Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

V Expo domě byl podepsán dodatek ke smlouvě CEBRE

 

Česká podnikatelská reprezentace podepsala dodatek ke smlouvě o rovnocenném partnerství. Dokument stvrdili mimo jiné i ministr průmyslu a obchodu Jiří Havlíček a ředitel agentury CzechTrade Radomil Doležal. Podpis se uskutečnil v Expo domě v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu.

Jde o dodatek ke smlouvě fungování CEBRE – České podnikatelské reprezentace při EU. Dokument podepsali ministr Jiří Havlíček, prezident Svazu průmyslu a dopravy Jaroslav Hanák, viceprezidentka Hospodářské komory ČR Irena Bartoňová Pálková, prezident Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů Jan Wiesner a generální ředitel CzechTrade Radomil Doležal. Všechny zúčastněné strany se tak stávají rovnocennými partnery české podnikatelské reprezentace.

„CEBRE pomáhá českým podnikatelům tam, kde se jejich zájmy protínají s činností orgánů Evropské unie nebo jiných evropských organizací sídlících v Bruselu. Poskytuje informace o připravovaných rozhodnutích a předpisech EU a umožňuje mimo jiné vstoupit do přímého kontaktu s orgány EU. Všechny služby CEBRE jsou cenově přístupné i malým a středním podnikům,“ konstatoval Havlíček. Jaroslav Hanák připomněl, že česká podnikatelská reprezentace při EU (CEBRE) je velmi důležitou součástí prosazování zájmů v Bruselu. „Jsem potěšen, že bude tento společný projekt pokračovat i nadále a poskytovat našim podnikatelům cenné informace a podporu,“ doplnil.

„Díky podpoře MPO a agentury CzechTrade je nám umožněno mít v CEBRE svého permanentního zástupce a českým firmám zprostředkovat přehled o aktuálním dění, zapojovat se do legislativního procesu EU a ovlivňovat jej. Za patnáct let působení se CEBRE podařilo vybudovat značku známou u institucí EU i mezi českými podnikatelskými subjekty,“ řekl Bořivoj Minář. „Vnímáme CEBRE a pomoc MPO k jeho zdárném chodu jako kamínek v mozaice spolupráce se státními orgány a naplňování Akčního plánu na podporu hospodářského růstu a zaměstnanosti. CEBRE se stalo pro podnikatele a zaměstnavatele neopomenutelným zdrojem informací z EU pro prosazování jejich zájmů při tvorbě legislativy a současně též platformou pro získávání zpětné vazby z podnikatelského prostředí. V neposlední řadě i ke koordinaci podnikatelů a zaměstnavatelů s oborovými evropskými institucemi,“ zdůraznil Jan Wiesner.

Instituce CEBRE byla založena v roce 2002 s cílem prezentovat a hájit české podnikatelské zájmy před evropskými institucemi a u evropských podnikatelských federací přímo v Bruselu. „K naplnění svého cíle získalo CEBRE potřebnou podporu Ministerstva průmyslu a obchodu ČR právě prostřednictvím agentury CzechTrade,“ doplnil její generální ředitel Radomír Doležal. Podle něj podporuje CEBRE v rámci agentury také vstup českých exportérů na belgický trh. Dodatek ke smlouvě o fungování CEBRE prodlužuje její činnost až do roku 2020.

Datum: 10.10.2017 17:30:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště