Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
7.-11.10. 2013

Mezinárodní strojírenský veletrh

Šmeral Brno a.s. - Světová novinka na MSV!

 

V současné době 3 roky trvající spolupráce firmy Šmeral a.s. z Česka, Brno, a německé firmy Bionic Laboratories BLG GmbH z Groß-Gerau nese první plody.

Na letošním průmyslovém veletrhu MSV v Brně budou obě firmy prezentovat úplně nově zpracovaný µBTL reaktor ke konverzi biomasy a odpadů na využitelné lehké oleje. Na základě zvláštní mikrovlnové technologie, která se vyvíjí skupinou Bionic  už téměř 10 let, vzniklo v těsné spolupráci zkušební a demonstrační zařízení k výrobě pohonných hmot 2. generace.

Vstupní materiál, který může být představován vysokokalorickou biomasou, vyzrálým granulátem nebo také kusy odpadu z komunálního odpadu, je peletizován zvláštním ceolytickým katalyzátorem a v reaktoru pomocí ultrasilných mikrovln je termicky při cca 350 °C rozložen na jeho složky. Takto vzniklé páry jsou v dalším procesním kroku kondenzovány a čištěny na oleje, které svými fyzikálními vlastnostmi odpovídají známé pohonné hmotě – mazutu. Mimo tyto oleje vzniká při postupu také vysokohodnotné uhlí, které rovněž může být využíváno jako palivo – nebo ve spojení s močůvkou a biomasou může sloužit pro výrobu vysokohodnotného hnojiva. Výrobní postup je nanejvýš energeticky efektivní a téměř bezemisní. Protože zařízení díky vlastním generátorům samostatně vyrobí potřebný proud a teplo z procesu, jsou zařízení decentrálně použitelná.

Kontinuálně běžící zařízení, které bude představeno na letošním veletrhu v Brně, je zamýšleno jako technický demonstrátor k testování přeměny různých vstupních materiálů.

Další zařízení budou zakrátko dodána do Brazílie, do Švédska a do Turecka.

Výrobní zařízení, která budou spočívat na stejné technologii, mají kapacitu vstupního materiálu až do 4 tun / hodinu a z toho mohou vyprodukovat až 2 tuny pohonné hmoty za hodinu.

Další informace naleznete na naší webové stránce www.bionic-world.net.

Současně také

Transport a Logistika
7.-11.10. 2019


ENVITECH
7.-11.10. 2019

 

Mohlo by vás zajímat


Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště