Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
3.-7.10. 2011

Mezinárodní strojírenský veletrh

Veletrh očima účastníků

O tom, že MSV 2010 svou úrovní i rozsahem předčil očekávání, svědčí hodnocení ze strany zúčastněných firem a významných návštěvníků. V zahajovacím projevu veletrh pochválil předseda vlády Petr Nečas: „MSV v Brně považuji za nesmírně přínosnou akci pro rozvoj obchodních a průmyslových vztahů, které naše země bezesporu potřebuje. Proto je tak zásadní, že letos přijelo více vystavovatelů a opět vidíme plné výstaviště. Za velmi pozitivní pokládám, že strojírenský veletrh přilákal tolik zahraničních firem. Počet vystavovatelů na tomto veletrhu je důkazem, že ekonomické oživení skutečně přichází.“

To potvrdila i řada vystavujících firem, například jednatel společnosti Pilous – pásové pily Petr Mašek v závěru veletrhu prohlásil: „Na letošním ročníku MSV se projevilo celosvětové oživení trhu v oboru strojírenství. Zájem návštěvníků o naši firmu byl oproti loňsku veliký, prakticky se to nedá srovnat. Je vidět, že lidé opět chtějí investovat do strojů, a to i do větších a dražších. Během veletrhu se nám podařilo prodat několik pil a uzavřít nové smlouvy. Jsem rád, že se situace začíná vracet do starých kolejí.“ A firem, které přímo na veletrhu podepisovaly nové kontrakty, zřejmě bylo daleko více. „Jsme velice spokojeni, protože naši expozici navštívilo opravdu hodně zájemců, odhaduji třikrát tolik co v minulém roce. Po celý veletrh jsme se prakticky vůbec nezastavili, využili jsme jej k plánovaným schůzkám s našimi zákazníky a obchodními partnery. Také se nám podařilo přímo na veletrhu uzavřít několik obchodních smluv. Ve srovnání se všemi veletrhy, které jsem letos navštívil v zahraničí, byl ten brněnský jednoznačně nejlepší,“ řekl poslední den veletrhu David Jakubík, manažer prodeje společnosti TOS Varnsdorf.

Příznivé byly také reference ze strany zahraničních hostů. Zemská radní Dolního Rakouska Petra Bohuslav, která do Brna přicestovala u příležitosti vyhlášení Rakouska oficiální partnerskou zemí MSV 2010, na závěr své návštěvy řekla novinářům: „Navštívila jsem tady devět dolnorakouských firem a všude mi řekli, že MSV je ten nejdůležitější veletrh pro východoevropský trh a pro kontakty s novými členy Evropské unie.“ Další člen delegace, viceprezident Hospodářské komory Rakouska Richard Schenz, připomněl rostoucí trend obchodní výměny obou zemí zejména v oblasti průmyslového zboží, na čemž má zásluhu i brněnský veletrh. „Návštěva MSV na mě udělala velký dojem. Jsem přesvědčen, že je to jeden z nejdůležitějších veletrhů ve střední Evropě, a jsem hrdý, že se tu prezentuje více než čtyřicet rakouských firem,“ konstatoval Richard Schenz po prohlídce pavilonů.

Současně také

IMT
1.-5.10. 2018


FOND-EX
1.-5.10. 2018


WELDING
1.-5.10. 2018


PLASTEX
1.-5.10. 2018


PROFINTECH
1.-5.10. 2018

Mohlo by vás zajímat

MSV 2011

Fotogalerie

Vybíráme z firem MSV

 

VIDEO - MSV

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště