Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Vítkovice vystavují dílec mostu, zalomenou hřídel i auto, které samo volá o pomoc v případě havárie

 

Strojírenský holding VÍTKOVICE MACHINERY GROUP se letos poprvé v historii zabydlel mimo tradiční pavilon P. „Volná plocha nám dává možnost představit objemově výrazné exponáty,“ říká Jiří Skuhra, obchodní ředitel skupiny. Návštěvníci tak mají možnost vidět například dílec mostu, který hned po skončení veletrhu poputuje na montáž do Bratislavy, nebo zalomenou hřídel pro dvoutaktní lodní motory. Právě v tomto segmentu mají Vítkovice zhruba pětinový podíl na světovém trhu speciálních zalomených hřídelí pro velké námořní lodě.

„Zalomená hřídel je jeden z velice významných profilových  produktů společnosti Vítkovice. Máme tu i ukázku hřídelí pro větrné elektrárny, vystavený exponát je konkrétně pro  2 MW větrnou elektrárnu, a také několik exponátů, které jsou věnovány nové aplikaci produktů využívajících přírodní stlačený plyn, tzv. CNG. Vystavujeme například lokomotivu na CNG pohon, kontejner, který umožňuje naplnit palivem různé prostředky a také několik tzv. svazků ocelových lahví na CNG,“ říká Jiří Skuhra na strojírenském veletrhu.

Kromě konkrétních produktů chtějí Vítkovice v Brně představit i novou marketingovou strategii, která chce třicítku společností patřící do strojírenské skupiny více propagovat pod jednotnou značkou Vítkovice. „Naši novou strategii jsme založili na třech pilířích. Prvním je tzv. uzavřený výrobní cyklus, který popisuje, že jsme schopni vyrobit si určité výrobky od prvopočátku až do konce sami. Druhý pilíř představuje vlastní know-how, zejména komplexní dodávky v oblasti energetiky, ať už klasické nebo jaderné, v petrochemii a dalších výrazných segmentech. A třetím pilířem jsou služby, kdy například v IT máme naprosté novinky a unikáty. Jedná se například o zařízení pro volání linky 112, pro řízení integrovaných záchranných systémů centralizovaných středisek nebo systém e-call, který dokáže, že auto, pokud se nabourá a má tento systém, tak si samo zavolá pomoc a zachrání řidiče,“ upřesňuje obchodní ředitel.

Novinky Vítkovic si dnes v Brně prohlédli i představitelé české vlády včetně premiéra Bohumila Sobotky a místopředsedy vlády pro vědu a výzkum Pavla Bělobrádka. Ten po výstupu z otočného simulátoru označil za poučný nejen IT systém, ale celý příběh Vítkovic, kdy se „fabrika na odpis“ stala prosperujícím podnikem. „Pro mne je poučné, co Vítkovice všechno dělají, od ocelových lahví po obrovské hřídele. Doporučuji všem navštívit jak brněnskou expozici, tak Science Centrum v Dolních Vítkovicích, které jsme otevírali minulý týden,“ uvedl Pavel Bělobrádek.

VÍTKOVICE MACHINERY GROUP je nejvýznamnější českou strojírenskou skupinou se silnou pozicí ve vybraných segmentech strojírenské produkce a v oblasti dodávek velkých investičních celků. Značka VÍTKOVICE je na trhu už 186 let. Svůj podíl na trhu si drží i v současné době, kdy mnohé strojírenské firmy zažívají v posledních letech jistý útlum výroby, a to bez ohledu na současné rusko-evropské vztahy. „Spolu s Národním strojírenským klastrem, což je významná organizace sdružující řadu strojírenských podniků, jsme uspořádali vlastní anketu na dopad ruských sankcí. V rámci klastru existují firmy, které jsou už výrazně zasaženy současnou nestabilitou, neboť jejich percentuální vyjádření exportu do Ruska se pohybuje v řádu několika desítek procent. Naše skupina vyváží do více než stovky zemí, náš přímý export do Ruska představuje zhruba 3 procenta z celkového exportu, nicméně nepřímý dopad vysledovat nedokážeme. Více než 30 procent exportu jde do zemí jako je Německo, Itálie a další vyspělé země západní Evropy,“ říká Jiří Skuhra. Z důležitých zakázek posledních let mohou Vítkovice uvést například střešní konstrukci pražské O2 arény, stavbu hangáru u Mošnova či rekonstrukci historické ocelové konstrukce železničního nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem v Německu.

Datum: 29.9.2014 18:00:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště