Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava hospodářských zvířat
12.-15.5. 2019

Národní výstava hospodářských zvířat

Katalog prezentovaných zvířat 2019

 

KATALOG PRASAT JE K DISPOZICI NA PŘEDVADIŠTI!


Program na předvadišti

12. 5. – 15. 5. 2019 Neděle - Středa

Expozice skotu
Místo konání: Pavilon P

Jezdecký program a ukázky využití koní
Místo konání: Pavilon F – kolbiště
Další jezdecký program je uveden v jednotlivých dnech.

  • ukázka práce Jízdní policie Brno (neděle a pondělí)
  • předvedení klisny Orphée des blins – trojnásobná vítězka Velké pardubické steeplechase crosscountry,
  • Národní hřebčín Kladruby nad Labem – ukázka spřežení a jezdecká ukázka Pas de deux starokladrubských hřebců
  • drezurní ukázka plemene lusitáno – Pavla Rubíčková
  • ukázka soutěže Working Equitation
  • ukázky westernových disciplín - plemena appaloosa, quarter horse, paint horse
  • extreme trail a cowboy race - ukázky soutěží na přírodních překážkách
  • jezdecké ukázky fríských koní
  • jezdecká ukázka koní plemene paso fino colombiano
  • ukázka koní ve volnosti – Kosti a svaly v pohybu
  • vozatajské ukázky - welsh pony, hafling, teplokrevné čtyřspřeží
  • ukázka využití a práce chladnokrevných koní
  • Minihorse - skoková a vozatajská ukázka
  • voltižní vystoupení TJ Lucky Drásov
  • čtverylka koní Kinských
  • ukázka fjordských koní a pushball
  • ukázky využití plemene shetland pony
  • ukázka využití plemene irský cob
  • ukázky paravoltiže a parawesternu
  • ukázka plemen oslů
  • spřežení a dostavník

Ukázky stříhání ovcí elektrickým strojkem pro návštěvníky výstavy
Místo konání: Pavilon F – střihačské pódium

Expozice koní, ovcí, koz a prasat
Místo konání: Pavilon F

Farma JOHN DEERE
Místo konání: Pavilon F


12. 5. 2019 Neděle

Chovatelský program

Místo konání: Pavilon P – předvadiště dojeného skotu
11.00 – 13.00 Národní šampionát skotu jersey
13.00 – 14.00 Ukázka kolekce dojeného skotu
15.30 – 16.30 Soutěž „Dítě a tele“
Místo konání: Pavilon P – předvadiště masného skotu
10.00 – 12.30 Národní šampionát plemene Charolais (rozhodčí: PJ Budler, USA)
12.30 – 15.00 Národní šampionát plemene Limousine (rozhodčí: David Goffinet, Belgie)
15.00 – 16.00 Národní šampionát plemene Aubrac (rozhodčí: PJ Budler, USA)
16.00 – 17.00 Národní šampionát plemene Parthenaise (rozhodčí: Vincent Loiseau, Francie)
Místo konání: Pavilon F – předvadiště ovcí, koz a prasat
09.00 – 10.00 Předvádění prasat
10.00 – 10.30 Vlnohrátky – soutěže pro návštěvníky
10.30 – 12.30 Ukázky zpracování vepřového masa – František Kšána
12.30 – 13.00 Vlnohrátky – soutěže pro návštěvníky
13.00 – 14.30 Předvádění ovcí a koz, hodnocení exteriéru koz lineárním popisem
(mezinárodní posuzovatel Mr. Kupers Holandsko)
14.30 – 16.30 Ukázky zpracování vepřového masa – František Kšána
Místo konání: Pavilon F – střihačské pódium
10.00 – 16.00 Otevřená soutěž ve stříhání ovcí elektrickým strojkem
Místo konání: Pavilon F – kolbiště
09.30 – 11.30 Chovatelské ukázky plemen koní
11.30 – 14.00 Jezdecký program a ukázky využití koní
14.00 – 14.30 Setkání legend po dvaceti letech a Vanda Hybnerová
14.30 – 17.30 Jezdecký program a ukázky využití koní
Místo konání: Pavilon F – kruhovka
09.30 – 11.30 Chovatelské ukázky plemen koní
11.30 – 12.00 Vožení dětí na koních
12.00 – 12.30 Ukázky komunikace s koněm s Pepinkou Rašilovovou
12.30 – 13.30 Ukázky péče o koně a hiporehabilitace
13.30 – 14.00 Vožení dětí na koních
14.00 – 14.30 Práce s mladým koněm a ukázka podkování koně
14.30 – 15.30 Ukázky péče o koně a hiporehabilitace
15.30 – 16.00 Equipoint – komunikační hra pro diváky
16.00 – 16.30 Vožení dětí na koních
16.30 – 17.30 Ukázky péče o koně a hiporehabilitace

13. 5. 2019 Pondělí

Chovatelský program

Místo konání: Pavilon P – předvadiště dojeného skotu
10.00 - 14.30 Národní šampionát holštýnského skotu
Přehlídka, hodnocení s odborným komentářem. Vyhlášení šampiónky a předání cen vyhodnoceným chovatelům
15.00 – 15.30 Ukázky normandského skotu
15.30 – 16.30 Ukázky kolekcí dojeného skotu
Místo konání: Pavilon P – předvadiště masného skotu
10.00 – 13.00 Národní šampionát plemene Aberdeen Angus (rozhodčí: Lee a Dawn Wilsonovi, Kanada)
13.00 – 15.00 Národní šampionát plemene Masný simentál (rozhodčí: PJ Budler, USA)
16.00 – 17.00 Národní šampionát plemene Hereford: (rozhodčí: PJ Budler, USA)
Místo konání: Pavilon F – předvadiště ovcí, koz a prasat
09.00 – 10.30 Hodnocení exteriéru ovcí a koz – školení hodnotitelů
10.30 – 11.00 Vlnohrátky – soutěže pro návštěvníky výstavy
11.00 – 12.00 Předvádění a hodnocení prasat s odborným komentářem
12.00 – 14.00 Hodnocení ovcí a koz – školení hodnotitelů
14.00 – 15.00 Vlnohrátky – soutěže pro návštěvníky výstavy
Místo konání: Pavilon F – kolbiště
09.30 – 11.30 Chovatelské ukázky plemen koní
11.30 – 17.30 Jezdecký program a ukázky využití koní
Místo konání: Pavilon F – kruhovka
09.30 – 11.30 Chovatelské ukázky plemen koní
11.30 – 12.00 Práce s mladým koněm
12.00 – 13.30 Ukázky péče o koně a hiporehabilitace
13.30 – 14.00 Vožení dětí na koních
14.00 – 14.30 Equipoint – komunikační hra pro diváky
14.30 – 15.30 Ukázky péče o koně a hiporehabilitace
15.30 – 16.00 Vožení dětí na koních
16.00 – 17.30 Ukázky péče o koně a hiporehabilitace

14. 5. 2019 Úterý

Chovatelský program

Místo konání: Pavilon P – předvadiště dojeného skotu
09.00 – 12.30 Soutěžní přehlídka českého strakatého skotu
Soutěž v odhadu hmotnosti
13.00 – 15.00 Národní šampionát plemene brown swiss
15.30 – 16.00 Ukázka normandského skotu
16.00 – 17.00 Ukázky kolekcí dojeného skotu
Místo konání: Pavilon P – předvadiště masného skotu
10.00 – 11.00 Národní šampionát plemene Belgické modrobílé (rozhodčí: Eric Lust, Belgie)
11.00 – 12.00 Národní šampionáty ostatních francouzských plemen Blonde d´Aquitaine a Selers (rozhodčí: Karel Šeba, ČR)
12.30 – 14.00 Národní šampionáty plemen Dexter a Piemontese (rozhodčí: Karel Šeba, ČR)
14.00 – 17.00 Komentovaná přehlídka masných plemen bez soutěžního šampionátu (Bruna d‘Andorra, Bazadaise, Dexter, Galloway, Gasconne, Pizgauer, Vosgienne, Wagyu)
Místo konání: Pavilon F – předvadiště ovcí, koz a prasat
09.00 – 11.00 Předvádění ovcí a koz
11.00 – 12.00 Vlnohrátky – soutěže pro návštěvníky výstavy
13.30 – 15.30 Předvádění prasat
Místo konání: Pavilon F – kolbiště
09.30 – 11.30 Chovatelské ukázky plemen koní
11:30 – 14.00 Jezdecký program a ukázky využití koní
14:00 – 14.30 Ukázka hry koňské pólo
14:30 – 17.30 Jezdecký program a ukázky využití koní
Místo konání: Pavilon F – kruhovka
09.30 – 11.30 Chovatelské ukázky plemen koní
11.30 – 12.00 Práce s mladým koněm
12.00 – 13.30 Ukázky péče o koně a hiporehabilitace
13.30 – 14.00 Vožení dětí na koních
14.00 – 14.30 Equipoint – komunikační hra pro diváky
14.30 – 14.50 Slavnostní předání cen zemědělské olympiády
14.50 – 15.30 Ukázky péče o koně a hiporehabilitace
15.30 – 16.00 Vožení dětí na koních
16.00 – 17.30 Ukázky péče o koně a hiporehabilitace

15. 5. 2019 Středa

Chovatelský program

Místo konání: Pavilon P – předvadiště dojeného skotu
10.30 - 11.45 Soutěžní přehlídka normandského skotu s odborným komentářem a hodnocením francouzského speciality
11.45 – 12.00 Vyhlášení výsledků „Tiché aukce“ normandských jalovic
12.30 „MISS SYMPATIE“ – vyhlášení výsledků návštěvnické ankety
13.30 – 15.30 Ukázka vyhodnocených šampionek dojených plemen
Místo konání: Pavilon P – předvadiště masného skotu
10.00 – 11.00 Soutěžní přehlídka plemenných býků
11.00 – 12.30 Soutěž chovatelských skupin masných plemen
12.30 – 14.30 Soutěž Junior teamu ČSCHMS Praha
Místo konání: Pavilon F – předvadiště ovcí, koz a prasat
10.00 - 11.00 Vlnohrátky – soutěže pro návštěvníky výstavy
11.00 – 12.00 Přehlídka a hodnocení prasat s odborným komentářem
13.00 – 15.00 Předvádění ovcí a koz
Místo konání: Pavilon F – kolbiště
09.30 – 10.00 Jezdecký program a ukázky využití koní
10.00 – 10.15 Pohádka
10.15 – 10.40 Štvanci – Výcvik kavalerie C. a K. Huláni
10.40 – 11.30 Jezdecký program a ukázky využití koní
11.30 – 13.00 Chovatelské ukázky plemen koní
13.00 – 14.00 Jezdecký program a ukázky využití koní
14.00 – 14.25 Štvanci – Výcvik kavalerie Československé armády
14.25 – 17.30 Jezdecký program a ukázky využití koní
Místo konání: Pavilon F – kruhovka
09.30 – 11.30 Chovatelské ukázky plemen koní
11.30 – 12.00 Práce s mladým koněm
12.00 – 13.30 Ukázky péče o koně a hiporehabilitace
13.30 – 14.00 Vožení dětí na koních
14.00 – 14.30 Equipoint – komunikační hra pro diváky
14.30 – 15.30 Ukázky péče o koně a hiporehabilitace
15.30 – 16.00 Vožení dětí na koních
16.00 – 17.30 Ukázky péče o koně a hiporehabilitace

Změna programu vyhrazena!

Souběžně také

ANIMAL TECH
12.-15.5. 2019


Národní výstava myslivosti
12.-15.5. 2019


CEVC
14.-15.5. 2019

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště