Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
14.-18.9. 2015

Mezinárodní strojírenský veletrh

MSV
14.-18.9. 2015

Mezinárodní strojírenský veletrh

Statistická data - MSV, Transport a Logistika, ENVITECH 2015

 

Společná statistika pro MSV, Transport a Logistika, ENVITECH 2015

1 504 vystavujících firem z 32 zemí
75 239 návštěvníků z 54 zemí

Statistická data - MSV, Transport a Logistika, ENVITECH 2015

 

Společná statistika pro MSV, Transport a Logistika, ENVITECH 2015

1 504 vystavujících firem z 32 zemí
75 239 návštěvníků z 54 zemí

Řekli o veletrzích

Miloš Zeman, prezident ČR
Při setkáních na expozicích jsem si uvědomil, že někdy podceňujeme fenomén, který se nazývá osobní chemie, neboť chemie může znamenat jak kyselinu solnou, tak osobní přátelství. Osobní vcítění se do myšlení druhého je velmi podstatným faktorem úspěchu nebo neúspěchu obchodních jednání.

Jan Mládek, ministr průmyslu a obchodu ČR
Důležitost tohoto Mezinárodního strojírenského veletrhu podtrhla vláda tím, že jsme dnes ráno měli zasedání přímo na veletrhu, abychom zdůraznili, že průmysl je nejdůležitějším odvětvím českého hospodářství.

Vazil Hudák, ministr hospodářství SR
Blahopřeji Veletrhům Brno, že dotáhly Mezinárodní strojírenský veletrh na tuto globální úroveň. Jde o renomovaný veletrh s dlouholetou tradicí, kde Slovenská republika nemůže chybět.

Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR
Blahopřeji českému průmyslu a vám, představitelům významných firem, kteří udáváte tempo a jste hlavními hráči v tom, že je Česká republika nejen konkurenceschopná, ale skutečně je špičkou, dlouhodobě to tvrdím, že jsme průmyslovou velmocí, a dneska se to již potvrzuje v dalších analýzách. Nemáme se za co stydět.

Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR
Na veletrh dnes přijela celá vláda České republiky. Tím, že jsme zasedali přímo v areálu brněnského výstaviště v okamžiku, kdy se zahajuje jedna z nejdůležitějších událostí českého průmyslu a českého strojírenství, jsme jasně vyjádřili zájem na tom, aby český průmysl do budoucna prosperoval.

Jiří Kuliš, generální ředitel, Veletrhy Brno, a.s.
Strojírenský veletrh ukazuje technologickou budoucnost průmyslu. V tom je jeho smysl.

Ohlasy vystavovatelů

Petr Betáš, výkonný ředitel, 1.PLASTCOMPANY, spol. s r.o.:
Firma byla spokojena s vysokou návštěvností, absolvovali jsme také řadu dohodnutých obchodních schůzek a řešili už rozjednané projekty. Objevily se však také nové požadavky na projekty od nových firem, které jsme zatím neznali. Největší zájem byl v naší expozici o nový vstřikovací lis, který vyrábí skleničky z polykarbonátu a následně jsou označeny laserem. Rovněž návštěvníky zaujaly dopravníkové pásy a linka na recyklaci plastu. Účast na veletrhu byla pro firmu určitě přínosná. Samozřejmě nás navštívili i naši stávající zákazníci.

Anna Vondráčková, marketingová manažerka, ABB s.r.o.:
Mezinárodní strojírenský veletrh je událost a místo pro představení technologických novinek, upevnění a navázání obchodních vztahů, setkání se zájmovými sdruženími i vzdělávacími institucemi, také je atraktivní pro česká média. Společnost ABB na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2015 úspěšně představila řadu novinek a pokročilých aplikací. Největší pozornosti se dostalo představení YuMi, prvního průmyslového robota se dvěma pažemi, který dokáže skutečně bezpečně spolupracovat s člověkem a který byl uveden na trh v dubnu 2015 v rámci Hannover Messe. Společnost ABB dále představila širokou paletu špičkových technologií a výrobků pro automatizaci a robotiku mezi jinými malého průmyslového robota IRB 1200, různé způsoby robotického svařování a dělení jako součást prezentace evropského Aplikačního centra pro svařování a dělení, jehož provoz zahájila společnost ABB v České republice v roce 2011. Návštěvníci si mohli také osobně vyzkoušet pokročilé nástroje ABB Robotiky umožňující řízení robota v souladu s konceptem Průmysl 4.0. Expozice společnosti ABB se letošní ročník těšila obrovskému mediálnímu a odbornému zájmu i zájmu vzdělávacích institucí.

Filip Lukeš, jednatel, Advantage-fl.cz s.r.o.:
Pro firmu je letošní ročník veletrhu úspěšný, navštívila nás celá řada zájemců o naše produkty. Navázali jsme spoustu zajímavých nových kontaktů, návštěvnost byla větší než minulý rok. Zájem byl i o náš výrobek, který byl nominován na Zlatou medaili. Každý den jsme pořádali obchodní schůzky a doufáme, že z veletrhu budeme mít ekonomický přínos. Setkali jsme se zde s lidmi, které opravdu firma potřebuje.

Jiří Voleský, obchodní ředitel, ARBURG spol. s r.o.:
Naše klientela je velmi stálá, na veletrhu se prezentujeme pravidelně a naši klienti nás tu vždy navštíví. Pro nás je a bude MSV stále standardní. Každý rok jsme spokojeni a máme vždy v expozici plno. Letos jsme prezentovali kombinaci vstřikovacího stroje s 3D tiskárnou, ukázali jsme tak zákazníkům, co je to Průmysl 4.0. a kde jsou zajímavé myšlenky. Je to tu skvělé, jediný problém, který ve firmě řešíme, je personál, lidé prostě nejsou. Se strojaři je to velmi hraniční, zakázky se odmítají jen proto, že nejsou lidi.

Miroslav Streichsbier, vedoucí prodeje KEMPPI, ARC-H a.s.:
Zákazníků bylo dostatek, je dobré, že šlo o odborníky. Přišli a zajímali se o nějakou z aplikací, věděli, co chtějí dělat. Vystavujeme zde už 23 let špičkovou svařovací techniku z Finska. Potěšilo nás, že jsme letos získali Zlatou medaili. Ocenění uveřejníme nejen na našich webových stránkách, budeme jej prezentovat na seminářích, ale též jej poskytneme dalším kolegům v ostatních zemích. Určitě v tomto ocenění vidím přínos pro firmu.

Jan Morávek, obchodní manažer, Comau Czech s.r.o.:
Návštěvnost veletrhu byla velká, navázali jsme tu hodně kontaktů, ať už pro obor svařování nebo pro manipulaci. Výhodou je, že tato technika je umístěna na jednom místě, přijde-li zákazník ke konkurenci, navštíví i naši expozici. Prezentace na veletrhu splnila svůj účel, jsme tak více vidět na trhu. Na MSV jsme byli teprve podruhé, příště přijedeme zase.

Grzegorz Oparczyk, viceprezident společnosti, EkoNorm Sp. z o.o.:
Je to pro nás první účast na veletrhu v České republice. Rozhodli jsme se MSV účastnit, protože víme, že je to největší událost svého druhu v Česku. Jsme rádi, že jsme zde potkali řadu firem, u kterých doufáme v budoucí spolupráci. Veletrh mne překvapil svým rozsahem a nebylo úplně snadné zvládnout návštěvu všech pavilonů. Pro nás bylo také dobré, že naši účast podpořila polská vláda. Obchodní výsledky přinesou odpověď na to, zda se účastnit i příští rok. Nyní si myslím, že ano, ale uvidíme, co se stane v několika dalších měsících.

Kamil Kotek, vedoucí vývoje, FCC průmyslové systémy s.r.o.:
Letošní MSV byl úspěšný, získali jsme hodně nových kontaktů. Také jsme představili naši novinku robotický měřicí systém, na který velice kladně reagovali naši zákazníci, ale i návštěvníci naší expozice. Technologie 3D se poměrně hodně rozvíjejí a zákazníci o tyto systémy mají zájem. Byli jsme také nominováni na Zlatou medaili, což nám pomohlo zvýšit zájem o naši expozici.

Radek Šildberger, obchodní zástupce, Fronius Česká republika s.r.o.:
Letošní veletrh firma hodnotí velmi kladně, neboť přišlo hodně zájemců, a to stálí klienti, ale i velké množství potenciálních zákazníků. Účast byla hojná, je vidět, že v tomto odvětví je cítit potenciál do budoucna, ekonomika roste. Naše účast na veletrhu předčila očekávání firmy. Navázali jsme spoustu nových kontaktů a určitě přijedeme i na příští ročník.

Mark Bremer, konzultant pro mezinárodní obchod, Hospodářská a obchodní komora Erfurt, Německo:
V naší expozici vystavuje pět společností různého zaměření z oblastí Durynska, Saska a Sasko-Anhaltska, které představují výrobky Made in Germany. MSV v Brně je dobrý veletrh a naše společnosti zde našly obchodní kontakty. Do několika měsíců uvidíme a vyhodnotíme, jaký výsledek naše účast přinesla. Doufáme, že je před námi dobrý rok a těšíme se, že se zúčastníme Mezinárodního strojírenského veletrhu i příště.

Richard Dostál, Service manager, KALTENBACH, s.r.o.:
S veletrhem jsme byli spokojeni, návštěvnost byla vysoká. Chodili k nám návštěvníci, kteří již věděli přesně, co chtějí. Uspořádali jsme řadu obchodních schůzek, pro firmu byl veletrh určitě přínosem.

Michaela Reissová, vedoucí marketingu, KARDEX s.r.o.:
Letošní ročník hodnotíme lépe než loni, a to jak do kvality, tak i kvantity návštěvníků. Od úterý do čtvrtka to byly opravdu silné dny, takže doufám, že se to projeví i v zakázkách. Přišli nás navštívit i budoucí uživatelé strojů, které již vedení firem zakoupilo a obsluha se přišla detailně informovat o tom, co ji čeká a podívat na naše produkty naživo. To vidím jako jeden z pozitivních momentů.

Jan Hruška, produktový manažer, KOVOSVIT MAS, a.s.:
Strojírenský veletrh hodnotím velice pozitivně. Rok od roku stoupá účast na této akci. V naší expozici probíhá celá řada jednání, v letošním roce pro naši firmu s velkým úspěchem. Dokonce jsme přímo na místě prodali jeden stroj s robotizovaným pracovištěm. Z obchodního hlediska jsme velmi spokojeni, návštěvnost je veliká. Samozřejmě jsme využili Brno k obchodním schůzkám, které se také vydařily.

Jindřich Vaňous, ředitel společnosti, KUKA Roboter CEE GmbH:
S veletrhem jsme spokojeni, produkty, které jsme prezentovali, měly u návštěvníků velký úspěch. Prostě byl o ně velký zájem, zvláště o novinku v obrábění – jednoduché ovládání řízení obráběcího stroje pomocí robota. Na tuto novinku jsme již obdrželi spoustu ohlasů přímo na veletrhu. Expozici kromě stávajících zákazníků navštívilo i dost nových zájemců, pro firmu byl veletrh přínosem.

Pavel Tyl, obchodní ředitel, NAREX Ždánice, spol. s r.o.:
Na veletrhu jsme představili novou řadu závitníků, kterou právě uvádíme na trh – jde o nejvyšší kvalitativní řadu a konkuruje nejlepším světovým výrobkům v této oblasti. K tomu nám právě dobře posloužila naše účast na MSV, přišla řada odborníků, které novinka zaujala.

Jaroslav Čada, jednatel komplementáře, OPIS Engineering k.s.:
Naši expozici navštívilo opravdu hodně lidí, prostě jsme nestíhali všechny tzv. obsloužit. Byl tedy úspěšný a doufáme, že až vyhodnotíme tento veletrh, tak pro nás bude dobrý i ekonomicky. Zdá se mi, že tento ročník se navrátil před rok 2009, kdy jsme měli z veletrhu velké obraty. Přihlásili jsme také náš exponát na Zlatou medaili, bohužel jsme neuspěli, neboť ocenění obdrželi celé stroje a my jsme přihlásili materiál. Také byl nádherný zahajovací den, naši představitelé z Itálie byli nadšeni, mohli se dokonce setkat s panem prezidentem a premiérem.

Miroslav Mašek, jednatel, PILOUS – pásové pily, spol. s r.o.:
Na veletrhu je vidět, že český průmysl ožívá, o naše stroje byl velký zájem, uzavřeli jsme řadu kontraktů. To však není důležité, veletrh je o tom, že firma prezentuje své novinky a žije z toho další období, neboť do Brna jezdí hodně specialistů. Veletrh navštěvují především odborníci, chodí s jasným cílem, prostě vědí, co chtějí.

Zbyněk Schreiber, vedoucí prodeje, Pramet Tools, s.r.o.:
Na veletrhu jsme získali řadu nových kontaktů. Hodnotíme jej velice pozitivně, udělali jsme dobře, že se s námi v expozici prezentují naši partneři. Dá se říci, že přínos byl pro nás všechny velmi dobrý. Byla tu řada obchodních schůzek, neboť každý samostatný obchodník si pozval do Brna své klienty. Zúčastnil jsem se už asi patnácti ročníků, letošní byl podle mne nejlepší, přišlo i nejvíce zákazníků. Veletrh byl tentokrát vhodně uspořádán, jednotlivé obory byly umístěny v úzkém kruhu a zákazník se dobře orientoval.

Monika Janišová, marketingová konzultantka, PRESSENTECHNIK s.r.o.:
Jednou z novinek, kterou představujeme na brněnském veletrhu, je lis přesného stříhání. Je to příležitost, jak ukázat široké škále návštěvníků, od školáků přes konstruktéry a technology, směr, kterým chceme, aby se naše oblast vyvíjela. Jsme rádi, že se tu objevila spousta mladých lidí – strojařů a studentů technických oborů, kteří sledovali naše technologie a měli zájem dozvědět se o nich víc. MSV považujeme za přínosný veletrh a nevím o žádném větším veletrhu ve východní Evropě s tak širokým návštěvnickým spektrem a potenciálem.

Petr Bilavčík, ředitel společnosti PRIMA BILAVČÍK, s.r.o.:
Brněnský veletrh je pro naši firmu opravdu významnou akcí, vystavujeme tu už 20 let. Pro nás je vždy veletrh pohled do budoucnosti a nedovedeme si představit svoji činnost bez něj. Podle mne bylo hodně návštěvníků, dá se říci asi o dvacet procent více, než loni, a to každý den. Letošní ročník považuje firma za úspěšný. Do expozice přišlo několik významných zákazníků, kterým jsme měli co nabídnout. Současná situace v průmyslu nahrává naší firmě, neboť zákazníci investují. Na Zlatou medaili jsme přihlásili světový unikát, přesto zůstalo pouze u nominace.

Pavel Horňák, prodej obráběcích strojů, REXIM, spol. s r.o.:
Veletrh byl úspěšný, ekonomicky to vypadá velmi dobře. Získali jsme desítky nových kontaktů, které vyhodnotíme po veletrhu. Navíc jsme upevnili vztahy a kontakty s našimi stávajícími zákazníky. Brno je pro tato jednání velmi výhodným místem. Těší nás, že byl velký zájem o naši novinku, všichni byli spokojeni, tím myslím vystavovatele i zákazníky, zdá se mi, že nás všechny letošní ročník překvapil. Návštěva byla podle mne o více než 20 procent vyšší než v předchozích letech.

Andrea Gutová, Corporate Communication Business Partner, Siemens s.r.o.:
Veletrhu v Brně se účastníme každý rok, ani jeden jsme nezmeškali, patříme k tradičním vystavovatelům. Přesto nás letošní ročník překvapil, návštěvníků bylo skutečně hodně a to každý den. Navštívili nás i vládní představitelé s panem prezidentem v čele. Na stánku jsme měli velký počet obchodních schůzek a podle ohlasů našich obchodníků jsou z jednání nadšeni. Veletrh se velice vydařil, a to zřejmě i z obchodního hlediska.

Jiří Přibyslavský, ředitel pobočky, Spraying Systems Czech, s.r.o.:
Veletrh nás překvapil, neočekávali jsme, že bude pro firmu tak výhodný. Přišla k nám totiž řada zákazníků, kteří měli zájem o naše produkty. Uspořádali jsme v expozici řadu schůzek, pro firmu byl veletrh velkým přínosem.

Martina Kotoučová, oddělení marketingu, STILL ČR spol. s r.o.:
Na letošní expozici jsme přivezli novinky manipulační techniky včetně jediného hybridního vozíku ve své třídě s unikátním elektro dieselovým pohonem. Jsme spokojeni s letošní účastí návštěvníků, která byla velmi vysoká.

Vratislav Rada, majitel, SysTech Group s.r.o.:
Zabýváme se automatickými vertikálními sklady a automatickými skladovými bezpilotními vozíky, které nahrazují těžkou manuální práci a přinášejí výrazné zefektivnění při mezioperační přepravě i výraznou úsporu místa ve skladech. Co se týče naší účasti na veletrhu, měli jsme letos trošku obavy, ale jsme spokojeni, protože nových kontaktů máme nad očekávání. Při prvotních hodnoceních nás překvapilo, jak velký rozdíl je mezi návštěvností z Čech a z Moravy, protože 80 % všech našich kontaktů je moravských a z 20 procent těch českých je většina ze Středočeského kraje. Pohodová byla příprava i průběh veletrhu, návštěvnost i zájem lidí, kupodivu i mladé generace. U kluků ze škol byl vidět opravdový zájem o stroje. Jsou to naši potenciální zákazníci a my jim potřebujeme říct, že takováto technologie existuje, aby o ní věděli a byli na ni v budoucnu připraveni.

Tomáš Dederle, ředitel divize Manurhin, TAJMAC – ZPS, a.s.:
Letošní veletrh v Brně hodnotím velice kladně, v naší expozici je neustále mnoho zájemců o naše produkty, dokonce máme problém s kapacitou stánku. Už loni jsme měli historicky nejlepší rok z ekonomického hlediska a vidím, že letos po veletrhu to bude ještě lepší. Na veletrhu vidím, že do Česka se vrací spousta práce, firmám chybí lidé i stroje na nové zakázky. Proto máme už vyprodanou výrobu, na stroje se čeká a tomu odpovídá i letošní veletrh. Zájem o naše produkty je obrovský, a to už od prvního dne veletrhu. Návštěvnost je obrovská, lepší než loni. Jsem rád, že jsme obdrželi Zlatou medaili. Je to dobrá vizitka pro naši konkurenci, ale pomáhá nám to také u státních orgánů získat dotace na výzkum a vývoj. Je to signál, že vyvíjíme skutečně špičkové výrobky, které obstojí ve světové konkurenci.

Tomáš Pavlík, jednatel, TM Technik s.r.o.:
Veletrh se vydařil, hodnotíme jej velice kladně. Navštívila nás řada zájemců o naše produkty, a to i ze zahraničí – například z Anglie, Německa, Francie a Itálie. Všichni hodnotili veletrh velmi dobře a líbil se jim. Prostě byl pro ně zajímavý. Veletrh jsme využili k setkání se svými stálými zákazníky a vyřešili jsme řadu obchodních záležitostí.

Roman Kříček, jednatel, UZIMEX PRAHA, spol. s r.o.:
Jsme zaměřeni na automatizaci a robotizaci. Vrátili jsme se na strojírenský veletrh asi po sedmi letech, pozvali jsme sem naše zákazníky a přišli i noví. Do budoucna zvažujeme návštěvnost výstavy Amper a pravděpodobně se opět zúčastníme strojírenského veletrhu, který má pro nás větší význam z hlediska šíře sortimentu. Letošní návštěvnost byla slušná, i když ne taková jako v letech, kdy jsme sem dříve jezdili.

Dalibor Fabián, obchodní ředitel, VÍTKOVICE MACHINERY GROUP:
Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně patří pro skupinu Vítkovice Group k prioritním akcím. V podstatě se na každý strojírenský veletrh připravujeme celý rok a vždy se snažíme ukázat něco nového. I letos jsme představili novinky, například ocelovou lahev z nerezu určenou k potápění, dále haly pro multiplikační využití apod. Nejdůležitější pro nás je, že jsme získali Zlatou medaili za zakladač, který se používá v Třineckých železárnách – jde o ekologickou stavbu. Navštívilo nás hodně zájemců a jsem rád, že tento veletrh přitahuje stále větší množství mladých lidí. Některé hodiny jsme byli přímo obleženi mladými techniky, je vidět, že o obor roste zájem. Firma uskutečnila na výstavišti řadu obchodních schůzek.

Aleš Skřivánek, obchodní ředitel, WaShine s.r.o.:
Letos je naše firma na Mezinárodním strojírenském veletrhu poprvé. Se zájmem o naše technologie a produkty jsem spokojen, navštívilo nás hodně zákazníků, kterým se nabízené konstrukce líbí. Šlo opravdu o vážné zákazníky, ale přišli i tací, kteří uvažují o myčce jako o projektu do budoucna. Uvidíme, jak se kontakty získané v Brně budou vyvíjet v budoucnu. Pro naši firmu byl veletrh úspěšný a také jsme zde zvýšili povědomí o našich dodávaných produktech.

Zbyněk Ludačka, managing director, WFL – Ludačka Machine Tools s.r.o.:
Letošní veletrh nás velice překvapil, byl daleko lepší než loni, kdy se naše firma na něm prezentovala poprvé. Navštívili nás nejen naši stálí zákazníci, ale navázali jsme i nové kontakty. Byl velký zájem o naše nové projekty a zároveň jsme byli úspěšní – prodali jsme stroj přímo na výstavišti za 1,5 milionu euro zákazníkovi z Poldi Kladno.

Pavel Halabala, jednatel, Ziehl-Abegg s.r.o.:
Zatím nemáme veletrh vyhodnocený, takže bych jenom stručně shrnul svoje dojmy. Ziehl-Abegg byl po mnoha letech opět na MSV v Brně, navštívila nás zde řada nových potenciálních zákazníků a též stávající klienti. První dojem je velmi pozitivní a věříme, že se do Brna budeme v budoucnosti vracet.

Marta Pernicová, vedoucí PR a marketingu, ZKL Bearings CZ, a.s.:
Strojírenského veletrhu se účastníme pravidelně. Jsme brněnskou firmou a účast je pro nás prestižní záležitostí, proto máme i jednu z největších expozic. Je to dobrá příležitost ukázat, kam směřuje firma, představit inovace. Ročně totiž inovujeme přes stovku typů ložisek, které vyrábíme do průměru 1600 mm. Naši expozici v pavilonu F navštívilo hodně zákazníků, neboť dodáváme ložiska prakticky do všech odvětví. Veletrh nám slouží také k setkání se stávajícími zákazníky na jednom místě. Letošní účast byla opravdu hojná.

Řekli o veletrzích

Miloš Zeman, prezident ČR
Při setkáních na expozicích jsem si uvědomil, že někdy podceňujeme fenomén, který se nazývá osobní chemie, neboť chemie může znamenat jak kyselinu solnou, tak osobní přátelství. Osobní vcítění se do myšlení druhého je velmi podstatným faktorem úspěchu nebo neúspěchu obchodních jednání.

Jan Mládek, ministr průmyslu a obchodu ČR
Důležitost tohoto Mezinárodního strojírenského veletrhu podtrhla vláda tím, že jsme dnes ráno měli zasedání přímo na veletrhu, abychom zdůraznili, že průmysl je nejdůležitějším odvětvím českého hospodářství.

Vazil Hudák, ministr hospodářství SR
Blahopřeji Veletrhům Brno, že dotáhly Mezinárodní strojírenský veletrh na tuto globální úroveň. Jde o renomovaný veletrh s dlouholetou tradicí, kde Slovenská republika nemůže chybět.

Milan Štěch, předseda Senátu Parlamentu ČR
Blahopřeji českému průmyslu a vám, představitelům významných firem, kteří udáváte tempo a jste hlavními hráči v tom, že je Česká republika nejen konkurenceschopná, ale skutečně je špičkou, dlouhodobě to tvrdím, že jsme průmyslovou velmocí, a dneska se to již potvrzuje v dalších analýzách. Nemáme se za co stydět.

Bohuslav Sobotka, předseda vlády ČR
Na veletrh dnes přijela celá vláda České republiky. Tím, že jsme zasedali přímo v areálu brněnského výstaviště v okamžiku, kdy se zahajuje jedna z nejdůležitějších událostí českého průmyslu a českého strojírenství, jsme jasně vyjádřili zájem na tom, aby český průmysl do budoucna prosperoval.

Jiří Kuliš, generální ředitel, Veletrhy Brno, a.s.
Strojírenský veletrh ukazuje technologickou budoucnost průmyslu. V tom je jeho smysl.

Ohlasy vystavovatelů

Petr Betáš, výkonný ředitel, 1.PLASTCOMPANY, spol. s r.o.:
Firma byla spokojena s vysokou návštěvností, absolvovali jsme také řadu dohodnutých obchodních schůzek a řešili už rozjednané projekty. Objevily se však také nové požadavky na projekty od nových firem, které jsme zatím neznali. Největší zájem byl v naší expozici o nový vstřikovací lis, který vyrábí skleničky z polykarbonátu a následně jsou označeny laserem. Rovněž návštěvníky zaujaly dopravníkové pásy a linka na recyklaci plastu. Účast na veletrhu byla pro firmu určitě přínosná. Samozřejmě nás navštívili i naši stávající zákazníci.

Anna Vondráčková, marketingová manažerka, ABB s.r.o.:
Mezinárodní strojírenský veletrh je událost a místo pro představení technologických novinek, upevnění a navázání obchodních vztahů, setkání se zájmovými sdruženími i vzdělávacími institucemi, také je atraktivní pro česká média. Společnost ABB na Mezinárodním strojírenském veletrhu 2015 úspěšně představila řadu novinek a pokročilých aplikací. Největší pozornosti se dostalo představení YuMi, prvního průmyslového robota se dvěma pažemi, který dokáže skutečně bezpečně spolupracovat s člověkem a který byl uveden na trh v dubnu 2015 v rámci Hannover Messe. Společnost ABB dále představila širokou paletu špičkových technologií a výrobků pro automatizaci a robotiku mezi jinými malého průmyslového robota IRB 1200, různé způsoby robotického svařování a dělení jako součást prezentace evropského Aplikačního centra pro svařování a dělení, jehož provoz zahájila společnost ABB v České republice v roce 2011. Návštěvníci si mohli také osobně vyzkoušet pokročilé nástroje ABB Robotiky umožňující řízení robota v souladu s konceptem Průmysl 4.0. Expozice společnosti ABB se letošní ročník těšila obrovskému mediálnímu a odbornému zájmu i zájmu vzdělávacích institucí.

Filip Lukeš, jednatel, Advantage-fl.cz s.r.o.:
Pro firmu je letošní ročník veletrhu úspěšný, navštívila nás celá řada zájemců o naše produkty. Navázali jsme spoustu zajímavých nových kontaktů, návštěvnost byla větší než minulý rok. Zájem byl i o náš výrobek, který byl nominován na Zlatou medaili. Každý den jsme pořádali obchodní schůzky a doufáme, že z veletrhu budeme mít ekonomický přínos. Setkali jsme se zde s lidmi, které opravdu firma potřebuje.

Jiří Voleský, obchodní ředitel, ARBURG spol. s r.o.:
Naše klientela je velmi stálá, na veletrhu se prezentujeme pravidelně a naši klienti nás tu vždy navštíví. Pro nás je a bude MSV stále standardní. Každý rok jsme spokojeni a máme vždy v expozici plno. Letos jsme prezentovali kombinaci vstřikovacího stroje s 3D tiskárnou, ukázali jsme tak zákazníkům, co je to Průmysl 4.0. a kde jsou zajímavé myšlenky. Je to tu skvělé, jediný problém, který ve firmě řešíme, je personál, lidé prostě nejsou. Se strojaři je to velmi hraniční, zakázky se odmítají jen proto, že nejsou lidi.

Miroslav Streichsbier, vedoucí prodeje KEMPPI, ARC-H a.s.:
Zákazníků bylo dostatek, je dobré, že šlo o odborníky. Přišli a zajímali se o nějakou z aplikací, věděli, co chtějí dělat. Vystavujeme zde už 23 let špičkovou svařovací techniku z Finska. Potěšilo nás, že jsme letos získali Zlatou medaili. Ocenění uveřejníme nejen na našich webových stránkách, budeme jej prezentovat na seminářích, ale též jej poskytneme dalším kolegům v ostatních zemích. Určitě v tomto ocenění vidím přínos pro firmu.

Jan Morávek, obchodní manažer, Comau Czech s.r.o.:
Návštěvnost veletrhu byla velká, navázali jsme tu hodně kontaktů, ať už pro obor svařování nebo pro manipulaci. Výhodou je, že tato technika je umístěna na jednom místě, přijde-li zákazník ke konkurenci, navštíví i naši expozici. Prezentace na veletrhu splnila svůj účel, jsme tak více vidět na trhu. Na MSV jsme byli teprve podruhé, příště přijedeme zase.

Grzegorz Oparczyk, viceprezident společnosti, EkoNorm Sp. z o.o.:
Je to pro nás první účast na veletrhu v České republice. Rozhodli jsme se MSV účastnit, protože víme, že je to největší událost svého druhu v Česku. Jsme rádi, že jsme zde potkali řadu firem, u kterých doufáme v budoucí spolupráci. Veletrh mne překvapil svým rozsahem a nebylo úplně snadné zvládnout návštěvu všech pavilonů. Pro nás bylo také dobré, že naši účast podpořila polská vláda. Obchodní výsledky přinesou odpověď na to, zda se účastnit i příští rok. Nyní si myslím, že ano, ale uvidíme, co se stane v několika dalších měsících.

Kamil Kotek, vedoucí vývoje, FCC průmyslové systémy s.r.o.:
Letošní MSV byl úspěšný, získali jsme hodně nových kontaktů. Také jsme představili naši novinku robotický měřicí systém, na který velice kladně reagovali naši zákazníci, ale i návštěvníci naší expozice. Technologie 3D se poměrně hodně rozvíjejí a zákazníci o tyto systémy mají zájem. Byli jsme také nominováni na Zlatou medaili, což nám pomohlo zvýšit zájem o naši expozici.

Radek Šildberger, obchodní zástupce, Fronius Česká republika s.r.o.:
Letošní veletrh firma hodnotí velmi kladně, neboť přišlo hodně zájemců, a to stálí klienti, ale i velké množství potenciálních zákazníků. Účast byla hojná, je vidět, že v tomto odvětví je cítit potenciál do budoucna, ekonomika roste. Naše účast na veletrhu předčila očekávání firmy. Navázali jsme spoustu nových kontaktů a určitě přijedeme i na příští ročník.

Mark Bremer, konzultant pro mezinárodní obchod, Hospodářská a obchodní komora Erfurt, Německo:
V naší expozici vystavuje pět společností různého zaměření z oblastí Durynska, Saska a Sasko-Anhaltska, které představují výrobky Made in Germany. MSV v Brně je dobrý veletrh a naše společnosti zde našly obchodní kontakty. Do několika měsíců uvidíme a vyhodnotíme, jaký výsledek naše účast přinesla. Doufáme, že je před námi dobrý rok a těšíme se, že se zúčastníme Mezinárodního strojírenského veletrhu i příště.

Richard Dostál, Service manager, KALTENBACH, s.r.o.:
S veletrhem jsme byli spokojeni, návštěvnost byla vysoká. Chodili k nám návštěvníci, kteří již věděli přesně, co chtějí. Uspořádali jsme řadu obchodních schůzek, pro firmu byl veletrh určitě přínosem.

Michaela Reissová, vedoucí marketingu, KARDEX s.r.o.:
Letošní ročník hodnotíme lépe než loni, a to jak do kvality, tak i kvantity návštěvníků. Od úterý do čtvrtka to byly opravdu silné dny, takže doufám, že se to projeví i v zakázkách. Přišli nás navštívit i budoucí uživatelé strojů, které již vedení firem zakoupilo a obsluha se přišla detailně informovat o tom, co ji čeká a podívat na naše produkty naživo. To vidím jako jeden z pozitivních momentů.

Jan Hruška, produktový manažer, KOVOSVIT MAS, a.s.:
Strojírenský veletrh hodnotím velice pozitivně. Rok od roku stoupá účast na této akci. V naší expozici probíhá celá řada jednání, v letošním roce pro naši firmu s velkým úspěchem. Dokonce jsme přímo na místě prodali jeden stroj s robotizovaným pracovištěm. Z obchodního hlediska jsme velmi spokojeni, návštěvnost je veliká. Samozřejmě jsme využili Brno k obchodním schůzkám, které se také vydařily.

Jindřich Vaňous, ředitel společnosti, KUKA Roboter CEE GmbH:
S veletrhem jsme spokojeni, produkty, které jsme prezentovali, měly u návštěvníků velký úspěch. Prostě byl o ně velký zájem, zvláště o novinku v obrábění – jednoduché ovládání řízení obráběcího stroje pomocí robota. Na tuto novinku jsme již obdrželi spoustu ohlasů přímo na veletrhu. Expozici kromě stávajících zákazníků navštívilo i dost nových zájemců, pro firmu byl veletrh přínosem.

Pavel Tyl, obchodní ředitel, NAREX Ždánice, spol. s r.o.:
Na veletrhu jsme představili novou řadu závitníků, kterou právě uvádíme na trh – jde o nejvyšší kvalitativní řadu a konkuruje nejlepším světovým výrobkům v této oblasti. K tomu nám právě dobře posloužila naše účast na MSV, přišla řada odborníků, které novinka zaujala.

Jaroslav Čada, jednatel komplementáře, OPIS Engineering k.s.:
Naši expozici navštívilo opravdu hodně lidí, prostě jsme nestíhali všechny tzv. obsloužit. Byl tedy úspěšný a doufáme, že až vyhodnotíme tento veletrh, tak pro nás bude dobrý i ekonomicky. Zdá se mi, že tento ročník se navrátil před rok 2009, kdy jsme měli z veletrhu velké obraty. Přihlásili jsme také náš exponát na Zlatou medaili, bohužel jsme neuspěli, neboť ocenění obdrželi celé stroje a my jsme přihlásili materiál. Také byl nádherný zahajovací den, naši představitelé z Itálie byli nadšeni, mohli se dokonce setkat s panem prezidentem a premiérem.

Miroslav Mašek, jednatel, PILOUS – pásové pily, spol. s r.o.:
Na veletrhu je vidět, že český průmysl ožívá, o naše stroje byl velký zájem, uzavřeli jsme řadu kontraktů. To však není důležité, veletrh je o tom, že firma prezentuje své novinky a žije z toho další období, neboť do Brna jezdí hodně specialistů. Veletrh navštěvují především odborníci, chodí s jasným cílem, prostě vědí, co chtějí.

Zbyněk Schreiber, vedoucí prodeje, Pramet Tools, s.r.o.:
Na veletrhu jsme získali řadu nových kontaktů. Hodnotíme jej velice pozitivně, udělali jsme dobře, že se s námi v expozici prezentují naši partneři. Dá se říci, že přínos byl pro nás všechny velmi dobrý. Byla tu řada obchodních schůzek, neboť každý samostatný obchodník si pozval do Brna své klienty. Zúčastnil jsem se už asi patnácti ročníků, letošní byl podle mne nejlepší, přišlo i nejvíce zákazníků. Veletrh byl tentokrát vhodně uspořádán, jednotlivé obory byly umístěny v úzkém kruhu a zákazník se dobře orientoval.

Monika Janišová, marketingová konzultantka, PRESSENTECHNIK s.r.o.:
Jednou z novinek, kterou představujeme na brněnském veletrhu, je lis přesného stříhání. Je to příležitost, jak ukázat široké škále návštěvníků, od školáků přes konstruktéry a technology, směr, kterým chceme, aby se naše oblast vyvíjela. Jsme rádi, že se tu objevila spousta mladých lidí – strojařů a studentů technických oborů, kteří sledovali naše technologie a měli zájem dozvědět se o nich víc. MSV považujeme za přínosný veletrh a nevím o žádném větším veletrhu ve východní Evropě s tak širokým návštěvnickým spektrem a potenciálem.

Petr Bilavčík, ředitel společnosti PRIMA BILAVČÍK, s.r.o.:
Brněnský veletrh je pro naši firmu opravdu významnou akcí, vystavujeme tu už 20 let. Pro nás je vždy veletrh pohled do budoucnosti a nedovedeme si představit svoji činnost bez něj. Podle mne bylo hodně návštěvníků, dá se říci asi o dvacet procent více, než loni, a to každý den. Letošní ročník považuje firma za úspěšný. Do expozice přišlo několik významných zákazníků, kterým jsme měli co nabídnout. Současná situace v průmyslu nahrává naší firmě, neboť zákazníci investují. Na Zlatou medaili jsme přihlásili světový unikát, přesto zůstalo pouze u nominace.

Pavel Horňák, prodej obráběcích strojů, REXIM, spol. s r.o.:
Veletrh byl úspěšný, ekonomicky to vypadá velmi dobře. Získali jsme desítky nových kontaktů, které vyhodnotíme po veletrhu. Navíc jsme upevnili vztahy a kontakty s našimi stávajícími zákazníky. Brno je pro tato jednání velmi výhodným místem. Těší nás, že byl velký zájem o naši novinku, všichni byli spokojeni, tím myslím vystavovatele i zákazníky, zdá se mi, že nás všechny letošní ročník překvapil. Návštěva byla podle mne o více než 20 procent vyšší než v předchozích letech.

Andrea Gutová, Corporate Communication Business Partner, Siemens s.r.o.:
Veletrhu v Brně se účastníme každý rok, ani jeden jsme nezmeškali, patříme k tradičním vystavovatelům. Přesto nás letošní ročník překvapil, návštěvníků bylo skutečně hodně a to každý den. Navštívili nás i vládní představitelé s panem prezidentem v čele. Na stánku jsme měli velký počet obchodních schůzek a podle ohlasů našich obchodníků jsou z jednání nadšeni. Veletrh se velice vydařil, a to zřejmě i z obchodního hlediska.

Jiří Přibyslavský, ředitel pobočky, Spraying Systems Czech, s.r.o.:
Veletrh nás překvapil, neočekávali jsme, že bude pro firmu tak výhodný. Přišla k nám totiž řada zákazníků, kteří měli zájem o naše produkty. Uspořádali jsme v expozici řadu schůzek, pro firmu byl veletrh velkým přínosem.

Martina Kotoučová, oddělení marketingu, STILL ČR spol. s r.o.:
Na letošní expozici jsme přivezli novinky manipulační techniky včetně jediného hybridního vozíku ve své třídě s unikátním elektro dieselovým pohonem. Jsme spokojeni s letošní účastí návštěvníků, která byla velmi vysoká.

Vratislav Rada, majitel, SysTech Group s.r.o.:
Zabýváme se automatickými vertikálními sklady a automatickými skladovými bezpilotními vozíky, které nahrazují těžkou manuální práci a přinášejí výrazné zefektivnění při mezioperační přepravě i výraznou úsporu místa ve skladech. Co se týče naší účasti na veletrhu, měli jsme letos trošku obavy, ale jsme spokojeni, protože nových kontaktů máme nad očekávání. Při prvotních hodnoceních nás překvapilo, jak velký rozdíl je mezi návštěvností z Čech a z Moravy, protože 80 % všech našich kontaktů je moravských a z 20 procent těch českých je většina ze Středočeského kraje. Pohodová byla příprava i průběh veletrhu, návštěvnost i zájem lidí, kupodivu i mladé generace. U kluků ze škol byl vidět opravdový zájem o stroje. Jsou to naši potenciální zákazníci a my jim potřebujeme říct, že takováto technologie existuje, aby o ní věděli a byli na ni v budoucnu připraveni.

Tomáš Dederle, ředitel divize Manurhin, TAJMAC – ZPS, a.s.:
Letošní veletrh v Brně hodnotím velice kladně, v naší expozici je neustále mnoho zájemců o naše produkty, dokonce máme problém s kapacitou stánku. Už loni jsme měli historicky nejlepší rok z ekonomického hlediska a vidím, že letos po veletrhu to bude ještě lepší. Na veletrhu vidím, že do Česka se vrací spousta práce, firmám chybí lidé i stroje na nové zakázky. Proto máme už vyprodanou výrobu, na stroje se čeká a tomu odpovídá i letošní veletrh. Zájem o naše produkty je obrovský, a to už od prvního dne veletrhu. Návštěvnost je obrovská, lepší než loni. Jsem rád, že jsme obdrželi Zlatou medaili. Je to dobrá vizitka pro naši konkurenci, ale pomáhá nám to také u státních orgánů získat dotace na výzkum a vývoj. Je to signál, že vyvíjíme skutečně špičkové výrobky, které obstojí ve světové konkurenci.

Tomáš Pavlík, jednatel, TM Technik s.r.o.:
Veletrh se vydařil, hodnotíme jej velice kladně. Navštívila nás řada zájemců o naše produkty, a to i ze zahraničí – například z Anglie, Německa, Francie a Itálie. Všichni hodnotili veletrh velmi dobře a líbil se jim. Prostě byl pro ně zajímavý. Veletrh jsme využili k setkání se svými stálými zákazníky a vyřešili jsme řadu obchodních záležitostí.

Roman Kříček, jednatel, UZIMEX PRAHA, spol. s r.o.:
Jsme zaměřeni na automatizaci a robotizaci. Vrátili jsme se na strojírenský veletrh asi po sedmi letech, pozvali jsme sem naše zákazníky a přišli i noví. Do budoucna zvažujeme návštěvnost výstavy Amper a pravděpodobně se opět zúčastníme strojírenského veletrhu, který má pro nás větší význam z hlediska šíře sortimentu. Letošní návštěvnost byla slušná, i když ne taková jako v letech, kdy jsme sem dříve jezdili.

Dalibor Fabián, obchodní ředitel, VÍTKOVICE MACHINERY GROUP:
Mezinárodní strojírenský veletrh v Brně patří pro skupinu Vítkovice Group k prioritním akcím. V podstatě se na každý strojírenský veletrh připravujeme celý rok a vždy se snažíme ukázat něco nového. I letos jsme představili novinky, například ocelovou lahev z nerezu určenou k potápění, dále haly pro multiplikační využití apod. Nejdůležitější pro nás je, že jsme získali Zlatou medaili za zakladač, který se používá v Třineckých železárnách – jde o ekologickou stavbu. Navštívilo nás hodně zájemců a jsem rád, že tento veletrh přitahuje stále větší množství mladých lidí. Některé hodiny jsme byli přímo obleženi mladými techniky, je vidět, že o obor roste zájem. Firma uskutečnila na výstavišti řadu obchodních schůzek.

Aleš Skřivánek, obchodní ředitel, WaShine s.r.o.:
Letos je naše firma na Mezinárodním strojírenském veletrhu poprvé. Se zájmem o naše technologie a produkty jsem spokojen, navštívilo nás hodně zákazníků, kterým se nabízené konstrukce líbí. Šlo opravdu o vážné zákazníky, ale přišli i tací, kteří uvažují o myčce jako o projektu do budoucna. Uvidíme, jak se kontakty získané v Brně budou vyvíjet v budoucnu. Pro naši firmu byl veletrh úspěšný a také jsme zde zvýšili povědomí o našich dodávaných produktech.

Zbyněk Ludačka, managing director, WFL – Ludačka Machine Tools s.r.o.:
Letošní veletrh nás velice překvapil, byl daleko lepší než loni, kdy se naše firma na něm prezentovala poprvé. Navštívili nás nejen naši stálí zákazníci, ale navázali jsme i nové kontakty. Byl velký zájem o naše nové projekty a zároveň jsme byli úspěšní – prodali jsme stroj přímo na výstavišti za 1,5 milionu euro zákazníkovi z Poldi Kladno.

Pavel Halabala, jednatel, Ziehl-Abegg s.r.o.:
Zatím nemáme veletrh vyhodnocený, takže bych jenom stručně shrnul svoje dojmy. Ziehl-Abegg byl po mnoha letech opět na MSV v Brně, navštívila nás zde řada nových potenciálních zákazníků a též stávající klienti. První dojem je velmi pozitivní a věříme, že se do Brna budeme v budoucnosti vracet.

Marta Pernicová, vedoucí PR a marketingu, ZKL Bearings CZ, a.s.:
Strojírenského veletrhu se účastníme pravidelně. Jsme brněnskou firmou a účast je pro nás prestižní záležitostí, proto máme i jednu z největších expozic. Je to dobrá příležitost ukázat, kam směřuje firma, představit inovace. Ročně totiž inovujeme přes stovku typů ložisek, které vyrábíme do průměru 1600 mm. Naši expozici v pavilonu F navštívilo hodně zákazníků, neboť dodáváme ložiska prakticky do všech odvětví. Veletrh nám slouží také k setkání se stávajícími zákazníky na jednom místě. Letošní účast byla opravdu hojná.

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Fotogalerie

Facebook

Facebook

Video

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště