Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Vize v automatizaci – Indrustry 4.0

 

Přesně v den, kdy česká vláda schválila dokument Digitální Česko, diskutoval náměstek ministryně průmyslu a obchodu Petr Očko na stejné téma se studenty a dalšími zájemci na veletržním semináři Vize v automatizaci – Industry 4.0. Jako člověk, zodpovědný na MPO za inovace, nové technologie, a v tomto smyslu i za Průmysl 4.0, zhodnotil touto optikou i mezinárodní strojírenský veletrh. „Můj pocit je nadstandardně dobrý. Když srovnám MSV před deseti lety a nyní, je vidět že digitální transformace je realitou a že průmysl 4.0 je tu. Technologický posun českých firem je patrný a mají co nabídnout.“


Petr Očko hovořil ve svém vystoupení o tom, jak stát může české podnikatele podpořit, zmínil výzvy na technologie 4.0, které pomohou malým a středním firmám zainvestovat do digitálně založených systémů, a také hovořil o myšlence rozjet v Česku tzv. digitální inovační huby - inovační centra sdružující experty, jenž pomohou MSP s digitálním řízením firmy.

Moderátor diskuse a šéfredaktor časopisu Sdělovací technika pro udržitelný rozvoj Petr Beneš přišel také s otázkou, jak rozvoj Průmyslu 4.0 změní vztahy ve společnosti. Diskutovalo se o mnoha tématech, např. o etice umělé inteligence, o dopadech Průmyslu 4.0 na trh práce i na potřebné kompetence, o prognózách, jaké profese zmizí a jaké nové se objeví, jak krize ovlivní Průmysl 4.0, o celoživotním vzdělání, o tom, proč je třeba vést žáky ke kritickému myšlení i o potřebných změnách vzdělávacího systému na základním a středním stupni. „Tomuto tématu je potřeba se věnovat a udělat významnou koncepční změnu. To je i úkol v koncepci Digitální Česko - vymyslet, jak tato změna má vypadat“ uvedl Petr Očko.

Datum: 4.10.2018 18:30:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště