Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Zlatá medaile pro Vítkovice za produkci v oblasti transportu a logistiky

 

Prestižní Zlatou medaili za produkci pro oblast transportu a logistiky si z Mezinárodního strojírenského veletrhu 2015 v Brně odnesla skupina Vítkovice Machinery Group. Její dceřiná firma Vítkovice Gearworks vyvinula nový typ stroje na zakládání vysokopecní vsázky, který výrazně snižuje prašnost. Žhavou novinku firma představila právě na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně. "Prototyp stroje jsme vyvinuli pro Třinecké železárny, kde byl také nedávno spuštěn do provozu. Nahradil původní zakladač ze 60. let minulého století, který odprášení provozu vůbec neřešil," uvedl obchodní ředitel firmy Dalibor Fabián.

Prototyp dosahuje snížení množství prachu až na 63 tun za rok. A to především díky teleskopické výsypce s nastavitelnou výškou, která se může přiblížit až na úroveň zakládané hromady, takže se minimalizuje množství rozptýleného prachu. "Prachové částice, které takto neposbíráme, následně řeší dvě řady zkrápění. A je zde také možnost dodatečného zkrápění materiálu speciální emulzí, která zajistí, že prach trvale ulpí na nasypaném materiálu a nezvíří ho následně třeba vítr," upřesnil. Prodej zakladače směřuje především na trhy mimo Českou republiku. Zájem o nové moderní zakladače však už projevilo například Chile, zájemci jsou ale téměř na všech kontinentech.

Zařízení pro výrobu vysokopecní vsázky  - zakladač  - je určen k přípravě vysokopecní vsázky z různých surovin (převážně železných rud, koncentrátů, dolomitů a vápence). Zakladač splňuje ekologické požadavky minimalizace prašných emisí při technologickém procesu výroby vysokopecní vsázky sypáním homogenizačních hromad. Rovnoměrnost vrstev zakládaného materiálu je zajištěna pomocí regulace množství materiálu na přísunových pásových dopravnících a pomocí řízení pojezdu shazovacího vozu stroje a teleskopické výsypky. Stroj je osazen odprašovacím zařízením pro odsávání a filtraci prašných emisí vzniklých na dopravníkových přesypech a v teleskopické výsypce.

VÍTKOVICE MACHINERY GROUP je nejvýznamnější českou strojírenskou skupinou se silnou pozicí ve vybraných segmentech strojírenské produkce a v oblasti dodávek velkých investičních celků. Zahrnuje okolo třicítky firem. Skupina disponuje moderní, rozsáhlou a unikátní výrobní základnou a know-how založeným na výzkumu a vývoji. V prosinci 2013 oslavila značka VÍTKOVICE své 185 narozeniny. Tradiční výroba sériových produktů a engineeringové obory byly doplněny dvěma novými oblastmi: Green Technology – CNG a bioplyn a Informačními technologiemi. Vítkovice jsou v současnosti evropským lídrem ve výrobě ocelových lahví se supermoderní výrobní linkou, mají téměř pětinový podíl na světovém trhu speciálních zalomených hřídelí pro velké námořní lodě. Jsou jedním z těch, kteří dynamicky rozvíjejí projekt pro přechod pohonu automobilů z klasických paliv na alternativní pohon stlačeným zemním plynem (CNG). Vlastní certifikace od významných renomovaných inspekčních společností.

VÍTKOVICE MACHINERY GROUP jsou jednou z největších evropských strojírenských skupin. Staví na téměř dvou stoletích znalostí a působení v oboru, který provází civilizaci a poskytuje impulzy pro její rozvoj. Skupina zasáhla takřka do všech oborů lidské činnosti a stála u zrodu třetího největšího města České republiky. Je tedy aktivním účastníkem evoluce – METAL EVOLUTION.

Datum: 18.9.2015 20:45:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště