Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Uvedení novinky „3D tiskárna BCN 3D Technologies SigmaX “ na Český a Slovenský trh

 

Distribuční síť 3D technologií Abc3D uvádí pro Český a Slovenský trh novinku - 3D tiskárnu SigmaX z produkce společnosti BCN3D Technologies.

3D tiskárna SigmaX významně rozšiřuje dostupnost tisku rozměrných 3D modelů nebo ve zdvojnásobuje produktivitu.

Ve velké stavební komoře SigmaX lze vytvořit 3D model velikosti 420 x 297 x 210mm. Díky nezávislé konstrukci trysek navíc přidává možnost současného tisku v režimech mirror a duplikator. V prvním mohou trysky současně a najednou tisknou zrcadlově obrácené dva 3D objekty. Ve druhém režimu mohou tisknout současně dva shodné modely. V obou případech bude tisk hotov za poloviční čas, než je tomu u běžných 3D tiskáren. Zároveň si ponechává schopnost využití kapacity celé stavební komory při tisku jedné nebo dvou trysek pro potřeby odplavitelných podpor. To co dříve bylo výhradní doménou nákladných 3D tiskáren technologie FFF/FDM je nyní mnohem dostupnější za příznivou cenu 98.900,- Kč bez DPH, pro Slovensko €3.695.

SigmaX disponuje výměnnými tryskami průměrů 0,3mm – 1,0mm včetně trysky pro abrazivní materiály. To je velká přednost pro zrychlení tisku podpor a vnitřních výplní. Je konstruována pro otevřený systém Gcode a ponechává uživatelům svobodnou volbu filamentů diametru 2,85mm. Vysoká mezní teplota trysek (290°C) a podložky (110°C) umožňuje tisknout dostupnou škálu materiálů ABS, PLA, HIPS, PVA, ASA, NYLON, TPU, PET, SPECIAL a dalších. Pro tisk teplotně choulostivých materiálů může být SigmaX dovybavena průhledným uzavíratelným krytem jako volitelným příslušenstvím. Kryt je navíc doplněn aktivním HEPA filtrem.

Neobvyklé vlastnosti, tiskový prostor a multimateriální variabilitu výrobce BCN3D doplňuje zárukou 2 roky bez rozdílu konečného uživatele. Součástí dodávky bude SW slicer Cura nové verze a pro český a slovenský trh jsou uživatelé zvýhodnění, Abc3D standardně dodává profesionální SW Simplify3D v ceně tiskárny.

Nový SW Cura bude k dispozici pro uživatele Sigma ve druhé polovině října, první dodávky SigmaX budou koncovým uživatelům doručeny v první polovině listopadu, předobjednávky přijímáme již nyní.

Veřejnost bude mít možnost seznámit se s tiskárnou SigmaX na MSV v Brně na stánku Abc3D pavilon Z, stánek č. 48. Od listopadu pak na některém ze sedmi showroom partnerů Abc3D.

Další informace jsou na produktové stránce SigmaX - https://www.abc3d.cz v kategorii osobních 3D tiskáren.

Datum: 2.10.2017 12:55:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště