Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
7.-11.10. 2019

Mezinárodní strojírenský veletrh

Výstavba jaderných elektráren v centru pozornosti fóra ATOMEX-Evropa

 

Dnes bylo na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně zahájeno dvoudenní Evropské fórum dodavatelů jaderného průmyslu, nazvané ATOMEX-Evropa. Jednání bylo rozděleno do tří sekcí – první byla věnována výstavbě jaderných elektráren podle ruského designu a představení mezinárodního dodavatelského řetězce, druhá sekce se zaměřila na mezinárodní inovační projekty a příležitosti pro dodavatele a třetí sekce na financování dodávek. Zítra bude jednání pokračovat individuálními jednání českých dodavatelů s představiteli ruských společností a organizací Atomenergoprojekt, NIAEP-ASE, AKME Engineering a Rusatom Overseas.

Celodenní maratón přednášek otevřel Nikolaj Drozdov, ředitel Odboru mezinárodního obchodu státní korporace Rosatom. V úvodu představil Rosatom jako světového hráče v oblasti jaderné energetiky, který pokrývá celou řadu činností od těžby a úpravy uranu, výstavbu jaderných elektráren, nakládání s vyhořelým jaderným palivem či likvidaci odstavených reaktorů.  Hovořil také o používané technologii VVER, o aktivitách ve 40 zemích na pěti kontinentech a budoucích plánech, a to nejen v Rusku, kde se staví jaderné elektrárny, ale i v dalších zemích. „Do roku 2030 bychom chtěli postavit na 80 energobloků,“ říká zástupce korporace, která v posledních letech expandovala například do Turecka i řady asijských států a u nás se stala známou především díky soupeření s dalšími zájemci o dostavbu Jaderné elektrárny Temelín.

Během dnešního veletržního dne měli zájemci možnost získat informace o průběhu stavebních projektů jaderných elektráren v Rusku a v zahraničí, o zapojení místních podniků, o způsobech ochrany zájmů zahraničních dodavatelů, o kvalifikačních požadavcích a standardech Rosatomu, které musejí být splněny dodavateli při výstavbě jaderných elektráren podle ruských projektů a mnoho dalších informací. Hovořilo se také o nových příležitostech pro dodavatele při budování jaderných elektráren v Turecku a v neposlední řadě o financování projektů. Mezi řečníky nechyběli zástupci České exportní banky, Bank VTB, Sberbank CZ či Vnešeconombank

Datum: 8.10.2013 17:30:00


Současně také

Transport a Logistika
7.-11.10. 2019


ENVITECH
7.-11.10. 2019

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště