Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
29.9. - 3.10. 2014

Mezinárodní strojírenský veletrh

KUKA Roboter CEE GmbH, organizační složka

 

Budoucnost automatizace leží na přímé spolupráci robota s člověkem

LBR je nejnovějším robotem z široké rodiny průmyslových robotů KUKA. Nevyniká ani dlouhým dosahem, ani vysokou nosností, přesto je však v mnoha směrech naprosto unikátní. Je to totiž první sériově vyráběný robot na světě, který má jeden z lidských smyslů – hmat.

Základem jeho schopností je momentový senzor ve všech sedmi osách. Díky tomu je LBR iiwa předurčen pro přímou spolupráci robota s člověkem, což mimochodem naznačuje zkratka iiwa – inteligent industrial working assistant.

Budoucnost automatizace leží právě na této spolupráci. Pokud dokážeme integrovat roboty k člověku bez plotů či jiných omezení, můžeme lépe využívat výhod lidské obsluhy a robota. Člověk dokáže rychleji vyhodnocovat vizuální podněty, je flexibilnější a přizpůsobivější změnám ve výrobním procesu, robot je však rychlejší, přesnější a dokáže opakovatelně vykonávat i komplikované úlohy. Dalšími výhodami použití tohoto nového robota ve výrobě jsou například nižší nároky na uchopovače, jednodušší senzorika, díky sedmi osám i lepší možnost udržení orientace nástroje anebo třeba možnost učit robot pohyby pomocí navádění rukou.


Současně také

Transport a Logistika
7.-11.10. 2019


ENVITECH
7.-11.10. 2019

 

Mohlo by vás zajímat

 


Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště