Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Národní centrum Průmyslu 4.0 představí přímo na veletrhu průmyslovou 5G síť

 

Zažijte s námi budoucnost průmyslu na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně: díky nejmodernější průmyslové 5G SA síti vám na řadě aplikací pomocí vizualizací ukážeme, jak využívat data pro efektivní řízení výroby. Robotický výčepní je připraven vám zpestřit pobyt na našem stánku, během kterého můžete v rychlém Digi-e-checku ověřit úroveň digitalizace ve vašem podniku a diskutovat své potřeby včetně financování s našimi experty.

Partneři Technologického ostrova NCP 4.0 na MSV 2022

        


Na co se můžete těšit

Průmyslová 5G síť

Jestli má 5G někde opravdu velké opodstatnění, je to průmysl. Přímo v naší expozici budeme mít takovou síť umístěnou. Díky 5G síti od T-Mobile budeme v reálném čase vizualizovat data získaná z robotů na našem stánku. Ať už se jedná o spotřebu energie robota při práci nebo data z robotického výčepu. Kromě běžících aplikací, které plně využijí potenciál 5G SA sítě, ukážeme také možnosti průběžného monitorování kvality signálu, a tím i schopnost sítě neustále dodržovat nasmlouvanou kvalitu služeb. Z veletrhu pak poputuje tato nejmodernější 5G síť nastálo do RICAIP Testbedu pro Průmysl 4.0 na VUT v Brně. 

Nejmodernější privátní mobilní síť  5G SA vybudovaná na platformě společnosti Ericsson. Součástí naší 5G sítě je průběžný monitoring kvality a dodržení SLA při sledování mnoha parametrů a simulace typické komunikace např. AGV. Součástí vzorové infrastruktury je i Edge cloud používaný pro strojové rozpoznání obrazu a rozšířenou/virtuální realitu.  

Robotický výčep

Robot že umí čepovat pivo? Přijďte se podívat, jak mu to půjde od ramene. Digitalizaci v gastronomii se dlouhodobě věnuje projekt RICAIP ve spolupráci s plzeňským pivovarem. Spotřeba energie nutná pro chlazení pro daný objem čepovaného piva bude sledována prostřednictvím zařízení pro sběr dat a jejich přenos do databáze, které bylo vyvinuto na míru právě tomuto typu aplikací. Databázová aplikace umožňuje nejen zobrazování aktuálních hodnot a historických průběhů, ale také tvorbu modelů chování, digitálního dvojčete a odhadování příčin případného zhoršení energetické efektivity během provozu. A bude samozřejmě i ochutnávka.

Fotografie je pouze ilustrační

Digi-e-check

Klíčovou informací pro nastavení digitální strategie podniku je analýza digitální zralosti. Speciálně pro potřeby letošního veletrhu jsme připravili bleskový Digi-e-check, který vyplníte za pár minut a rovnou získáte jednoduchý přehled o tom, jak na tom vaše společnost je. Rádi vám sjednáme i setkání s naším expertem, se kterým můžete prodiskutovat vaše konkrétní potřeby.

Robot s ručním naváděním

Přijďte si vyzkoušet spolupráci s robotem v prostředí 5G sítě. Kolaborativního robota KUKA iiwa bude možné polohovat v tzv. impedančním režimu – tedy jen tím, jakou silou na robota působíte. Robot je vybavený speciálním madlem, které má namontováno na svojí přírubě. V madle je nainstalovaná kamera s jednoduchým počítačem a 5G modem. Kamera snímá prostor pod robotem a přes 5G síť přenáší obraz na server, kde v reálném čase probíhá analýza obrazu pro přesnou lokalizaci předmětů na ploše pod robotem. Server přes 5G síť posílá zpátky robotovi informaci o tom, jaká je poloha jednotlivých předmětů.

Tuto informaci robot využije k tomu, aby při ručním navádění mohl člověku pomáhat. Bude se tak moci pohybovat tím směrem, ve kterém se nachází daný předmět. Toto spojení se dá přirovnat k magnetickému lasu v grafických programech. Když bude chtít člověk napolohovat robota nad konkrétní předmět, tak mu tato aplikace pomůže najít polohu předmětu, aby jej mohl robot uchopit.

MoBot

Robot vlastní konstrukce primárně určený k black-box testování zařízení s dotykovou obrazovkou; ať už se jedná o mobilní telefon, infotainment vozu nebo třeba polohovatelné lůžko.

Hololens

Využití rozšířené reality například pro vzdálenou údržbu a správu zařízení. Rozšířená realita šetří čas a náklady v rámci cestování a tak můžete ihned a v on-line prostředí propojit odborné znalosti kdekoliv se nacházíte.

Financování digitalizace

Česká spořitelna podporuje digitalizaci v podnikové sféře. Možnosti financování technologické transformace a digitalizace malých a středních podniků budou tématem středečního programu DigiStage a individuálně je můžete konzultovat se zástupci České spořitelny v prostorách Technologického ostrova v průběhu úterý 4. 10. až čtvrtka 6. 10. 2022. 

 

Program: Digitální stage v pavilonu F

V rámci programu na digitální stagi jsme pro vás připravili odborné moderované diskuse.

Úterý 4. 10., 14:30–16:00 | Sdílená digitální infrastruktura – jak ji nejlépe využít?

Partneři pořadu: T-Mobile, RICAIP

14.30–15.00 | Důležitost kvalitní digitální infrastruktury v zavádění Průmyslu 4.0

  • Výhody sdílené infrastruktury při testování inovací před jejich nasazením v praxi
  • 5G sítě jako budoucí platforma pro digitální řešení

15.00–16.00 | Implementace 5G sítí v praxi

  • Výhody a překážky – kdy a pro koho se 5G sítí začínají vyplácet?
  • Příklad firmy Continental
  • Příklad firmy Kvados

----------

Středa 5. 10., 11:00–12:00 | Digitální zralost českých firem – jak ji zvýšit?

Partner pořadu: Česká spořitelna

  • Přínosy digitalizace v dnešním stále rychleji se měnícím světě a příklady s největším potenciálem
  • Důležitost digitální strategie, nebezpečí ostrůvkových řešení
  • Příklady digitalizace v praxi
  • Podmíněnost investičních úvěrů digitální zralostí a environmentálním přístupem

-------

 

Více informací na https://www.ncp40.cz/udalosti/msv-2022-technologicky-ostrov-ncp-40
Twitter: @ncp40.cz
LinkedIn https://www.linkedin.com/company/ncp40

 

 

 

Datum: 15.9.2022 8:38:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště