Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Tradičně úspěšná prezentace francouzských firem

 

Celkem 16 předních francouzských vystavovatelů především z oborů jednoúčelové stroje, pružiny, přenos výkonu nebo zpracování plastů se účastní letošního  Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Francouzské expozice jsou umístěny v pavilonech V a G. Akci organizuje Francouzsko-česká obchodní komora (FČOK).

„Účast na veletrhu umožňuje francouzským podnikům představit zájemcům zejména z řad odborné veřejnosti poslední inovace v oboru, zviditelnit se na českém trhu a navázat obchodní kontakty s potencionálními klienty a dodavateli. Pomocnou ruku v navazování mezinárodních obchodních vztahů firmám podává i Francouzsko-česká obchodní komora, která je oficiálním zástupcem MSV pro Francii, stará se o komunikaci a propagaci Francouzského pavilonu a jeho vystavovatelů a poskytuje vystavovatelům obchodní a technickou podporu pro účast na veletrhu,“ řekl Michal Macko, obchodní ředitel Francouzsko-české obchodní komory. Ta byla založena v březnu 1996 a velmi rychle si získala podporu francouzských společností působících v České republice. Dnes má FČOK  272 členů, z čehož 57 procent tvoří francouzské firmy, 32 procent české firmy a 11 procent firmy s mezinárodní účastí. Mezi členy patří i některé asociace a individuální členové.

Francouzsko-česká obchodní komora zastupuje francouzské strojírenství na MSV již 11 let. Během nich prošlo pavilonem přes 120 firem, z toho více než polovina se zúčastnila opakovaně. Většině vystavovatelů se podařilo nalézt v ČR klienty, obchodní či výrobní partnery. „Přitažlivost pro francouzské dodavatele má zejména české know-how a schopnost zvládnout technicky náročnější výrobu,“ konstatoval Macko.

FČOK je členem UCCIFE, Unie francouzských obchodních a průmyslových komor v zahraničí (www.uccife.org), která sdružuje 114 členů/komor. Ve Francii je pak FČOK podporována též dobře strukturovanou sítí (183 obchodních komor po celé Francii), zastřešovanou Sdružením francouzských obchodních a průmyslových komor, ACFCI.

"Každý rok představujeme Českou republiku na více než dvaceti prezentacích v různých francouzských regionech a po módní vlně BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína a JAR) registrujeme návrat francouzského zájmu o střední Evropu. Důvodem je nejen blízkost geografická a kulturní, ale především kvalita, reaktivita a technická zdatnost českých firem," řekl Michal Macko.

Datum: 9.10.2013 12:36:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště