Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Walter na JobFair MSV

 

Jméno a příjmení: Lenka Randáčková
Pozice ve společnosti: Vedoucí personálního oddělení

Jak vnímáte v současné době trh práce?
Jsou vždy dvě strany, ze kterých se snažím na trh práce dívat. Pohled ze strany uchazeče o zaměstnání je skvělý. Takový počet volných míst, který se v současné době nabízí, už tady dlouho nebyl. A zaměstnavatelé se snaží, aby své volné pozice obsadili, nabízí různé benefity, formy práce atd. Tedy druhý pohled, ze strany zaměstnavatele, již není tak růžový. Vypsané pozice jsou obsazovány v delších časových úsecích, je potřeba vynakládat více prostředků k nalezení nových kolegů atd. Vzniká potřeba různých nových metod a směrů, kde a hlavně jak hledat vyhovující uchazeče. Tohle mě jako personalistu sice tíží, ale zase mě to vybízí učit se něco nového a zlepšovat se v mé profesi.

Pokud hledáte nového pracovníka do Vaší společnosti, které atributy sledujete?
Ve společnosti Walter s.r.o. klademe důraz na to, aby si pracovníci sedli osobnostně v týmu mezi s sebou. Důležitá pro nás také je dlouhodobost spolupráce. Upřednostňujeme zájemce, kteří hledají práci stabilní a na několik let dopředu.  

Co jsou nejslabší a nejsilnější stránky uchazečů o práci ve Vaší společnosti?
Naše firma jako výrobce nástrojových brusek a měřících strojů zaměstnává vysoce kvalifikované pracovní síly a u většiny technicko - administrativních pozic, vedle odborných znalostí z přesného strojírenství, současně požadujeme znalost německého jazyka – což je dost často nejslabší stránka uchazečů. Na druhou stranu tou nejsilnější stránkou pro naši společnost jsou právě technické znalosti a zkušenosti ve strojírenském oboru a zároveň ochota na sobě dále pracovat.

Jaké vlastnosti zaměstnanců a uchazečů jsou ve Vaší společnosti nejvíce ceněny?
Co se týká osobnostních vlastností, tak si nejvíce ceníme lidí, kteří jsou otevření, komunikativní, pečliví a odpovědní.

Pokud byste mohli sestrojit ideálního uchazeče o zaměstnání ve Vaší společnosti, jaký by byl?
Sestrojit profil ideálního uchazeče pro společnost Walter s.r.o. asi není úplně možné, protože máme tolik rozmanitých pozic… Nicméně, jak jsem již zmínila výše, co je pro nás opravdu důležité, když uchazeč chce na sobě dále pracovat, je ochotný se rozvíjet a vzdělávat se.

Co u Vás ve stánku na veletrhu Job Fair MSV mohou návštěvníci najít a zjistit?
Na stánku společnosti Walter s.r.o. návštěvníci najdou celkově bližší informace o firmě, o volných pracovních pozicích, které aktuálně nabízíme. Mají možnost se zeptat přímo našich vedoucích jednotlivých oddělení, jak to funguje v praxi, co jsou důležité požadavky a kritéria, která by měl uchazeč na danou pozici splnit. Určitě se zde pobavíme i o možnostech Trainee programů, apod. A v neposlední řadě od nás dostane také pozvání na exkurzi, tedy podívat se v rámci našich OPEN HOURS přímo do realného provozu.

Datum: 5.9.2016 18:34:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště