Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
29.9. - 3.10. 2014

Mezinárodní strojírenský veletrh

Mahr, spol. s r.o.

 

Nový drsnoměr MarSurf XR 1

kombinuje výhody základních ručních drsnosměrů s benefity stacionárních laboratorních přístrojů. MarSurf XR 1 spojuje dlouholeté zkušenosti společnosti Mahr v oblasti měření drsnosti s perspektivní novou technologií a komfortními ovládacími prvky. S MarSurf XR 1 vstupujete do špičkové třídy techniky pro měření jakosti povrchu. Přístroj na bázi PC poskytuje v měrovém středisku i ve výrobě všechny používané parametry a profily podle mezinárodních norem.

Drsnoměr MarSurf XR 1 s posuvovou jednotkou SD 26

Konfigurace přístroje pro individuální aplikace

Společnost Mahr nabízí drsnoměr MarSurf XR 1 s posuvovou jednotkou MarSurf RD 18 s patkovým snímačem nebo s MarSurf SD 26 pro absolutní měření drsnosti pomocí bezpatkových snímacích ramínek. Obě tyto varianty jsou propojeny s velkým dotykovým monitorem, který v sobě skrývá počítač typu All in One s operačním systémem WINDOWS 7. Konektivita je zajištěna pomocí přímého kabelového spojení nebo prostřednictvím bezdrátové technologie Bluetooth. Konfigurace drsnoměru MarSurf XR 1 přináší jednoduchou ovladatelnost, maximální přehlednost a vysoký uživatelský komfort.

Posuvová jednotka SD 26 s magnetickým uchycením snímacích ramínek

Software MarWin

S jednotnou softwarovou platformou MarWin uživatel získává velký funkční rozsah s velmi snadným ovládáním pro různá kritéria měření a vyhodnocení. Je možné vyhodnocovat přes 80 parametrů, které vychází z parametrů drsnosti R, primárního profilu P nebo vlnitosti W dle mezinárodních norem ISO/JIS a MOTIF/ISO 12085. Jednotné ikony, jasně strukturované ovládací menu, on-line zobrazení průběhu měření jsou jen některé řady výhod. Z důvodu snížení počátečních výdajů je SW MarWin velmi škálovatelný. V případě, že taková potřeba nastane, je možné SW rozšířit o další funkčnosti jako je export dat, interaktivní zoom, statistika, přiřazení uživatelských práv, využití MarScript programů, vyhodnocení dominantní vlnitosti a další.

Opce měření kontury

V rámci zdvihu snímacího ramínka na měření drsnosti (např. 1,5 mm) je možno s opcí „Contura 1“ měřit a vyhodnocovat nejen drsnost, ale i prvky povrchové kontury součásti. Díky připraveným programovým sekvencím můžete například změřený profil vyrovnat, vyhodnotit rádius, úhel, vzdálenost v ose X, vzdálenost v ose Z nebo nalézt nejvyšší / nejnižší bod profilu. S touto SW opcí tak MarSurf XR 1 vstupuje do problematiky přesného měření kontur.

Náhled pracovní plochy při vyhodnocení kontury

Prezentace a testování

V předváděcím centru Mahr Vám zdarma rádi předvedeme všechny možnosti konfigurace tohoto drsnoměru včetně testování na Vašich konkrétních vzorcích.


Současně také

Transport a Logistika
7.-11.10. 2019


ENVITECH
7.-11.10. 2019

 

Mohlo by vás zajímat

 


Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště