Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Zlatá medaile za celoživotní tvůrčí technickou práci a dosažené inovační činy

 

Toto ocenění je nerozlučně spjato se slavnostním večerem zahájení strojírenského veletrhu. Jeho historie sahá již do roku 2006, kdy redakce strojírenského měsíčníku MM Průmyslové spektrum přišla s ideou systematicky oceňovat odborníky, kteří se za svůj profesní život zásadním podílem zasloužili o rozvoj technického oboru, ve kterém působili či nadále stále působí.

Komise zlatých medailí na základě třech předložených kandidátů redakce MM Průmyslového spektra rozhodla, že zlatou medaili za celoživotní tvůrčí technickou práci a dosažené inovační činy za rok 2014 náleží panu profesoru Miroslavu Václavíkovi, jenž byl do soutěže nominován Svazem průmyslu a dopravy ČR a Asociací výzkumných organizací.

Profesor Václavík, jenž vloni v prosinci oslavil životní jubileum, je představitelem aplikovaného výzkumu na nejvyšší teoretické úrovni. Přitom dokáže výsledky výzkumu a vývoje realizovat ve výrobních podnicích. Jeho osobnost spojuje vynikající manažerské schopnosti, vědecko-výzkumnou činnost i pedagogické působení. Jeho historickou zásluhou je úspěšné zvládnutí transformace Výzkumného ústavu textilních strojů Liberec a zachování jeho existence. Pod jeho vedením ústav diverzifikoval své původní výzkumné a vývojové aktivity textilních strojů na oblast strojů pro zpracovatelský průmysl – sklářství, bižuterie, polygrafie, balící stroje a samozřejmě obráběcí stroje.

Profesor Václavík je významnou autoritou ve výzkumu a vývoji na celostátní úrovni s přesahem i mimo ni.

Datum: 30.9.2014 9:26:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště