Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
3.-7.10. 2016

Mezinárodní strojírenský veletrh

Status partnerské země MSV posílí bilaterální spolupráci mezi ČR a Čínou

Letos v březnu, během návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku, bylo navázáno strategické partnerství s českou stranou. Aby bylo možné rozšířit a podpořit toto partnerství, podepsal pan Jiang Zengwei, ředitel CCPIT (China Council for the Promotion of International Trade), s náměstkem ministra průmyslu a obchodu České republiky Jiřím Havlíčkem memorandum o účasti Číny jako partnerská země v roce 2016 na Mezinárodním strojírenském veletrhu. CCPIT následně pověřila čínská vláda organizací vlastní účasti včetně národního pavilonu (A1) ve spolupráci s CCOIC (China Chamber of International Commerce). Doprovodné akce podpoří také CMEC International Exhibition Co.

Status partnerské země MSV posílí bilaterální spolupráci mezi ČR a Čínou

Na MSV 2016 se představí 150 čínských vystavovatelů

 

Jde o historicky největší účast Číny na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. Jádrem čínské expozice je čínský národní pavilon ve výstavní hale A1. V pavilonu se představí 75 vystavovatelů z Pekingu, Šanghaje a provincií Tianjin, Zhejiang, Hebei, Jiangsu, Shandong, Heilongjiang, Shaanxi a dalších. Součástí bude účast malých a středních firem z provincie Zhejiang v pavilonu H. Exponáty budou zejména z oborů elektromechanika, zpracování kovů, odlévání, svařování, průmyslová kompozity a technické plastů, oblast povrchových úprav, automatizace a elektronika, energetika a silnoproudá elektrotechnika, dále pak z oblasti lodního stavitelství, letectví a letecké techniky a automobilového průmyslu. Všechny expozice v národním pavilonu budou speciálně označeny tak, aby zdůraznily image čínských podniků a vyspělých průmyslových technologií a produktů.

Mezi vystavovateli je hned několik špičkových korporací jako například China Railway,  Aviation Industry Corporation of China, China Machinery Engineering Corporation, Yanfeng Automotive Interiors of SAIC Motor Corporation, Shanghai Electric Group, Shanghai Rainbow Fish Ocean Technology, Zhejiang CF Moto Power and Shaanxi Blower Group.

China Railway představí simulátor vysokorychlostní železnice. V Číně je již více než 20 000 kilometrů této dráhy v provozu a tato technologie se vyváží také do Turecka, Ruska či Indonésie. Návštěvníci MSV se tak mohou seznámit s high-end standardy vlakové dopravy v Číně.

Návštěvníci uvidí také Rainbow Fish, první čínskou ponorku schopnou ponoru deset tisíc metrů pod hladinu. Bude vystavena na expozici Shanghai Rainbowfish OCEAN TECHNOLOGY a je vyrobena z martenzitické niklové oceli s extrémně vysokou pevností a v blízké budoucnosti by se měla vydat i na nejhlubší místo na zemi, tedy do Mariánského příkopu.

Kromě vlastních expozic se bude konat také řada doprovodných akcí, jako je vlastní zahajovací ceremoniál, Česko-čínské podnikatelské fórum, B2B setkání, čínská recepce a další. Vytvoří se tak univerzální komunikační platforma pro podniky z obou zemí za účelem rozšíření spolupráce a utužení přátelství.

Zahajovací ceremoniál se bude konat v 10.00 hod dne 3. října. Významní hosté z obou zemí se zúčastní otevření přestřižením pásky a prohlídkou čínských expozic. Česko-čínské podnikatelské fórum se bude konat 4.10. od 10 do 17 hodin v pavilonu E2 Téměř 200 lidí z hospodářských komor, z předních průmyslových podniků a médií z obou zemí se zúčastní China Night 4.10. od 18:00 v hotelu Voroněž.

Současně také

Transport a Logistika
7.-11.10. 2019


ENVITECH
7.-11.10. 2019

 

Mohlo by vás zajímat


Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště