Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky
27.-30.6. 2013

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky

Düka: DEKAMIX – hygiena a komfort ve stáji

 

DEKAMIX je světle šedý prášek, jehož hlavním komponentem jsou výhradně přírodní suroviny. Vykazuje silné alkalické účinky a je schopen na sebe vázat vlhkost. Vyznačuje se výrazným redukujícím účinkem vůči choroboplodným zárodkům. Díky výraznému náhlému nárůstu hodnoty pH na 11 dochází pod tlakem vnějších podmínek k redukci spektra patogenních zárodků. Spolehlivě působí na zástupce rodu Pseudomonas, Klebsiella, patogeny jako je Staphylococcus aureus a Streptococcus uberis. Aplikační dávky DEKAMIX® mají vliv i na snížení výskytu mastitid u dojnic, v návaznosti na to redukci počtu somatických buněk, a v neposlední řadě ovlivňují pozitivně i zdravotní stav paznehtů.

DEKAMIX® je možné aplikovat na hlubokou podestýlku, dostýlané boxy, ale i posypem na matrace. Při používání DEKAMIX® je možné podestýlat i menší množství materiálu, a to jak slámy, tak separátu. Zvýšení sušiny podestýlky po aplikaci a změna reakce pH mají pozitivní vliv na snížení výskytu patogenních zárodků a významné omezení možnosti jejich pomnožování. Snižuje se tak i infekční tlak ve stáji.

Díky delšímu intervalu se redukuje potřeba podestýlání a dochází tak k poklesu množství práce. Díky extrémně vysokému podílu jemných částic v DEKAMIX® (100 % částic je menších než 0,06 mm) je také vyloučeno nebezpečí eventuálního vrstvení v odpadním kanálu.

DEKAMIX® se používá i jako posypový materiál do hnojných a krmných chodeb.

Jeho pravidelné používání jednoznačně zvyšuje čistotu zvířat, v neposlední řadě i čistotu vemene a struků. Jedinečné je působení DEKAMIX® na paznehty ve formě tak zvané suché lázně.

Díky těmto vlastnostem prokazatelně dochází k redukci spektra patogenních zárodků, které se podílejí na možnosti vzniku všech bakteriálních onemocnění. S úspěchem se používá ve stájích s dojnicemi, telaty, býky v žíru ale i ve stájích s prasaty a drůbeží. Jeho aplikace na podestýlku ve stáji významně ovlivňuje welfare zvířat, snižuje vlhkost ve stáji a přispívá tak ke zlepšení stájového klimatu.

Více informací:
www.dekamix.cz
Ing. Libor Klukan
info@dekamix.cz
Tel.: 602 316 497

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště