Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky
27.-30.6. 2013

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky

Národní výstava hospodářských zvířat a zemědělské techniky 2013 v číslech

 

Vystavovatelé: 178 ze 7 zemí
Belgie, Česká republika, Maďarsko, Německo, Polsko, Slovensko, Velká Británie

Chovatelé: 238

Návštěvníci: 44.055 ze 17 zemí
Belgie, Běloruská republika, Česká republika, Dánsko, Francie, Irsko, Itálie, Německo, Nizozemí, Polsko, Rakousko, Rumunsko, Ruská federace, Slovensko, Slovinsko, Švýcarsko, Velká Británie

Výstavní plocha:
Výstavní plocha pro expozice: 5.042 m2
Plocha hospodářských zvířat: 14.800 m2
Výstavní plocha celkem: 19.842 m2

Závěrečná zpráva ke stažení:

Řekli o výstavě

 

Tomáš Truhlář, předseda představenstva společnosti Genoservis:
Tuto výstavu považujeme za velmi důležitou, protože jde o jedinečné místo setkání chovatelů všech plemen skotu, koní i dalších zvířat. Česká republika se v této oblasti má čím pochlubit, v oblasti chovatelství skotu je na jednom z čelních míst dosahovaných parametrů a to nejen v rámci Evropy, ale i světa. Proto zde máme řadu zahraničních hostů, kteří oceňují vysokou úroveň naší živočišné výroby a samozřejmě i přidružených výrob. Věříme, že na výstavě budeme moci tuto úroveň prezentovat obchodním partnerům a naše postavení na trhu dále upevnit.

Jiří Mach, náměstek ministra zemědělství:
NVHZ je místem přátelských setkání, kde je možné pohovořit o věcech, na které v pracovních jednáních většinou nezbývá čas, a zároveň si prohlédnout živé výsledky práce. Chci poděkovat společnostem Veletrhy Brno a Genoservis za udržování a zlepšování této výstavní tradice, protože myslím, společně odvádějí velkou práci. Samozřejmě děkuji také chovatelským svazům a zemědělcům za jejich podporu a účast.

Jean Blanc, prezident francouzské Asociace chovatelů plemene blonde d'Aquitain:
Chtěl bych pogratulovat organizátorům této výstavy, která je podobně jako výstavy ve Francii především oceněním práce zemědělců. Zlepšuje komunikaci mezi městem a vesnicí, když zde lidé z jiných oborů mohou vidět nadšení chovatelů skotu a zároveň jejich tvrdou práci. Velmi nás těší, že se naše plemeno dostalo do České republiky a také jak daleko se vaši chovatelé dostali v kvalitě. Chci ocenit vynikající kvalitu zvířat předvedených na této výstavě. 

Patrik Tomaštík, prodejce, MEGAAGRI s. r. o.:
S výstavou jsem velmi spokojen. Představili jsme zde novinku, nastýlací rozdružovač MT 300, který jsme vyvinuli ve spolupráci s českými zemědělci. Jen za první den jsme měli 200 zájemců o tento stroj, což považujeme za obrovský úspěch. Našli jsme zde potenciální zákazníky jak mezi návštěvníky, kteří se na výstavu přišli podívat, tak mezi vystavovateli dobytka.

Petr Jedlička, vedoucí prodeje a marketingu, OPaLL-AGRI, s. r. o.:
Naše firma je největším výrobcem náhradních dílů na zemědělskou techniku v České republice a  výrobcem zemědělských strojů pro zpracování půdy. Jako vystavovatelé jsme na této výstavě poprvé. Rozhodli jsme se pro společnou expozici se společností Gordex, která zastupuje značku traktorů Massey Ferguson. Máme tu největší venkovní výstavní plochu v oblasti zemědělské techniky. Stroje, které tu vystavujeme, už jsou všechny prodané, získali jsme zde zajímavé kontakty. Co do počtu zákazníků, kteří k nám přišli, a jejich odbornosti hodnotím tuto výstavu jako dobrou a jsme rádi, že jsme přišli.

Jan Novák, ředitel Vývojového a chovatelského centra Fitmin, společnost Dibaq a. s.:
V Brně vystavujeme pravidelně, a to jak na TECHAGRO, tak na NVHZ. Veletržní prezentace je o podpoře prodeje, ale také o podpoře značky, kterou zde dostáváme více do povědomí  lidí, a to nejen chovatelů hospodářských zvířat, ale i chovatelů zvířat domácích.. To je spolu se setkáváním se stávajícími zákazníky a vyhledáváním nových potenciálních zákazníků hlavní smysl naší účasti. Když u klientů vyvoláme pozitivní emoce, a to i Zlatou medailí, kterou jsme letos získali za krmivo pro koně, přispěje to k dobrému jménu značky.

Petr Scherhaufer, obchodní ředitel, CIME, s. r. o.:
Jsme firma, která se primárně zabývá manipulační technikou. S naší účastí na výstavě jsem spokojen. Návštěvnost byla pro nás zajímavá, myslím si, že lidé přišli i v těžké době, která je obecně daná situací ve státním sektoru, zemědělce hodně zasáhly i nedávné povodně. Tato prezentace je hlavně o práci, o tom, že dokážeme lidi oslovit, něco zajímavého jim nabídnout, hovořit s nimi. Líbí se nám dvouletý cyklus výstavy, jsem dokonce zastáncem toho, aby se velké výstavy typu TECHAGRO konaly v tříletém cyklu.

Josef Macháč, jednatel, GreenMech s. r. o.:
Jsme vcelku překvapení a je pro nás přínosem, že k nám přišli návštěvníci především z řad odborné veřejnosti. Získali jsme Zlatou medaili za zametací zařízení od německé firmy Osborn, což je také trochu přilákalo. Jsme na této výstavě poprvé, v minulosti jsme se většinou účastnili veletrhu TECHAGRO, a když nás organizátoři oslovili, rozhodli jsme se, že to letos zkusíme. Myslím si, že to bylo dobré rozhodnutí.

Karel Roden, herec a chovatel
Na výstavě představuji dextery, irské plemeno, které je považováno za jedno z nejstarších evropských plemen. Rozhodl jsem se pro dextery pro jejich velikost a dobrý charakter. Myslím, že je to dobrá volba pro lidi, kteří se chtějí vrátit k přírodě a odcházejí z měst na venkov, kde si koupí statek nebo chalupu. Na výstavě v Brně oceňuji přátelský přístup chovatelů, organizaci i  množství vystavených plemen a kusů zvířat.

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště