Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Za jménem firmy Pegas Gonda se skrývá více, než by se mohlo zdát


Pegas Gonda vystavuje na MSV pravidelně od roku 1990. Tehdy také dodala svou první pilu přímo samotnému zákazníkovi. Letos předvádí celou řadu pásových pil na kov. Vyrábí však různé technologie pro dělení materiálu, takže kromě pásových pil produkují i vše potřebné k dělení.

Ve firmě si zakládají na tradici, což se projevuje nejenom při výrobě, kdy všechny jejich stroje jsou vyráběny v České republice, ale i při transparentnosti majitelů firmy.

Název firmy Pegas totiž není inspirován pouze bájným zvířetem, ale je v něm zakódována slovní hříčka, ve které je ukryto jméno rodiny. V šifře se pod PE skrývá křestní jméno Pepa, po Josefu Gondovi, zakladateli firmy, G, jako Gonda a AS = a synové.

Již tradičně na veletrhu prezentují své novinky. Tento rok se jedná o novou generaci pásových pil Horizont a Kalibr.

Řada Kalibr je nová generace dvousloupových pil na produkční řezání plného materiálu. Stroj je vyvíjen na plnou podporu Industry 4.0 s možností napojení dalších opcí, které pomáhají rozvoji robotizace a integrace do automatických linek.

Luboš Gonda, obchodní ředitel firmy, se zmínil i o zlomovém roku 2021, kdy firma zažila obrovskou expanzi značky na trzích ve Spojených státech. Jak sám uvádí, tento úspěch je pro firmu nejlepší vizitkou toho, že svoji práci dělají správně a ubírají se správným směrem i ve vývoji a v konstrukci strojů.

Stroje Pegas vždy poznáte i dle jejich typické kombinace barev, kterou je tyrkysově-zelená v kombinaci s odstíny šedi.

 

Datum: 5.10.2022 11:54:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště