Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
7.-11.10. 2013

Mezinárodní strojírenský veletrh

SYSTEM S.p.A.

 

SYSTEM S.p.A. představí AGV (Automaticky řízené vozidlo), určené pro manipulaci se zbožím a produkty uvnitř závodu s využitím různých vnitřně propojených strojů ve skladovém prostoru takovým způsobem, aby se ušetřil čas, energie a prostor při realizaci logistického systému společnosti.

AGV se pohybuje nezávisle a automaticky, bez nutnosti využívat řidiče nebo pevné koleje v podlaze, což zaručuje pozoruhodně vysoký stupeň flexibility i v případě úprav nebo rozšíření prostoru továrny.

Vozidla mohou komunikovat s ostatními roboty či automatizačními systémy a zajistit, že se výrobkem ve skladu zachází plynule, nebo je uložen pro pozdější použití, nebo je připraven k odeslání přímo do expedičního prostoru.

Uspořádání a rozměry systému jsou navrženy s pomocí simulačního nástroje, který umožňuje inženýrům ověřit trajektorie a počet úkolů, které lze provést, a zjistit tak, kolik vozidel je potřeba.

Firma System Logistics bude poprvé prezentovat svůj nejnovější přírůstek skupiny vertikálních zdvižných modulů řady MODULA, Sintes1, právě na MSV Brno 2013. Byl vyvinut jako flexibilní a nákladově efektivní způsob, jak zvýšit provoz výběru a skladování; nový Sintes 1 umožňuje ušetřit až 90% podlahové plochy, zvýší vaši produktivitu a přesnost výdeje a zároveň pomáhá vytvořit "zelenější" zařízení. Je ideální pro malé předměty, jako jsou nástroje a elektronické či farmaceutické součástky; je adaptabilní v průmyslovém prostředí, malých skladech a všude tam, kde budete mít omezený úložný prostor, umožní hladký přechod ze statických metod skladování na plně automatizovaný, plně vybavený vertikální úložný systém.

SYSTEM GROUP, ÚSPĚCH INOVACÍ

Společnost byla založena v roce 1970 a okamžitě se zařadila na vedoucí místa jako společnost v keramickém sektoru. Velmi brzy se strategie firmy System stala úspěšnou i v oblasti logistiky a elektronického průmyslu až po fotovoltaiku. Společnost má 5 výrobních divizí; skupina System v současné době působí na trhu s obratem 275 milionů Eur a 1320 zaměstnanci.

Společnost založil v roce 1970 ve Fiorano Modenese Franco Stefani, stávající president obchodní skupiny. Společnost původně vyvíjela svou hlavní činnosti v keramickém průmyslu, se specializací na výrobu strojů pro zdobení tašek a pro automatizaci systémů a úložišť na konci výrobního procesu. První divize skupiny, System Ceramics, rychle ukázala, že je světovým lídrem na zdobící systémy. Produkty jako Rocket a Rotocolor jsou v současné době použity na více než 20,000 instalacích po celém světě. K těmto systémům zdobení přibyly vysoce inovativní technologie, jako je Creadigit, systém digitálního tisku pro keramické zdobení, 4Phases, určený pro balení, který umí ušetřit až 80% kartonu, a řada GEA, nejsilnější lis na světě bez stožáru.

Firma System měla od začátku konkurenční výhodu z centra specifických zařízení pro rozvoj hardwaru a softwaru, potřebného pro její vlastní systémy. Toto technologické centrum, System Electronics, vyrábí průmyslové regulátory, průmyslové PC, také bezdrátové I / O moduly (Copilot, www.pcwireless.it), a rozhraní systémů. Aplikace lze uplatnit na monitoring a sběr výrobních dat, technologie pro identifikaci / vysledovatelnost produktů prostřednictvím čárového kódu a RFID tagu, až po automatizaci linek, které charakterizují své výrobky především zvýšenou úrovní inovací a kvalitou malých výrobních objemů. Projektová kapacita a možnost využívat interní inženýrské zdroje a testy tohoto zařízení firmě umožňují být partnerem pro vývoj řešení vhodných pro specifické požadavky.

V 80. letech vstoupila firma System S.p.A. do sektoru integrované logistiky, zpočátku uvedením svého prvního vertikálního automatického skladu Modula (www.modula.eu). Z toho vzešla divize System Logistics (www.systemlogistics.com), vyvíjející se od vertikálních skladů se zásuvkami na systémy a kompletní řešení pro integrovanou logistiku. Následně byly vytvořeny první velké systémy pro atomizované sklady. Tyto systémy se vyznačují svou komplexností: více než 100.000 paletových míst a 10,000 výběrů zboží za den – výkon, který  umožnil skupině System etablovat se jako referenční partner pro logistiku hlavních nadnárodních nápojových společností. Technologické inovace a vynikající automatické a softwarové systémy znovu umožnily skupině z Emilia konkurovat společnostem daleko větších rozměrů.

Lamina, čtvrtá divize v pořadí založení, vyplývá z myšlenky inovativní inspirace: vyrobit "největší a nejtenčí keramickou desku, jakou nikdy nikdo neviděl." Tento proces umožňuje divizi Lamina vyrábět keramický laminát o tloušťce pouhé 3 mm, s prodloužením nad 3m2, s dokonalou plochostí a vynikající flexibilitou. "Lamina proces" je konkrétní systém zhutnění; zařízení Compatter transformuje suroviny jako je jíl a živec na plotny kombinující ty nejlepší vlastnosti laminátu a keramiky. Vše s plným ohledem na životní prostředí díky snížení množství disperzí a nepřítomnosti škodlivých emisí.

V roce 2005 byla začleněna firma Nuova Era. Společnost, založená ve městě Scandiano (Reggio Emilia) v roce 1985, je již známá v sektoru průmyslových pohonů pro keramický průmysl a po smlouvě s firmou System byla zásadní při integraci různých produktů v rámci kontinuálního výzkumu směřujícího k vynikající kvalitě.

Ve stejném roce také vstupuje do skupiny System firma FTP Automazioni. Byla založena v roce 1980, sídlí ve Fiorano Modenese a specializuje se na sektor balení a paletizace v oblasti keramiky a potravinářství. Zkušenosti v těchto odvětvích ji přivedly na vynikající pozici na dílčím trhu pro výrobce speciálních kusů a keramických sad, a z tohoto důvodu znamenala akvizice v roce 2005 a o dva roky později fúze s firmou System vznik význačného partnera, na špičce sektoru výroby strojů na keramiku (mozaiky a end-of-line), a na obaly.

Serigrafica Tosi (nyní tosilab), společnost s osvědčenými zkušenostmi v odvětví grafiky a designu keramiky, ve výrobě plochých a rotujících obrazovek, laserového řezu a dodávek silikonových válečků, byla založena ve městě Sassuolo v roce 1969. System získal většinový podíl v této společnosti v roce 2007, čímž získal nového vysoce profilovaného partnera pro keramický průmysl, zaměřeného na rozvoj technologií zdobení.

V roce 2009 koupila skupina System firmu Micromax a zdokonalila tak své paletizační, manipulační a skladovací systémy, díky desetileté zkušenosti společnosti v sektoru balení a systému závěrečného zpracování na konci linky. Tak vznikl jako výsledek této vzácné synergie System Packaging: kompaktní stroje, univerzální a schopné absorbovat výrobu několika linek v různých odvětvích trhu. Tato kombinace umožňuje firmě System vytvářet nové obchodní strategie se zaměřením na odvětví keramiky na nových trzích v zahraničí. Poslední z této kategorie, Freebox, je technologie schopná vytvořit krabice zadané velikosti v reálném čase, pro každý typ výrobku, z jednoduchého plochého kartonu.

Hlavním cílem skupiny System je růst a inovovat, a to vždy a výhradně se zaměřením na vynikající kvalitu; fúze a akvizice, které proběhly v průběhu posledních let jsou součástí této strategie.Nepřetržitá snaha o zlepšení, která má svůj původ v historii firmy ve městě Fiorano, a silná motivace plynoucí z detailní znalosti trhu, jsou exkluzivní charakteristikou skupiny působící již 40 let. Motivace, která mimo jiné zahrnuje vůli navrhovat inovativní řešení a diverzifikovat výrobu společnosti.

Za více než patnáct let se seznam klientů rozšířil od mezinárodního sektoru keramiky na společnosti z oblasti nápojového a potravinářského sektoru, oblečení, letectví a mechaniky. Rozšíření seznamu klientů má také mezinárodní rozměr, který nám umožnil být lídrem v hlavních zemích v Americe, Asii a na Středním východě, a to díky rozvoji více než 24 poboček po celém světě.

Neustálá snaha o výzkum a vývoj a úsilí v oblasti technologií se odrážejí v systematických investicích ve výši 5% z obratu, což vedlo k významným výsledkům: od mnoha patentů po plodnou spolupráci s hlavními vědecko-výzkumnými centry na světě.

Současně také

Transport a Logistika
7.-11.10. 2019


ENVITECH
7.-11.10. 2019

 

Mohlo by vás zajímat


Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště