Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
29.9. - 3.10. 2014

Mezinárodní strojírenský veletrh

ISCAR ČR s.r.o.

 

HIGHQLINE – nástroje a vyměnitelné břitové destičky s novými vlastnostmi

Nová řada nástrojů řady HIGH-Q-LINE přináší mnohé výhody. Mezi ty hlavní patří jakosti karbidů se širokým aplikačním rozsahem, vyšší použitelné posuvy, nižší řezný odpor, úspora řezných kapalin a vhodnost nástrojů i pro stroje s lehčí konstrukcí rámů.

Upínací mechanismus DOVE IQ TURN

Přicházíme na trh s inovativním řešením lůžka opatřeného rybinovitým vedením v kombinaci s páčkovým způsobem upnutí destičky. Nový systém vyniká tuhým a bezpečným upnutím destičky bez problematické horní upínky v prostoru odvíjení třísky.

Upínací mechanismus DOVE IQ TURN přináší navíc výhodu možnosti upnutí oboustranných negativních destiček. Prizmatické vedení lůžka a plošky na destičce eliminují nebezpečí jejího vylomení působením velkých řezných tlaků při hrubování. Destičky jsou dostupné v geometrii WOMG-R3P-IQ, COMG-R3P-IQ a SOMG-R3P-IQ v kombinaci s novým utvařečem R3P pro obrábění ocelí.

Navíc je nabízena možnost využití zbývajících řezných břitů zmíněných destiček v držácích PWXOR/L a PCBOR/L pro rychloposuvové aplikace odběru materiálu. Tak se ekonomicky využijí všechny břity destiček.


EKONOMICKÉ ISO destičky pro soustružení  s nižšími náklady

V mnoha případech soustružnických aplikací máme snahu používat destičky větších rozměrů, než je reálná potřeba dané operace. Proto ISCAR přináší na trh široký rozsah malých a tím i levnějších ISO soustružnických destiček. Jejich používáním lze dosáhnout výrazné ekonomické úspory úsporou drahého karbidu. Nové destičky mají stejné vlastnosti a geometrii jako ty standardní. Jsou vyráběny v širokém rozsahu geometrií, utvařečů, rádiusů na rohu a také jakostí karbidů.

Řada malých EKO destiček zahrnuje i další novinku ISCAR – destičky:

  • YNMG 1604 – které lze upínat do lůžek standardních držáků destiček,
  • VNMG 1604 – nové destičky, které se vyznačují vrcholovým úhlem 25°. Jsou určeny pro soustružení úzkých tvarů a zápichů tvarů „V“, které nelze běžně obrobit standardními destičkami s úhlem 35°.


Frézy HELIMILL s trojúhelníkovými tříbřitými destičkami

ISCAR, co by původní tvůrce řady fréz HELIMILL, (první frézovací destičky s řeznou hranou ve šroubovici uvedl ISCAR na trh v roce 1992) nyní přichází s novou evoluční řadou HELIIQMILL 390. Jedná se o jednostranné trojúhelníkové tříbřité pozitivní destičky s řeznou hranou ve šroubovici.

V porovnání se standardní HELIMILL frézou přinášejí HELIIQMILL 390 kromě větší tuhosti destičky ještě jeden břit navíc. Při stejné ceně vyměnitelných destiček to není zanedbatelný fakt. Již z označení destiček HM390 TPKT 1003PDR může uživatel vyčíst, že se jedná o destičky řady HELIMILL (HM) se třemi břity a úhlem nastavení v tělese 90° (390). Tedy užití nástroje pro všeobecné aplikace. Doporučená maximální hloubka záběru u těchto destiček je 8 mm. Pro větší destičky HM390 TDKT 1505PDR platí doporučená maximální hloubka záběru 13 mm. Dodávají se v jakostech karbidů SUMOTEC PVD IC808, IC830, IC330 a MTVCD IC5400.

Jednostranné provedení a tudíž vysoce pozitivní geometrie destiček výrazně snižuje řezné síly a potřebný výkon stroje. Nejen z těchto důvodů jsou tyto frézy doporučovány pro obrábění vysokoteplotních slitin a materiálů používaných v leteckém průmyslu.
Destičky HP ANKT 0702R12T-FF

Spojením vlastností dvou nástrojů přináší výrobce na trh novinku v podobě hustozubých fréz HELIPLUS, nyní osazovaných vyměnitelnými destičkami HP ANKT 0702R12T-FF. Tím je dána možnost použití těchto nástrojů i pro rychloposuvové aplikace.

Destičky HP ANKT 0702R12T-FF mají délku řezné hrany 7 mm a na čele aplikovanou geometrii FEEDMILL. Ta při splnění předepsané (nízké) hloubky záběru umožňuje používat jinak konvenční nástroj pro rychlý odběr materiálu. Nástroj tak může uživatel používat jednak jako hrubovací ale i jako dokončovací.

Destičky HP ANKT 0702R12T-FF jsou kontruovány pro osazování hustozubých fréz HELIPLUS 07, které umožňují dosažení vysokých hodnot posuvů při obrábění malých dílů, mělkých dutin a bočních úběrů. Lze je aplikovat do standardních nástrojů (HP E90AN, HP F90AN), které jsou vyráběny a užívány strojařskou veřejností již delší dobu.


Nová řada vrtacích nástrojů COMBICHAM pro střední a větší průměry otvorů (26 až 50 mm).

Proč COMBI? Protože z dlouhodobých zkoušek a testů vyplynulo, že vrtací těleso osazené kombinací dvou typů vyměnitelných břitů má lepší řezné a tedy výkonnostní vlastnosti než těleso osazené pouze destičkami SOMT. Opět se tak potvrzuje pravidlo neustálého procesu upgradu vlastních nástrojů, který je u firmy Iscar pověstný.

Nová vrtací tělesa COMBICHAM jsou vyráběna v průměrech 26 až 50 mm a délce 5xD. Osazují se pilotní vrtací hlavicí SUMOCHAM a po obvodu standardními čtvercovými destičkami SOGX/SOGT. Ty jsou přesně broušené a opatřené hladicí geometrií. Pro své široké uplatnění byl pro jejich výrobu zvolen karbid IC808 SUMO TEC PVD. Těleso tohoto plno efektivního vrtáku je na povrchu leštěno pro snížení tření a lepší odvod třísek.


Současně také

Transport a Logistika
7.-11.10. 2019


ENVITECH
7.-11.10. 2019

 

Mohlo by vás zajímat

 


Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště