Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
5.-9.10. 2020

Mezinárodní strojírenský veletrh

Velvyslanec Thajského království zavítal za thajskými podnikateli

 

Velvyslanec Thajského království J.E. pan Vitavas Srivihok dnes navštívil Mezinárodní strojírenský veletrh. Svojí účastí tak podpořil thajské podnikatele, kteří se představují v historicky první thajské expozici na MSV v pavilonu V. „Brno je známým veletržním městem, které považujeme za dobré místo pro výměnu informací i navázání spolupráce thajských a českých firem. To je jeden z důvodů, proč jsme tady“, říká thajský velvyslanec. Současně potvrzuje, že Thajsko, které je členem Sdružení států jihovýchodní Asie ASEAN, považuje Českou republiku za důležitého partnera ve Východní Evropě, který může být mostem mezi touto částí Evropy a asijskými zeměmi.

V thajském pavilonu v Brně se představuje 10 thajských firem a dva pozorovatelé. Je zde také informační stánek, na kterém jsou přítomni zástupci Federace thajského průmyslu, Thajského sdružení pro podporu subdodavatelů, Thajská rada pro investice a Odbor pro podporu mezinárodního obchodu thajského ministerstva obchodu. Thajské firmy vystavují například díly pro motocykly, automobily nebo výrobky z pryže. „Na zítřek již máme naplánována jednání se sedmi nebo osmi firmami,“ dodává při pohledu do diáře Chanatip Surachaisitikul, honorární prezident Thajského sdružení pro podporu subdodavatelů. Tím však aktivita thajských firem nekončí. „V úterý budeme také pořádat velkou akci ve spolupráci se Svazem strojírenské technologie - obchodní fórum na téma thajsko-česká spolupráce v průmyslu,“ říká Natee Chuansanit, ministerská obchodní radová thajské ambasády. Zástupci thajských organizací se v Brně shodují na tom, že zejména v době, kdy Evropa prochází hospodářskou krizí, mohou být asijské země zajímavým partnerem, ať už v oblasti investic, zakládání společných podniků nebo při spolupráci malých a středních podniků. „Zítra a v následujících dnech se uskuteční setkání velvyslanců z Maďarska, Slovenska, Polska, České republiky a Rakouska,  budeme mluvit o strategii v zemích střední a východní Evropy,“ uvádí thajský velvyslanec Vitavas Srivihok. Podle jeho slov jsou současné vztahy mezi Českou republikou a Thajskem velmi dobré a jsou podpořeny i nově podepsanou dohodou o ekonomické spolupráci.

“Každý ví, že Thajsko patří k nejpopulárnějším turistickým destinacím. Mým úkolem je ale propagovat Thajsko z hlediska průmyslu,“ říká Chanin Khaochan, zástupce Thajské rady pro investice, který přijel do Brna z Frankfurtu, sídla evropské kanceláře. „Mnoho lidí se diví, když se například dozví, že v Thajsku vyrobíme na 2 miliony automobilů ročně,“ dodává. Výroba automobilů a jejich součástí, ale také elektroniky, gumárenský průmysl, petrochemie a plasty, nábytkářský průmysl, farmaceutický průmysl a výroba kosmetiky patří v Thajsku k nejúspěšnějším odvětvím. Platí to i z hlediska exportu.

Thajsko můžeme zařadit mezi nejdůležitější obchodní partnery České republiky v jihovýchodní Asii. Podle údajů českého ministerstva zahraničí patřily v minulosti mezi úspěšné české komodity na thajském trhu zejména čerpadla, zbraně a munice, sušené mléko a syrovátka, umělá střeva, výrobky ze železa a oceli, textilní stroje, elektronické přístroje, surové hovězí kůže. Dále lze z exportní komodit uvést pneumatiky, hřídele, mikroskopy, sklo a skleněné výrobky, regulační přístroje a dětské stavebnice.

Datum: 7.10.2013 19:00:00

Současně také

IMT
5.-9.10. 2020


FOND-EX
5.-9.10. 2020


WELDING
5.-9.10. 2020


PLASTEX
5.-9.10. 2020


PROFINTECH
5.-9.10. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště