Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Silvajagd vzpomíná na svého zakladatele, který by letos oslavil 70 let


Sdružení podnikatelů Silvajagd je duší mysliveckých veletrhů v Brně, a nejinak tomu je i letos. Zakladatelem byl Jaroslav Pospíšil, který však před pěti lety náhle odešel, nicméně v jeho práci pokračují oba jeho synové Michal a Alexandr. Přípravy na celou akci trvaly téměř rok.

Silvajagd je těžko vyslovitelný název, ale je to vlastně jednoduchá složenina slov silva (les) a jagd (lov). „Sdružení založil v devadesátých letech náš tatínek Jaroslav Pospíšil, na kterého tady máme i vzpomínku. A právě táta přišel s myšlenkou Národní výstavy myslivosti a stál za jejím prvním ročníkem v roce 2015,“ říká Michal Pospíšil. Na výstavě je dvacet firem, kterépatří do sdružení Silvajagd, které se primárně zabývají výrobou mysliveckých a lesnických oděvů, obuvi a doplňků. Najdete zde nádherný kočár z první republiky, který ze svého muzea kočárů zapůjčil Václav Obr, zajímavé jsou také historické uniformy patřící přímo sdružení.

„Zajímavostí je také trofej srnce Jůlinka, kterého odchoval Pavel Scherer a který měl ve třech letech parůžky ohodnoceny na 200 b. CIC. Unikátní kulovnice najdete na stánku Expal Honzy Škopíka, který je, mimo jiné, i skvělý zpěvák. Bratr Saša představuje nože vyrobené z jednoho kusu. Určitě si v pavilonu najde to své každý, kdo sem zavítá,“ ukončuje rozhovor Michal Pospíšil, který však myslivcem, jako jeho táta, není.

 

Datum: 25.4.2023 12:56:00

Souběžně také

Mohlo by vás zajímat

Vystavovatelé

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště