Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
7.-11.10. 2013

Mezinárodní strojírenský veletrh

HESTEGO a.s. – Vdechujeme plechu život

 

Každá účast světové výstavy nám přináší nové obchodní příležitosti, kontakty a pomáhá nám budovat a upevňovat vztahy se zákazníky.

Jádrem a dominantou našeho výrobního portfolia je krytování strojů. Letos představíme novinky jak vnitřního krytování, tak vnějších kapot strojů.

Vnitřní krytování strojů
Novinkou vnitřního krytování je teleskopický kryt s vázaným pohybem jednotlivých dílů. Tento druh teleskopů se používá na ochranu proti třískám a chladicí kapalině přímo pod obráběcí hlavou obráběcího centra. Speciální nůžkový mechanismus teleskopického krytu svazuje pohyb dílů přes navařované čepy na bronzových kluzných ložiscích s teflonovou vrstvou.

Horkou novinkou  řešení nůžkových mechanismů krytů jsou zapuštěné čepy. Jedná se o bezpečnější řešení vnitřního krytování stroje, při výkmitu nůžek nemůže dojít ke kontaktu vyvýšeného čepu se zadními stěnami. Zároveň se zmenší vůle ve spojích a zvýší se tuhost nůžkového mechanismu. Velmi podobné kryty jsou aplikovány na rychlost 100 m/min na strojích Deckel Maho.

Vnější krytování strojů
Z vnějšího krytování
 strojů budou k vidění dvoukřídlé dveře vyvinuté pro krytování obráběcího portálového centra.

Dveře splňují nároky na bezpečnost provozu obráběcího stroje. Jsou osazeny bezpečnostními skly tř. C3. EN12415. Vnitřní plášť je vyroben z nerezové oceli odolávající vlhkému abrazivnímu prostředí.

Dveře jsou navrženy pro postupné otevírání. Posuvné křídlo dveří je zavěšeno na otočném. Aretační mechanismus v první fázi dovolí pouze otevření posuvné části, na konci lineárního posunu se odemkne otočný pohyb a dveře se otevřou na plnou šířku stroje. Úhel otevření je možno volit polohou dorazu. Lineární vedení a axiální otočné uložení s minimem pasivních odporů usnadňují ruční otevírání.

Předností je zvýšená bezpečnost na pracovišti a snížení energie a času potřebného pro otevření dveří.

Novinka – WHtec 130!
Ve světové premiéře představujeme kapotáž stroje WHtec 130 - je impozantní svými rozměry 9,5x8,5x6,5 m. Lesklé polykarbonátové plochy a  LED doplňky dávají konstrukci ze standardizovaných panelů jednoznačný designový styl  budoucnosti.  Dveře výměny obrobku  jsou otvírány frekvenčně řízenými elektrickými pohony. Dveře pro výměnu nástroje, osazené pneumatickým pohonem, se otevřou za jednu vteřinu. Kapotáž je vybavena odsáváním par a oplachem třísek. Průhledy kapotáže splňují požadavky na bezpečnost obráběcích strojů.

Přijďte navštívit naši expozici MSV Brno 2013, dozvíte se mnohem více. Najdete nás v pavilonu P, stánek 102.


Současně také

Transport a Logistika
7.-11.10. 2019


ENVITECH
7.-11.10. 2019

 

Mohlo by vás zajímat

 


Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště