Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-14.9. 2012

Mezinárodní strojírenský veletrh

Briklis – Produkujete třísky z obrábění? I v nich jsou Vaše peníze. Pomůžeme Vám k nim s novým briketovacím lisem iSwarf.

iSwarf jsou úsporné lisy s nižší pořizovací cenou, nízkým instalovaným příkonem, s rychlou návratností investiceiSwarf jsou lisy stavebnicové konstrukce s výkony od 50 do 1000 kg za hodinu pro každý provoz produkující třísky z obráběníiSwarf je briketovací technologie na míru podle preferencí zákazníka: výkon, měrná hmotnost a průměr briket, příkon či vysoký stupeň automatizace

„Cílem našeho vývojového a konstrukčního oddělení byl vývoj nového briketovacího lisu s nižší pořizovací cenou a nižším instalovaným příkonem. Zároveň jsme chtěli zvýšit výkon lisu a měrnou hustotu briket především pro zpracování hliníkových třísek,“ sdělila nám manažerka firmy Jana Šmejkalová. „Vyvinuli jsme novou řadu briketovacích lisů iSwarf stavebnicové konstrukce s výkony od 50 do 1000 kg za hodinu pro kovové třísky. Každý zákazník preferuje určité požadavky. My jsme schopni vyrobit lis na míru podle toho, zda je pro zákazníka důležitý výkon lisu a měrná hmotnost briket, průměr briket, příkon stroje či vysoký stupeň automatizace provozu. Podařilo se nám podstatně snížit pořizovací náklady na technologii a to je pro všechny velmi důležité,“ řekla manažerka firmy Jana Šmejkalová.

Nová řada iSwarf zpracovává

  • hliníkové třísky suché nebo znečištěné řeznými emulsemi nebo oleji
  • litinové a ocelové třísky, třísky barevných kovů
  • brusný kal a směsi ostatních materiálů ověřených zkouškou lisovatelnosti

Nízké provozní náklady jsou zárukou dobré investice
„Od roku 2012 používáme do našich lisů elektromotory od renomovaných firem třídy IE2, které jsou sice dražší, ale přináší našim zákazníkům přibližně 10 % úspory elektrické energie. Do lisů iSwarf instalujeme motory od 4 kW do 11 kW. Starší lisy BrikStar M, MD mají motory od 15 kW, jde tedy o značnou úsporu energie. Pravidelná spolupráce s certifikačním orgánem zabývajícím se prokazováním shody s normami EU zajišťuje plnění všech požadavků norem z oblasti hygieny a bezpečnosti práce,“ sdělila Šmejkalová

Volitelné násypky pro každý materiál
Podle vlastností lisovaného materiálu a podle možného způsobu dávkování projektanti BRIKLIS navrhnou vhodný typ násypky, který umožňuje optimalizovat využití výkonu lisu. K lisu lze instalovat tato zařízení:
1. Násypky se čtvercovým dnem se svisle vyplněnými rohy s vyhrnovací frézou a šnekovým dopravníkem utěsněné proti úkapu kapalin pro lehké a sypké materiály
2. Násypky se třemi nebo čtyřmi šneky s řetězovým pohonem vhodné pro zpracování delších třísek, které nejsou sypké, ale je možné je snadno rozplést. Mohou být doplněny přítlačným válcem nebo rozrušovací hřídelí
3. Samostatný šnekový žlab s násypkou 600x1000 vhodný pro kontinuální doplňování materiálu

Snadná obsluha, dlouhá životnost
Lisy iSwarf se vyrábí ve třech verzích, s lisovacím rámem s maximální silou 450 kN, 800 kN a 1000 kN s dvojstupňovými lamelovými čerpadly. Dlouhá životnost lisovacího rámu je zajištěna uchycením hlavních pohyblivých částí rámu v konstrukci pomocí předepjatých svorníků, které zajišťují materiálovou tuhost lisovacího rámu. Všechny opotřebitelné díly lisovacího rámu jsou vyrobeny ze speciálních materiálů a jsou snadno vyměnitelné.

Elektrorozvaděč je kompletně osazen prvky Siemens s dotykovým displejem, který umožňuje velmi snadné přizpůsobení některých funkcí lisu měnícím se potřebám zákazníků. Displej je velmi dobrým pomocníkem obsluhy lisu i pro provádění údržby. Při lisování je možné vytlačit a zachytit řezné kapaliny až do 7 % vlhkosti v briketách. Pod celý briketovací lis může být nainstalována záchytná vana pro případný únik kapalin a emulzí.

Automatický provoz s SMS zprávou
Briketovací lisy iSwarf mohou být ukončením systému dopravy třísek od obráběcích center nebo mohou pracovat samostatně s předřazeným velkokapacitním zásobníkem či drtičem. Násypky lisu jsou většinou plněny šnekovým dopravníkem z velkoobjemového zásobníku materiálu v blízkosti lisu. Možné je i plnění prostřednictvím zdvíhacího zařízení, které do násypky lisu vyklápí kontejnery třísek nebo i manuální plnění. Lisy mohou být vybaveny čidlem hladiny pro snímání materiálu v násypce. Signál čidla hladiny je možné využít pro řízení provozu lisu a pro ovládání externího dopravníku materiálu do násypky lisu. Pro uživatelský komfort je možné zapojení dálkové zprávy pomocí GSM nebo LAN.

Třísky z obrábění kovů jsou cennou surovinou pro výrobu nových polotovarů, zvláště v České republice, která nemá vlastní surovinové zdroje. Cesta recyklace odpadů je velmi perspektivní technologie, která přináší významné úspory výrobních nákladů. O tento zisk realizovaný ve slévárně se formou zvýšené výkupní ceny přepracovaných třísek do briket dělí všichni partneři. Není tedy podstatné, zda je lis umístěn ve slévárně, obrobně nebo v kovošrotu. Hledáním úspor, snižováním nákladů na výrobu a zaváděním nových technologií šetrných k životnímu prostředí lze významným způsobem zvyšovat zisk a zároveň chránit naše životní prostředí.

Současně také

IMT
1.-5.10. 2018


FOND-EX
1.-5.10. 2018


WELDING
1.-5.10. 2018


PLASTEX
1.-5.10. 2018


PROFINTECH
1.-5.10. 2018

Mohlo by vás zajímat

MSV 2012

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

VIDEO - MSV

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště