Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Veletrh pracovních příležitosti při msv i potřetí úspěšný

 

Již potřetí se v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu otevřel jednodenní JobFair MSV, který slouží ke zprostředkování pracovních příležitostí ve strojírenství a dalších technických oborech. Účastníci byli opět spokojeni.

Nedostatek kvalifikovaných pracovníků je  přetrvávajícím problémem českého průmyslu. Již několik let jej pomáhá řešit také veletrh pracovních příležitostí JobFair MSV, který využívá vysoké koncentrace odborné veřejnosti na největším středoevropském průmyslovém veletrhu. V jednom z křídel pavilonu A2 se ve čtvrtek 10. října sešlo patnáct průmyslových firem s nabídkou volných pracovních pozic a několik tisíc potenciálních uchazečů o práci, převážně studentů a absolventů středních a vysokých škol s technickým zaměřením. „JobFair MSV ovšem není jen pro studenty, je i pro odborníky z praxe, kteří uvažují o změně práce, hledají nové impulsy apod. Tohle je jedna z výhod našeho veletrhu a o nabídku vystavovatelů se opravdu zajímala i řada návštěvníků MSV, kteří o naší akci předem nevěděli,“ říká Zuzana Bayerová, ředitelka veletrhu JobFair MSV.

Letošní ročník podle jeho slov proběhl bez jakýchkoli problémů a zvýšila se i jeho medializace. Řada lidí sem přišla cíleně, někteří tu trávili i delší čas a vyslechli všechny přednášky. Doprovodný program byl letos připraven velmi pečlivě a do přednášek se zapojili jak vystavovatelé, tak externí odborníci. „Nejúspěšnější určitě byla přednáška České zbrojovky a myslím si, že i jejich expozice byla zlatým hřebem letošního ročníku. Pojali svou účast jinak, na stánku měli i zajímavosti, připravili dárky, vybírali životopisy. Dělali zde aktivní nábor a zároveň prezentovali firmu na MSV. Pojali JobFair i jako propagaci České zbrojovky a vytěžili ze své účasti maximum,“ říká Zuzana Bayerová. Ale ani ostatní vystavovatelé neodjížděli s prázdnou, k čemuž přispěla i novinka letošního ročníku. „Studenti tady mohli nechat své životopisy, buď poslat mailem či přímo na místě vytisknout. I následně tak můžeme poskytnout životopisy případným zájemcům z řad vystavovatelů,“ doplnila Zuzana Bayerová, která je celkově s průběhem veletrhu velmi spokojena a už začíná plánovat příští ročník.

A jak letošní JobFair viděli sami vystavovatelé? „Jsme tady už potřetí a opět spokojeni, účast pro nás určitě má smysl. V současné době vzhledem k růstu výroby nabíráme větší množství nových zaměstnanců jak do dělnických, tak do technických a manažerských profesí. Vedle klasické inzerce hledáme i jiné cesty, kterými se snažíme oslovit potenciální zájemce, a toto je jedna z nich. Máme pocit, že sem opravdu přicházejí ti správní lidé. Vždyť kde jinde by technikové měli být než na MSV?“ říká Jan Kohlíček, HR Generalista společnosti Aero Vodochody. Z veletrhu pracovních příležitostí si s kolegyní odvážejí několik životopisů a spoustu kontaktů. Také oni pojali účast zároveň jako příležitost k prezentaci a zvýšení povědomí odborné veřejnosti o společnosti Aero Vodochody, takže návštěvníkům rozdávali nejen pracovní nabídky, ale i propagační materiály o firmě.

Spokojená byla také Edita Matyášová, HR Manager francouzské společnosti Poclain Hydraulics, která v Brně zaměstnává 300 lidí. „Jsme tady podruhé a bylo to výborné, pro nás byl tento JobFair ještě úspěšnější než loňský. Přišlo sem dost vysokoškoláků z VUT, zatímco loni to bylo spíš o středoškolácích. Na příští rok plánujeme hodně pozic, takže nás tento zájem mladých lidí určitě potěšil. Odvážíme si hodně životopisů i kontaktů a veletrh tak určitě splnil naše očekávání,“ zhodnotila účast Edita Matyášová.

Datum: 11.10.2013 10:30:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště