Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Závěsný dopravní systém OCS 500 je čistý, tichý a ekologický


Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně má svůj stánek také společnost OVERHEAD CONVEYOR SYSTÉM (OCS) se sídlem ve švédském městě Boras, která je součástí Axel Johnson International. Od roku 1960 (vstup na trh), urazila obrovský kus cesty, kdy od závěsných dopravních systémů pro oděvní průmysl došla až k průmyslu automobilovému, leteckému, cyklistickému a také k průmyslu pro povrchové úpravy. Prodejní místa dnes jsou ve Švédsku, Německu, České republice, v USA a Japonsku.

Na brněnském veletrhu zástupci společnosti představují závěsné dopravní systémy, které se využívají především v dopravním průmyslu. „Závěsné dopravní systémy jsou určeny hlavně pro společnosti, které chtějí přepravovat produkt po halách, chtějí automatizovat výrobu, chtějí se zbavit dopravních systémů, které jsou na podlaze, protože tento systém přepravuje vzduchem, čímž se zcela uvolní podlahová plocha. V porovnání s jinými dopravními systémy je náš systém čistý, tichý a ekologický. Nepoužívají se žádná maziva ani žádné řetězy a je poháněn klasickým AC motorem,“ prozradil zástupce pro Českou republiku Vladimír Houdek, který nám na stánku představil zmenšený OCS 500 závěsný dopravní systém a upozornil na řadu jeho výhod.

Různé části systému OCS 500 závěsného dopravního systému mohou například běžet rozdílnou rychlostí, rovněž dopředu i dozadu. Řídící jednotka může být vybavena frekvenčními měniči, které poskytují velmi hladký rozběh i zastavení pohybu v jednotlivých polohách. Tento patentovaný systém je vyráběn dle specifického zadání každého zákazníka tak, aby maximálně vyhovoval podmínkám, pro které je určen v prostředí koncového klienta.

 

Datum: 10.11.2021 14:11:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště