Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
5.-9.10. 2020

Mezinárodní strojírenský veletrh

V pavilonu V je společná prezentace ŽP Group, Žďas se letos stal členem ISRI

 

S mottem Voda, pára, atom vystavovala na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu společnost Žďas a.s. Koncept společného stánku firem ŽP Group v pavilonu V zahrnoval společnosti Železiarne Podbrezová, a.s., Žďas, a.s. TS Plzeň a ŽP Trade Bohemia. Jejich prezentace byla zaměřena na produkty určené pro energetiku.

Zvyšující se poptávka po všech druzích energií je v současnosti spojená se dvěma problémy. Prvním je růst cen všech druhů fosilních paliv, které v současnosti tvoří rozhodující podíl primárních energetických zdrojů. Vzniká však velké množství kysličníku uhličitého, což negativně ovlivňuje životní prostředí. „Snížení těchto negativních jevů je možné také zvýšením účinnosti zařízením při používání fosilních zdrojů v energetice,“ konstatoval Stanislav Růžička, vedoucí oddělení Marketingu a propagace společnosti Žďas.

Společnost Železiarne Podbrezová vyrábí široký sortiment ocelových trubek, které se v těchto zařízeních používají (v praxi se nazývají kotlové trubky) a používají se zejména při zvýšených teplotách. Pro současnou energetiku je charakteristická teplota páry na vstupu doturbín 540 až 565 stupňů Celsia a v posledních letech dochází ke zvyšování teploty tohoto média na až 600 stupňů, čímž se zvyšuje účinnost energetických zařízení. Železiarne Podbrezová se přizpůsobuje požadavkům tohoto odvětví a nabízí pro toto odvětví bezešvé trubky, které se hodí do teplot vyšších než 600 stupňů Celsia – jedná se o oceli jakosti P91.

Hlavním exponátem Žďas, a.s. je opracovaný odlitek Kaplanovy turbíny z projektu Rekonstrukce vodního díla elektrárny Kamík. Byl připraven s ČKD Engineering Blansko a dále odlitek části tělesa plynové turbínové skříně a polotovary určené pro jadernou energetiku. „Ve Žďasu byla také zavedena výroba odlitků z modifikovaných martenzitických ocelí s obsahem 9-12 procent chromu určených pro práci za vysokých teplot, především v energetických zařízení. Nedílnou součástí sortimentu firmy se staly také odlitky z austenických chromniklových ocelí a austenitických litin. Nadále úspěšně vyrábíme ocelové odlitky z korozivzdorných materiálů pro vodní turbíny, ale i pro zařízení pracující v kryogenních podmínkách.

Firma TS Plzeň prezentovala nejnovější investice do své výrobní základny, k nimž patří vodorovná vyvrtávačka WHN 130 CNC a vodorovná vyvrtávačka HCW2, umožňující zrychlení kvalitativních parametrů funkčnosti a ESAB – AB svařovací automat, který umožňuje navařování jak rotačních dílů, tak i lineárních svárů metodou pod tavidlem a navařování tvrdonávarů při renovaci plunžrů lisovacích válců.

Společnou expozici doplňují panely, na nichž jsou představeny stěžejní investice jednotlivých firem skupiny ŽP Group. Za Železiarne Podbrezová to je rekonstrukce zařízení plynulého odlévání oceli a rekonstrukce odprášení EAF a lf pece, akciová společnost Žďas prezentuje nový kovací soubor s lisem CKV 1250/1600 a manipulátorem QKK 8. Ten je představitelem nové koncepce v tomto oboru, v němž Žďas patří ke světovým lídrům. Letos na něm firma zahájila výrobu ve své vlastní hale.

Akciová společnost ŽĎAS se sídlem ve městě Žďár nad Sázavou, zahájila svoji výrobu před více než 60 lety. V současné době má cca 2500 zaměstnanců a objem výroby za rok 2012 představuje cca 120 milionů eur. ŽĎAS patří do skupiny firem Železiarne Podbrezová Group, jejímž lídrem je přední světový výrobce ocelových trubek Železiarne Podbrezová a.s., Slovenská republika. Výrobní program firmy ŽĎAS, a.s., je zaměřen na výrobu tvářecích strojů, kovacích lisů, zařízení na zpracování šrotu, zařízení na zpracování válcovaných výrobků, odlitků, výkovků, ingotů a nástrojů, především pro automobilový průmysl.  Společnost ŽĎAS se v únoru 2013 stala členem prestižního amerického Institutu pro průmysl zpracování šrotu ISRI (Institute of Scrap Recycling Industries). Cílem ISRI je pomáhat volnému a čestnému obchodu s komoditou šrotu a podporovat veřejné povědomí jak o přínosu a významu recyklace šrotu pro výrobu zboží po celém světě, tak také o jejím pozitivním vlivu na životní prostředí.

Datum: 11.10.2013 8:37:00

Současně také

IMT
5.-9.10. 2020


FOND-EX
5.-9.10. 2020


WELDING
5.-9.10. 2020


PLASTEX
5.-9.10. 2020


PROFINTECH
5.-9.10. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště