Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Národní výstava hospodářských zvířat
22.-26.4. 2023

Národní výstava hospodářských zvířat

Tisková konference představila novinky ročníku

 

Do zahájení největšího svátku českých chovatelů a myslivců chyběl už jen necelý den, když na brněnském výstavišti proběhla tisková konference informující o chystaných akcích. Novináři se mj. dozvěděli, že během čtyř dnů bude na výstavišti k vidění celkem pět tisíc zvířat různých velikostí a v pěti pavilonech se představí 300 vystavovatelů všeho, co souvisí s chovem hospodářských zvířat, domácích mazlíčků a také myslivostí.


V úvodu tiskové konference vystoupil generální ředitel společnosti Veletrhy Brno Jiří Kuliš, který zdůraznil odborný charakter Národní výstavy hospodářských zvířat a zemědělské techniky. Od roku 2009, kdy se v Brně konala poprvé, zájem chovatelů o prezentaci stále roste, aktivně se účastní všechny chovatelské svazy a letos se představí rekordních 800 hospodářských zvířat. Jak vysvětlil Ladislav Škařupa ze společnosti Genoservis CBS, zájem odborné veřejnosti o přehlídky a šampionáty je již tak velký, že je obtížné vše časově skloubit a třeba přehlídky 22 masných plemen proto musejí být rozděleny do dvou dnů. Kvalitu českého chovatelství oceňují i v zahraničí, například z Ruska a dalších východoevropských zemí opět přijedou delegace zájemců o český plemenný materiál. Výstava je podle Ladislava Škařupy zároveň výbornou příležitostí přesvědčit o vysoké kvalitě domácí produkce širokou veřejnost. Profesionální charakter Národní výstavy hospodářských zvířat potvrzuje dvoudenní jednání nevládních agrárních organizací zemí V4, o kterém na tiskové konferenci informoval Jan Záhorka z Agrární komory ČR.

Novinkou ročníku je Národní výstava myslivosti, která do pavilonu G1 koncentruje unikátní nabídku zajímavostí zahrnující trofeje, potřeby pro chovatele zvěře a myslivce, tematické výstavy i gastronomické speciality. S podrobnostmi na tiskové konferenci seznámil odborný garant výstavy Jaroslav Pospíšil ze sdružení SILVAJAGD. V sobotu se na brněnském výstavišti otevře ještě výstava chovatelských potřeb PROPET doprovázená Mezinárodní výstavou psů všech plemen INTERCANIS a Mezinárodní výstavou koček INTERFELIS.

Návštěvníci se mohou těšit také na westernový ranč, přednáškový cyklus na téma biomasa, soutěž mladých farmářů, vystoupení sokolníků, dřevorubeckou show, mezinárodní soutěž v králičím HOPu a mnoho dalšího.

Brány výstaviště se poprvé otevřou ve čtvrtek 25. června v 9.00 hod.


 

Datum: 24.6.2015 17:54:00

Souběžně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé 2021

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště