,5%) je Silyfeed® A nejúčinnějším, čistě přírodním hepatoprotektivem. Silyfeed® A dále obsahuje 15% kvalitní bezlepkové bílkoviny, minimálně 5% omega-6 ostropestřcového oleje a 35% jemné vlákniny, která má pozitivní vliv na zažívání.
URČENO PRO:
Standardní produkt určený pro všechny kategorie koní.

SILYFEED® SL - STRONG LUNGS
Bylinný sirup pro perorální podání pro koně
Silyfeed® SL
je sirup k perorálnímu podání určený dospělým koním. Přípravek obsahuje rostlinné extrakty s vysokým podílem flavonoidů a dalších přírodních látek s příznivým působením na stav organismu zvířete.

OSTROPESTŘCOVÝ KRMNÝ PANENSKÝ OLEJ - Krmný doplněk pro koně, poníky, hospodářská i domácí zvířata
Jedná se o 100 % panenský olej z plodu ostropestřce mariánského (Silybum marianum (L.) Gaertn.) lisovaného za studena. Tento produkt se používá jako senzorická (zchutňující) doplňková látka při krmení zvířat. Ve srovnání s řepkovým olejem, který nemá téměř žádné esenciální mastné kyseliny, má ostropestřcový olej kolem 60% kyseliny linolové, která patří k hlavním zástupcům těchto esenciálních mastných kyselin. Tato kyselina zároveň patří mezi nejlepší zdroje mastných kyselin pro organismus. Další benefitem ostropestřcového je vysoký obsah přírodního vitamínu E (ve formě alfa-tokoferolu), který zvyšuje elasticitu cév v organismu. Ostropestřcový olej je velmi bohatý na přírodní fytosteroly, které hrají zásadní roli při metabolismu tuků. V oleji je přítomen i silymarin, což je komplex látek, které mají pozitivní vliv na funkci jater. Silymarin je však v oleji přítomen téměř ve stopovém množství, a proto na obranou funkci jater nemá až tak veliký vliv. Vlastní hepatoprotektivní funkci však ostropestřcový olej má, a to ale zejména právě díky obsaženým mastným kyselinám (obsaženým v přirozené formě a koncentraci), kdy společně s působením fytosterolů se zlepšuje metabolismus tuků a tím se ulevuje játrům, která tak nejsou zbytečně zatěžována.

V neposlední řadě obsahuje ostropestřcový olej fosfolipidy, které zvyšují fungování jaterní funkce a tím prospívají fungování celého organismu.

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště