Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Zlatá medaile pro revoluční inovaci od značky ŠMERAL

 

Společnost ŠMERAL BRNO je na MSV domácím vystavovatelem a doposud nevynechala ani jediný z 59 ročníků. Letos zde získala jednu ze šesti udělených Zlatých medailí za inovovaný stroj ULS 100 RB určený pro příčné klínové válcování.


Technologie příčného klínového válcování vznikla v Československu již před padesáti lety a ŠMERAL BRNO je dodnes jednou ze dvou firem, které tyto válcovací stroje produkují. Automaty se dvěma nad sebou uloženými válci umožňují velkou redukci průměru výchozího polotovaru, vynikají také vysokou produktivitou a dlouhou životností nástrojů. Zlatou medailí MSV 2017 byl oceněn stroj ULS 100 s novým a originálním konstrukčním řešením. Koncept je revoluční zejména bezvůlovým uložením pracovních válců a jejich hydraulickou rychlovýměnou. Druhou významnou inovací je podle hodnotitelské komise změna konstrukce přenosu kroutícího momentu.

“Vystavený stroj je určen na tváření ocelí a již má svého zákazníka,na základě jehož požadavků jsme provedli několik inovací: bezvůlové uložení pracovních válců, jejich rychlovýměnu za pomoci hydraulického upnutí a zakladač s kuličkovými šrouby,” popisuje obchodní zástupce společnosti ŠMERAL BRNO Ondřej Veselý. Největší novinkou je podle něj hydraulické upnutí válců. “Dříve byly válce upnutý velikými mechanickými třmeny a jejich povolení nebo výměna byly poměrně složité. Teď celá výměna proběhne z podlahy a zákazník je schopen za půl hodiny přejít z jedné technologie válcování na druhou, což je bezkonkurenční rychlost,” zdůraznil Ondřej Veselý. Díky novému uložení pracovních válců stroj získal daleko vyšší tuhost a také přesnost. Dalším požadavkem zákazníka byl nepneumatický zakladač. “Přišli jsme se zakladačem na kuličkové šrouby, který je kompletně elektrický, nehlučný, plynulý a nezasekává se. Stroj v této modifikaci je navíc poměrně snadné vybavit na válcování hliníku,” popisuje zástupce výrobní společnosti hlavní přednosti nového stroje.

“Velmi si vážíme Zlaté medaile za stroj určený do kovárenství. Spolu s německou konkurencí jsme jediným výrobcem na světě, který dodává stroje pro tuto válcovací operaci. Jde o unikát, ale již dnes máme o tento stroj několik vážných zájemců,” pochlubil se na veletržní tiskové konferenci obchodní ředitel společnosti ŠMERAL BRNO Stanislav Musil. Zároveň informoval, že podnik letos skončí s mírně lepším výsledkem než loni. Podle nárůstu poptávek lze předpokládat nové kontrakty, ty se však projeví až ve výsledcích let 2018 a 2019, protože výroba tvářecích strojů této společnosti trvá téměř rok.

ŠMERAL BRNO je firma s přibližně 500 zaměstnanci a 150letou tradicí. Tvářecí stroje vyrábí pod vlastní značkou od roku 1925. Základem výrobního programu jsou automatizované tvářecí linky, lisy, buchary a další samostatné tvářecí stroje.

Datum: 13.10.2017 10:00:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště