Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
5.-9.10. 2020

Mezinárodní strojírenský veletrh

Velké investice směřují z ABB do českých poboček

 

Přední světovou společností působící v oblasti energetiky a automatizace je společnost ABB. Na MSV prezentovala zejména průmyslové roboty v pavilonu P.

Stěžejním exponátem byl v expozici firmy průmyslový robot ABB třídy FlexPicker. Má vynikající pohybový výkon s nejkratšími časy cyklu, precizní přesnost a vysoké užitečné zatížení. Software PickMaster byl vyvinutý tak, aby se dal snadno používat, také zjednodušuje integraci robota. Řada IRB 360 se skládá ze čtyř variant. Kompaktní varianta IRB 360-1/800 má pracovní plochu o průměru 800 mm. Tedy malý prostor, který zabírá malý prostor, šetří podlahovou plochu, tato varianta usnadňuje její zabudování do balících strojů.

 IRB 360 FlexPicker vyniká vysokou flexibilitou v plném rozsahu rychlostí a vysokým výkonem při nosnosti až do osmi kilogramů. Má hygienicky nezávadný design, integrovaný software pro kamerový systém apod. Obecně lze říci, že jeho produktivita je dvakrát až třikrát vyšší v porovnání s člověkem. Robot je flexibilní, čili je snadná změna výrobního programu prostřednictvím ovládacího panelu, tedy není třeba měnit mechanická nastavení linky. To vše umožňuje snadnou přípravu balení nového produktu nebo jejich mixování. Umí provést sto až 200 pracovních cyklů za minutu a i při vysokých rychlostech si dokáže zachovat určitou jemnost uchopení. Umí také odebírat náhodně umístěné produkty. Není je třeba umisťovat do přesně definované polohy. Vyrábí se i ve zmenšené verzi.

ABB je přední světová společnost poskytující technologie pro energetiku a automatizaci, které umožňují energetickým a průmyslovým podnikům zvyšovat výkonnost při současném snížení dopadu jejich činnosti na životní prostředí. ABB má 145 000 zaměstnanců ve více než 100 zemích. V České republice působí ABB prostřednictvím svých výrobků již od roku 1970 a v současné době má téměř 3 200 zaměstnanců. České ABB má možnost využití mezinárodního know-how a nejnovější výsledky výzkumu a vývoje globální společnosti. Svým zákazníkům nabízí přidanou hodnotu v podobě silného zázemí vlastních inženýrských a servisních center a dlouhodobých zkušeností tradičních českých výrobců.

ABB za dobu své existence na českém trhu investovala téměř 4 miliardy korun do akvizic výrobních závodů, jejich modernizace a nových technologií. Rekordní objem investic určených pro naši zemi dosáhl v roce 2012 téměř 600 milionů korun. Významná část finančních prostředků ABB ČR plyne také do rozvoje výzkumných a inženýrských center a do vzdělávání zaměstnanců na všech úrovních. K největším investicím se řadí rekonstrukce pražského závodu Polovodiče (240 milionů korun), díky níž je v současnosti tento závod vybaven nejvyspělejšími technologiemi a řadí se mezi špičkové světové provozy. Značný objem peněz směřoval také do „ brněnské ABB“ – 180 milionů korun. Šlo o posílení výroby rozvaděčů vysokého napětí. Významná investiční akce ve výši 100 milionů korun směřovala do Ostravy, kde bylo vybudováno první centrální servisní středisko pro elektrické motory a generátory a repase robotů v Evropě. Letos se ABB rozhodlo investovat do závodu v Brně dalších 650 milionů korun. Plánuje i investice v Trutnově (150 milionů korun) pro výstavbu nové továrny pro výrobu systémů chránění, řízení a automatizace rozvodem.

Datum: 11.10.2013 8:37:00

Současně také

IMT
5.-9.10. 2020


FOND-EX
5.-9.10. 2020


WELDING
5.-9.10. 2020


PLASTEX
5.-9.10. 2020


PROFINTECH
5.-9.10. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště