Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Zpracovatelé plastů míří do Brna

 

Mezinárodní veletrh plastů, pryže a kompozitů PLASTEX 2016 bude opět velmi početně i kvalitně obsazen. Účast všech tradičních lídrů i řady nováčků přiměla pořadatele rozšířit původně vyčleněný prostor, takže návštěvníci naleznou plastikářské expozice jak v pavilonu G1, tak v sousední hale G2.

Zajímavostí je rostoucí zájem z Portugalska. Zatímco v roce 2012 se na veletrhu PLASTEX neprezentovala ani jediná portugalská firma, před dvěma lety přijely tři a letos to bude již devět portugalských vystavovatelů včetně oborového svazu na celkové ploše 145 m2. Portugalská asociace plastikářského průmyslu CEFAMOL byla založena v roce 1969 a sdružuje 250 firem. Zajímavostí je také účast společnosti z Íránu, která bude na ploše 45 m2 představovat svou produkci surových polymerů. Jde o první účast íránské firmy na MSV v novodobé historii, tj. po roce 1989.

Někteří vystavovatelé veletrhu PLASTEX předem avizují zajímavé exponáty. Společnost KUBOUŠEK, která se brněnského veletrhu účastní již popětadvacáté, v pavilonu G1 vystaví nové technologie pro zpracování plastů, mezi nimi revoluční vstřikovací stroj KrausMaffei nové řady CX s vysokou produktivitou a energetickou účinností. Pozornost si zaslouží také expozice periferních zařízení a měřicích technologií, kde si návštěvníci prohlédnou systémy pro dopravu a dávkování materiálu KOCH-TECHNIK, temperovací přístroje Regloplas, mlýny a drtiče plastů Rapid, detektory a separátory kovů Sesotec, dopravníky MTF a chladicí systémy ONI.

Společnost BOCO PARDUBICE machines vystaví několik výrobních linek. Regranulační strunová linka BOCOMATIC je určena pro zpracování standardní velikosti granulátu, ale alternativně ji lze upravit na mikrogranulaci. Recyklační linka MARATHON LINE představuje inovativní řešení recyklace. Díky své flexibilitě dokáže zpracovávat širokou škálu plastových odpadů a umožňuje vrátit maximální možné množství odpadového materiálu zpět do výrobního cyklu. Kompaundační linka BOCOMATIC slouží k přidávání dalších materiálů do základního roztaveného polymerního materiálu za účelem vzniku materiálu s vylepšenými požadovanými vlastnostmi nebo lepší zpracovatelností. Proces mění jak fyzikální, tak i tepelné, elektrické či vizuální vlastnosti a zaručuje optimální a extrémně jemné míchání výrobků.

Nové technologie představí také společnost Piovan Central Europe. Granulátor N35-60 byl navržen speciálně pro velké díly, jako jsou vstřikované obaly na potraviny, velké láhve a vyfukované díly. Je vybaven unikátním principem tangenciálního střižného systému a rotační nože jsou nakloněny vzhledem k pevným nožům a umístěny co nejblíže geometrické tečny střižné kružnice. Touto cestou jsou dosahovány vysoké výrobní výkony s použitím menších motorů, což je přínosem k minimalizaci tvorby prachu a tvorby tepla. Aquatech, člen Piovan Group, nově uvádí na trh řadu termochladičů Digitemp Evo. Zařízení kombinuje prvky řízení teploty a vodního chladiče a zajištuje procesní médium v režimech chlazení, topení a freecooling.

Širokou škálu produktů a doprovodných služeb v Brně představí společnost LUC GROUP, která se už od roku 1971 specializuje na výrobu a zpracování za tepla litých zušlechťovaných“ polyuretanových (PUR) elastomerů. LUC následně aplikuje materiál na válce, kola, kladky, rolny, ale také odlévá díly podle výkresové dokumentace – různé dorazy, pružiny, těsnění, ale i komplikované tvarové díly. Metody zpracování mohou být upraveny přesně podle požadavků zákazníka na konkrétní aplikaci. LUC nabízí celkem více než 350 různých materiálových stupňů se specifickými vlastnostmi, jakými jsou například vysoká dynamická únosnost, odolnost vůči abrazivnímu opotřebení, vynikající chemická odolnost, zvýšené třecí vlastnosti a odolnost vůči vysokým teplotám.

Se zajímavými novinkami přijedou do Brna také další firmy z oboru. Rakouská bspolečnost IWZ Industriebedarf vystaví IWZ Vision - centrální snímač dat pro naměřené hodnoty teploty, tlaku, průtoku a množství určený pro vstřikovací automaty. Druhou novinkou bude sušička plastových granulátů TORO System Dry Wheel. Polská společnost Listemann Polska představí konformní chlazení nástrojů pro zpracování plastů využitelné tam, kde chlazení nebylo možné nebo dostatečné. Horké toky vlastní konstrukce zase nabízejí možnost vyrobit horký vtok přesně podle potřeb zákazníka. Zlínská firma m-tec CZ v pavilonu G1 vystaví homogenizační silo s vnitřním dopravníkem určené pro sjednocením jednotlivých šarží výroby či promíchání dvou a více plastových granulátů.

Datum: 2.10.2016 19:30:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště