Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

TM Technik ukázal na veletrhu řadu přesných měření

 

Řadu přístrojů pro měření, například ruční měřidla, kalibry, mikroskopy, geodetické přístroje, software evidence měřidel, manometry apod. prezentovala ve své expozici na Mezinárodním strojírenském veletrhu firma TM Technik s.r.o. Nabízela též služby v této oblasti, mimo jiné opravy měřící techniky, čištění optických zařízení, servis měřidel, ale i poradenství v meteorologii.

Na zakázku provádí 2D a 3D měření dílů zákazníka na multisensorových měřicích zařízeních Baty Venture, VuMaster. Lze provést i porovnání dílu s 3D modelem ve formátu .stp nebo .iges. Měření je prováděno jako akreditovaná služba, měřicí zařízení je pravidelně kalibrováno a je pro něj vystaven kalibrační list s návazností na národní etalony. K měření je vystaven protokol o měření, výkres měřené součástky a tabulka naměřených rozměrů.

O podrobných technických, dodacích a cenových podmínkách zakázkového 2D a 3D měření se informujte.

V expozici byly představen komplexní kontrolní systém Axiom too… Jde o rychlý a spolehlivý systém, který se dodává ve čtyřech různých velikostech osy Y až do 1500 mm. Stroj je k dispozici s manuálním nebo s plně CNC řízením. Může být vybaven dotykovou sondou, sondou pro kontinuální skenování, nebo bezkontaktním kamerovým systémem. Hliníková konstrukce portálu zajišťuje nejen nízkou setrvačnost a lepší zrychlení při pohybu portálu, což zkracuje měřící časy.

Navíc zajištuje, že se teplota stroje rychleji přizpůsobí teplotě v místnosti. Teplotní kompenzace umožňuje softwaru vyhodnotit výsledky, jako by byly měřeny při 20 stupních Celsia. Ve standardu je dodáván s vysoce kvalitní granitovou nebo voštinovou deskou, která poskytuje přirozené tlumení vibrací o vysokých frekvencích. Granitová kolejnice osy Y dovoluje předepnutí vzduchových ložisek v obou směrech pro vysokou přesnost. Výhodou axiomu je, že manuální stroj lze kdykoliv jednoduše upgradovat na CNC.   Protože Aberling má plně integrovány výrobní procesy,poskytuje Axiom vynikající hodnotu, ale především je jednoduše ovladatelný. Měřící software Aberling 3D moderní cestou v tomto oboru.

Společnost  TM Technik s.r.o.  působí na trhu již od roku 2002. Zaměřujeme se na komplexní nabídku služeb v oblasti metrologie. Jde o metodickou pomoc a poradenství v celé oblasti metrologie – návaznost měřidel, lhůty a podmínky kalibrací, akreditace, požadavky na personál laboratoří atd. Zabývá se prodejem měřicí techniky, servisem a kalibračními službami ve vlastní akreditované laboratoři, tak i v dalších spolupracujících laboratořích.

Datum: 18.9.2015 18:45:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště