Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Tvářecí a obráběcí stroje pro malé i velké firmy

 

Tvářecí , obráběcí stroje i laserové řezací centra prezentuje na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu DK machinery.

„Každá firma se dnes setkává s otázkou volby vhodných obchodních partnerů. Prvotní nabídka a dodávka stoje je důležitá, ale u strojního zařízení je hlavní jeho produktivita v průběhu celého životního cyklu. Kvalita pravidelné údržby a rychlý servisní zásah v případě poruchy snižují nebo zvyšují tuto produktivitu,“ řekl Luboš Jiráček, obchodně technický manažer firmy. Firma DK group a.s. a její dceřiná společnost DK machinery a.s. již 17 let poskytují svým zákazníkům tyto nepostradatelné služby v rámci záručního a pozáručního servisu. Servisní středisko se specialisty na různé typy strojů a řídících systémů zajišťuje údržbu a opravy všech námi dodaných zařízení včetně dodávky náhradních dílů a spotřebního materiálu. Kvalitu poskytovaných služeb dokládá i certifikát ISO 9001.

Například řada ohraňovacích lisů zahrnuje stroje s pracovní délkou 1 250 mm - 6 100 mm a výkonem 350 - 6 000 kN od konvečních až po plně CNC řízené stroje se špičkovými osvědčenými řídícími systémy DELEM. Pro zpracovatele plechu, kteří chtějí něco navíc,  lez zapojit dva ohraňovací lisy do tandemu, čímž se získá pracovní délka až 12 000 mm a výkon až 12 000 kN. Elektro-mechanické nebo hydraulické nůžky dodává firma se střižnou kapacitou od 3 do 25 mm a střižnou délkou od 1 350 do 6 070 mm. Výbavu a konstrukční provedení stroje i řídícího systému lze nastavit podle  individuálních potřeb.

Dalším produktem jsou zakružovačky, na nichž se může pracovat nejen s plechem, ale i s profilovým materiálem. Zakružovačky plechů jsou dvou, tří nebo čtyřválcové. Stroje je možné osadit CNC řízením pracovního cyklu, které umožní zefektivnění výroby a automatizovaný proces zakružování, vhodný zejména pro velkosériovou výrobu. Děrovací (vysekávací) lisy jsou konstruovány s hydraulickým nebo servoelektrickým pohonem, s rámovou konstrukcí ve tvaru O a revolverovou nástrojovou hlavou, kde systém otáčí děrovacím nástrojem a matricí přesně v jejich nástrojových držácích pomocí AC-servomotoru. Auto-index je pevně zabudován do horní a spodní části rámu stroje, v revolveru nejsou vestavěny žádné převody. Ohýbací automaty patří k nejprogresivnější technologií ohýbání plechů. Celý výrobní cyklus je plně automatický: nakládání, rotace během ohýbacích sekvencí i vykládání.

Společnost DK machinery ve spolupráci s MITSUBISHI  ELECTRIC navrhuje a vyrábí kompletní laserové systémy. V této oblasti má během několika desetiletí velké zkušenosti a lze říci, že se zabývá nejpokročilejšími technologiemi v laserovém obrábění.  „Laser s létající optikou a vysokorychlostním polohovacím systémem založeným na číselně řízených lineárních pohonech, které neobsahují žádné části náchylné na opotřebení. Nedochází k tření, čímž se dosahuje vysokých rychlostí i vysoké přesnosti,“ řekl Jiráček.

Do portfolia firmy patří též obráběcí stroje, například technologie pro třískové obrábění. Nabízené soustruhy spojují vlastnosti konvenčních a CNC strojů. Vyznačují se jednoduchých ovládáním, kdy obsluha může vkládat obráběcí podmínky a geometrická data výrobku přímo pomocí tlačítek na základě interaktivního dialogu člověk - řídící systém. Všechny modely CNC soustruhů s šikmým ložem lze využívat jako univerzální CNC soustruhy stejně jako vysoce produktivní obráběcí centra s možností využití řízené C osy a poháněných nástrojů. Všechna obráběcí centra jsou navržena jako vysoce flexibilní stroje pro výrobu z tyčí a vícehranů, soustružením i frézováním. Kombinací nástrojů, polohováním vřetena s možností využití poháněných nástrojů v nástrojové hlavě nebo nezávislých poháněných nástrojů na saních dosahují vysoké přesnosti i produktivity. Zajímavý je přesný nástrojařský soustruh, který byl navržen pro vysoce přesné obrábění všech běžných materiálů při zachování jednoduché obsluhy a nenáročnosti na údržbu, nepoužívá mechanické prvky pro posuvy a závitování. Všechny tyto činnosti zajišťují počítačem řízené servomotory. Klasické konvenční soustruhy, určené pro výrobu přírubových a hřídelových  součástek v kusové a malosériové výrobě s litinovým ložem a s kalenými vodícími plochami.

Základní řada CNC vertikální frézek je pak určena pro všechny běžné frézovací, přesné vrtací a vyvrtávací operace, především pak pro kusovou a malosériovou výrobu. Vertikální obráběcí centra vyhovují vysokým požadavkům pro obrábění běžných i tvarově složitých dílců. Rychlá výměna nástrojů ze zásobníku a široká nabídka volitelného příslušenství jako například: převodovky ZF, otočné stoly, chlazení středem nebo přímé odměřování umožňuje vysoce produktivní výrobu. Firma dodává i jednoduché univerzální vertikální frézky s převodovkou vřeteníku a nebo variátorem hlavního vřetena, s otočným ramenem a  naklápěcím vřetenem, jsou  určeny pro jednoduché frézovací, vrtací a vyvrtávací operace především v malosériové a nástrojařské výrobě.

Datum: 3.10.2014 8:08:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště