Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
3.-7.10. 2011

Mezinárodní strojírenský veletrh

Vracejí se zahraniční vystavovatelé

Průmyslový trh střední Evropy roste a firmy ze západní Evropy, ale také z dalších částí světa chtějí využít nové obchodní příležitosti. „Velmi nás těší zvýšený zájem přímých zahraničních vystavovatelů, a to zejména z Německa, Slovenska a Itálie,“ konstatoval v této souvislosti Jiří Rousek. Návštěvníci se tentokrát seznámí s nabídkou řady významných firem, které v Brně ještě nikdy nevystavovaly, ale cítí, že právě letos nastal ten správný čas k proniknutí na nové trhy. Jedním ze zahraničních vystavovatelů, kteří se MSV zúčastní vůbec poprvé, je globálně působící společnost BS&B Safety Systems se sídlem v Nizozemí, která vyvíjí a vyrábí speciální součástky a techniku pro měření a regulaci tlaku.

Tradičně nejvíce přihlášek pořadatelům přichází z Německa, a to především v oborech obráběcí a tvářecí stroje a materiály a komponenty pro strojírenství. Dvě desítky německých vystavovatelů se na veletrh hlásí poprvé a celkově německá účast překoná loňský ročník jak počtem firem, tak obsazenou plochou. Opět se chtějí rozsáhle prezentovat jednotlivé spolkové země, které chystají oficiální účasti se zastoupením desítek firem z různých průmyslových oborů. Největší expozice budou mít Bádensko – Württembersko a Bavorsko, následují Hesensko, Durynsko a po přestávce se do Brna vracejí také spolkové země Sasko a Porýní – Falc.

Jiným zajímavým návratem je švýcarská oficiální účast, kterou organizuje Obchodní komora Švýcarsko – Česká republika. Další švýcarské firmy vystavují samostatně, a to zejména v oboru kovoobráběcí stroje, mezi nimi například SWISSTOOL Export – Gruppe nebo TEXIMP. Na rozsáhlém stánku společnosti Alfleth Engineering bude spoluvystavovat celkem osmnáct firem ze Švýcarska, Německa, Itálie, Francie a Indie.

Oficiální stánky, které zřetelně ukazují, jakou váhu jednotlivé země MSV přikládají, v Brně otevřou také další země. Tradičním garantem slovenské účasti je Ministerstvo hospodářství SR, rakouskou účast zaštiťuje Obchodní oddělení Rakouského velvyslanectví a francouzskou Francouzsko-česká obchodní komora. K zajímavostem ročníku patří plánovaná oficiální účast Běloruska a dokonce dva velké stánky proexportních institucí z Turecka, které dokumentují současný boom této nové ekonomické mocnosti. Samozřejmě nebudou chybět ani mimoevropští vystavovatelé, mezi nimiž přibylo zejména firem z Indie a Číny.

Současně také

IMT
1.-5.10. 2018


FOND-EX
1.-5.10. 2018


WELDING
1.-5.10. 2018


PLASTEX
1.-5.10. 2018


PROFINTECH
1.-5.10. 2018

Mohlo by vás zajímat

MSV 2011

Fotogalerie

Vybíráme z firem MSV

 

VIDEO - MSV

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště