Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Thajsko-české business fórum

 

Thajsko se letos představuje na strojírenském veletrhu jako „Special Guest Country“ - speciální host veletrhu. Dnes se také prezentovalo jako země příležitostí na Business Fóru s názvem „Thajsko-české partnerství v průmyslu i obchodu“. Na zahájení fóra promluvil thajský velvyslanec v České republice Vitavas Srivihok, náměstek českého ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl a ředitelka sekce zahraničních vztahů Svazu průmyslu a dopravy Dagmar Kuchtová.

Na fóru se hovořilo zejména o současném hospodářském vývoji v Thajsku, o investičních příležitostech ve strojírenství, o možnostech spolupráce ve strojírenském a automobilovém průmyslu a také o perspektivních oborech a příležitostech pro český export. Ředitelka kanceláře thajské Rady pro investice se sídlem ve Frankfurtu Ratchanee Wattanawisitport připomněla, že thajská ekonomika byla v loňském roce druhou nejsilnější ekonomikou v jihovýchodní Asii, devátým největším světovým výrobcem automobilů (2,5 mil. automobilů v roce 2013) a jedním z předních výrobců elektronických a elektrických spotřebičů.  Ratchanee Wattanawisitport hned v úvodu uvedla, že Thajsko je nejen vyhlášenou turistickou destinací, ale má i funkční infrastrukturu (7 mezinárodních letišť, 6 přístavů pro velké lodě, přes 70 000 km dálnic apod.) a má co nabídnout i z hlediska průmyslových klastrů. V roce 1999 byla založena Asociace pro podporu subdodavatelů automobilového a elektrotechnického průmyslu. Její členové jsou zejména z oblastí průmyslu jako jsou obrábění a tváření, plasty, gumy a polymery, elektronika, logistika, balení a další služby.

Na Business fóru byli přítomni zástupci 12 thajských firem. Užitečné informace o možnostech průmyslové spolupráce a obchodních a investičních příležitostech je možné získat od Federace thajského průmyslu, Rady pro investice, Sdružení pro podporu subdodavatelů a Odboru podpory mezinárodního obchodu Thajského ministerstva obchodu.

Datum: 30.9.2014 13:28:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště