Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TOS FRU s vynikajícím designem

 

TOS KUŘIM byl od svého založení průkopníkem v zavádění nových technologií do praxe a obchodní značka firmy se stala celosvětovým symbolem spolehlivých a přesných obráběcích strojů s dlouhodobou životností. Na Mezinárodním strojírenském veletrhu prezentoval obráběcí stroje.

Rozšíření výrobních kapacit společnosti TOS KUŘIM umožnilo přesun výroby sesterské společnosti ČKD BLANSKO–OS. Sloučením obou společností vznikl unikátní výrobní podnik s širokým portfoliem nabízených strojů a silným technologickým zázemím. Výsledkem je vyšší efektivita výzkumných i výrobních činností. Nepřetržitý výzkum a vývoj umožňuje společnosti představit výjimečná technologická řešení a novinky. Kvalita, spolehlivost a kreativita se odráží v moderním designu i ve zdokonalených produktech.

Unikátní konstrukcí se vyznačuje obráběcí centrum TOS FRU s pojezdovým portálem umožňuje jak proces soustružení, tak frézování. Multifunkčnost, která je jednou z hlavních konstrukčních výhod na světových trzích, je doplněna portfoliem automatický výměnných vřetenových hlav. Základ stroje zůstává stejný, ale vždy je maximálně přizpůsoben potřebám zákazníka, tedy technologii obrábění. Toto centrum umožňuje opracovat technologicky náročné a objemné součásti, mimo jiné parní turbíny, lodní motory nebo součásti letadel při minimální manipulaci s obrobkem.  Tím výrazně zkracuje celkový čas obrábění i velmi složitých součástí.

Interiér prostorné kabiny operátora, která je vybavena vertikálním posuvem, poskytuje obsluze vysoký komfort i bezpečnost. Robusní stroje FRU už našly uplatnění například v Kanadě, Rusku, Indii, Turecku, ale i dalších evropských zemích. Stroje této skupiny se vyunačují kvalitním designem, přičemž dochází k úspoře energií, zrychlení výrobního procesu, ale též snížení nemocnosti zaměstnanců, kteří stroj obsluhují. Samozřejmou součástí kvalitního designu je i estetická a kreativní složka. Spolupráce s průmyslovými designéry na vývoji produktů firmám pomáhá produkci inovovat a modernizovat.

TOS Kuřim se věnuje produkci mimo jiné menších horizontálních obráběcích center, například TOS FS. Jde o velmi oblíbený stroj napříč světovými trhy, kterého se prodalo již více než 600 kusů. Je určen k obrábění tvarově složitých obrobků. Tento bestseller se vrací v novém designu s vylepšenými parametry. Zákazníci nejvíce oceňují vysokou tuhost a prostorovou přesnost. Zajímavý je i model TOS FUT, který se vyznačuje jak moderním vzhledem, tak dynamickými rychloposuvy až 30 m/min. Zákazníci volí stroj FUT pro vysokou produktivitu práce, nezdolnou stabilitu i při obrábění v hraničních pozicích a dosaženou přesnost. Obráběcí centrum s posuvným stojanem TOS FU je dalším strojem z portfolia TOS Kuřim, který se může pochlubit vysokou variabilitou. Ta je zajištěna jeho stavebnicovou koncepcí a možností využití univerzálních vřetenových hlav. Na základě požadavků zákazníka je také řešen upínací prostor obrobku. TOS FO má vysoký výkon, vysokou přesnost a stabilita. To je základní charakteristika stroje FO, který se hodí zejména pro hrubovací a dokončovací operace. Díky těmto vlastnostem si našel své uplatnění v automobilovém, leteckém a plastikářském průmyslu.

Firma dodává také svislé soustruhy, tak zvané karusely. Jde mimo jiné o ČKD SKDY, dvoustojanový karusel s pojízdným portálem, který kombinuje výhody svislého karuselu a portálového obráběcího centra. Výrobci mohou vyhovět téměř všem požadavkům zákazníků, co se týče velikosti obrobku. Zatížení až 1 100 tun stolu mluví za vše. ČKD SKD pak má vysoký řezný výkon a vysokou tuhost, která je typická pro dvoustojanový svislý soustruh. Stabilní konstrukce předurčuje tento karusel pro těžké obrábění např. hrubování odlitků výkovků, ale také přesné obrábění, frézování a broušení. Díky své konstrukci je jednostojanová verze svislého karuselu ČKD SKJ vhodná zejména pro obrábění nadrozměrných kusů. Maximální velikost obrobku dosahuje až 16 m v průměru. I při těchto rozměrech si karusel SKJ zachovává přesnost a produktivitu.

TOS Kuřim se věnuje i produkci portálových obráběcích center. Například jde o obráběcí centrum s posuvným portálem FRF, které již pracuje ve více než 20 zemích světa. Zákazníci stroj kupují zejména kvůli robustní konstrukci, velkým průchodnostem při malé zastavěné ploše a vysokému výkonu. Svoji vysokou produktivitu dokazuje u více než 120 zákazníků. Portálové centrum FRP je určeno pro klasické nebo vysokorychlostní obrábění nadrozměrných a tvarově velmi složitých obrobků. Základ tvoří lože, po kterém se posouvá stůl a pevně uchycený portál s přestavitelným příčníkem. Zákazníci si mohou vybrat mezi lineárním a hydrostatickým vedením. TOS FRUH je portálové centrum s pojezdovým příčníkem (horní gantry). Základním znakem stroje je pojezdový příčník s jedním svislým vřeteníkem umožňující využití pracovního prostoru stolu s ohledem na minimální požadavky na zastavěný prostor. Stroj umožňuje střídání vysokorychlostního obrábění a konvenčního obrábění včetně karuselování na jednom stroji bez přepínání obrobku.

Datum: 12.10.2017 14:00:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště