Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Zlatá medaile MSV – FAQ

 
Otázka: Kdy je uzávěrka přihlášek?

16.9. 2022

Otázka: Kdy je nejlepší zaslat přihlášku?

V ideálním případě zašlete přihlášku hned, co se rozhodnete účastnit. Zbývá vám pak relativně dlouhá doba na to, vše doplnit. S administrátorkou soutěže můžete vše konzultovat a detailně připravit pro komisi.

Otázka: V přihlášce je nutné vyplnit stručnou charakteristiku exponátu. Do kolonky se mi ale vše nevejde, co s tím?

Nic se neděje. Vždy zasíláte dvě verze jedné přihlášky – vytištěnou s podpisem a razítkem, a elektronickou (jen ji vyplníte a pdf uložíte). Charakteristika exponátu bude tedy v elektronické přihlášce vidět po odrolování a je možné s ní dále pracovat.

Otázka: Je nutné psát název exponátu i charakteristiku v angličtině?

Ano, je to nutné, protože vše dáváme v jazykových mutacích na web, a všechny materiály překládáme. Je tedy lepší, když půjdou tyto informace přímo od vás, abychom se vyhnuli překladatelským nepřesnostem.

Otázka: Co vše musím doložit k přihlášce?

Důležité jsou především povinné podklady, které zahrnují i komentář ke kritériím. Ta jsou popsána v přílohách P1, P2, P3. Letos jsme se snažili kritéria a celkové přihlášení co nejvíce zjednodušit. Vše vyplňujete elektronicky, zaškrtáváte políčka a poté dokládáte případný rozšířený komentář. Podpůrné podklady vždy dotvářejí informaci o produktu, takže je určitě nepodceňte. Vše je specifikováno ve stanovách soutěže (čl.5).

Otázka: Proč musím zasílat podklady v elektronické podobě?

Po zaslání podkladů vkládá administrátorka soutěže vše na web určený pouze komisi MSV. Ještě před samotným zasedáním si všichni prostudují zaslané materiály, takže přijíždějí naprosto připravení. Pro vás je výhodou, že pokud je potřeba doplnit nějaký materiál, jste na to upozorněni a nestane se, že budete mít mínusové body za nedodání podkladu.

Otázka: Kdy dostanu fakturu?

Po přijetí přihlášky Vám bude vystavena zálohová faktura s platebními údaji, která bude odeslána na e-mailovou adresu uvedenou v přihlášce k účasti na veletrhu. Po zaslání přihlášky tedy je nutné zaplatit i registrační poplatek na základě fakturačních údajů, které jsou uvedeny na faktuře. Po skončení veletrhu vám zašleme v daném zúčtovacím období konečnou fakturu se zaplacenou částkou.

Otázka: Jakým způsobem je hodnocena dokumentace?

Tajemník a předseda hodnotitelské komise se sejdou několik dnů před zasedáním komise, aby zkompletovali dokumentaci a vystavovatelé měli ještě čas doplnit požadované materiály. Toto je kontrolováno již při přijetí dokumentace organizátorem, kontrola specialistou je však nutná. Splňuje-li dokumentace základní podmínky a chybí-li některý speciální dokument, komise si ho vyžádá.

Otázka: Jak a kdy probíhá hodnocení komise?

Hodnotitelská komise zasedá den před veletrhem, tj. 3.10.2022. Seznámí se s přihlášenými exponáty, tyto jsou přiděleny jednotlivým členům komise dle odbornosti, kteří exponáty prostudují. Po prostudování dokumentů následuje prohlídka exponátů přímo na stáncích vystavovatelů – od 13,00 (bude připomenuto a upřesněno organizátorem). Poté proběhne zasedání komise, jehož výstupem je nejužší výběr exponátů, ze kterých komise vybírá ty, které získávají ocenění Zlatá medaile MSV.

Otázka: Kdy proběhne slavnostní vyhlášení soutěže?

Výsledky jsou vyhlášeny na slavnostním galavečeru soutěže Zlatá medaile, první den veletrhu, tj. 4.10.2022. Vystavovatelé, popř. ostatní subjekty (výrobci) mají tak možnost marketingově využít ocenění exponátu po celou dobu veletrhu. Na galavečeru jsou přítomné špičky v průmyslu i politice.

Otázka: Nejlepší rada, jak se přihlásit?

Představte si, že podáváte informaci velice zkušenému zákazníkovi, který po vás chce kompletní informace, aby se mohl rozhodnout právě pro váš produkt. Zkrátka chce vyčerpávající informace, včetně vizualizací, zkoušek, protokolů atd. Proč jste nejlepší? Co máte vy a konkurence ne?

 

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště