Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Veletržní návraty i premiéry: FLEXLINK a DONGSHIN

 

Jsou firmy, které nechybí na žádném z ročníků MSV, pro jiné je letošní účast návratem po delší době nebo dokonce premiérou. Po sedmi letech se formou veletržní prezentace vydala například společnosti FLEXLINK, uznávaný specialista na řetězové dopravníky, zatímco premiéru má v Brně dceřiná společnost korejského výrobce vstřikovacích strojů DONGSHIN CE.

Na stánku společnosti FlexLink v pavilonu A2 je rušno. Jezdící linka láká kluky a zajímá jejich tatínky. „Jsme specialisté na řetězové dopravníky ve všech průmyslových oborech, především v automobilovém průmyslu, ve strojírenství, farmacii a potravinářství. Český a slovenský trh, který máme na starosti, je hodně zaměřen na automotive, ale snažíme se nabízet řešení pro každý obor s jeho specifiky. Asi nejvíce výzev přichází z potravinářského průmyslu,“ říká Martin Ježek, obchodně technický zástupce společnosti, která ve svém oboru patří k lídrům na trhu v celosvětovém měřítku. 

„Vyvíjíme pořád nové a nové věci. Ubíráme se dvěma hlavními směry, jedním je hliníková konstrukce dopravníků pro klasickou výrobu, druhým je konstrukce z nerezové oceli, používaná hlavně ve farmacii a potravinářství, kde jsou vysoké nároky na hygienický standard čištění. Tady v Brně vystavujeme dopravníky z naší klasické nabídky i speciality, které v běžném katalogu nenajdete. Máme tu například články řetězu s kevlarovým vláknem, které se používají v potravinářském průmyslu, kde jsou vysoké nároky na otěruvzdornost, například v cukrovarech nebo v provozech, kde se pracuje s čajem a  kávou. Pak tu máme také elektrostatické články řetězu pro průmysl, které pomáhají předcházet výbojům. Takových specialit je víc,“ dodává Martin Ježek, který je v závěrečný den veletrhu s účasti v Brně spokojen, a tak jak prostředím ve vzdušném pavilonu A, tak návštěvností.  

Na jiném místě, v pavilonu G1, má svoji expozici společnost DONGSHIN CE, které vévodí plně elektrický vstřikovací stroj GB 120. Firma vsadila při své premiéře na pohodu a nad svojí klasickou expozicí vybudovala prostor pro klid a odpočinek. Nad bzučícím úlem jednajících obchodníků tak vysvětluje Jan Ponížil, zakladatel dceřiné společnosti korejského výrobce s tradicí od roku 1967, firemní filozofii i první dojmy z veletržního dění. Mimo jiné hovoří o tom, že syn zakladatele společnosti, který převzal vedení podniku před sedmi lety, je velmi pečlivý. Dokonce jezdí na sagwayi po výrobní hale, kterou nechal celou vymalovat na bílo, a velmi dbá na to, aby z výroby vycházely dokonale přesné věci. Řadu strojů a technologií vyrábí na míru podle přání zákazníků. Například pro Hyundai vyvinul speciální technologii pro výrobu nárazníků, který umí vstříknout 4 a půl kilogramu granulátu při čase výroby jednoho cyklu za 32 sekund. Korejský majitel se také rozhodl pro expanzi do Evropy a dovezl vstřikovací stroj v předpremiéře na MSV do Brna. Hned poté se přesune do Německa na specializovaný plastikářský a gumárenský veletrh. „Na českém a slovenském trhu chceme oslovit hlavně zákazníky z oblasti automobilového průmyslu.  Na veletrhu jsme zaznamenali zajímavé reakce, neboť DONGSHIN se v Evropě prakticky nikdy neprezentoval a pro mnohé návštěvníky byly naše stroje překvapením, jak z hlediska designu, tak rychlosti. Ale abych nelhal, zjistili jsme, že ve středoevropském prostoru se stroje naší firmy objevily už před několika desetiletími, kdy v roce 1981 prodala společnost DONGSHIN přes Indii do Sovětského svazu 200 strojů. Tak se dostaly i do satelitů, kterým bylo i Československo. Dodnes u Prešova jeden stroj DONGSHIN funguje. Ale skutečným vstupem na evropský trh jsou tyto dny,“ říká Jan Ponížil.

Datum: 13.10.2017 8:00:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště