Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Tchajwanské firmy v pavilonu V představují inovace a nabízejí spolupráci


Tchajwanský pavilon na MSV sdružuje nabídku 36 společností z oblasti strojírenství, automatizace a měření. Tchaj-wan se představuje jako velmoc nejen v oboru obráběcí techniky, ale také robotiky a inteligentního řízení.

Tchajwanský pavilon na 62. ročníku MSV je dalším dokladem úspěšně se rozvíjející obchodní a technologické spolupráce mezi Tchaj-wanem a Českou republikou. Jak na slavnostním otevření pavilonu zdůraznil vedoucí Tchajpejské hospodářské a kulturní kanceláře v Praze Liang-Ruey Ke, Tchaj-wan cíleně podporuje rozvoj nových technologií včetně chytrého strojírenství, robotiky a dalších řešení pro Průmysl 4.0. Proto se v těchto oblastech rozvíjí spolupráce mezi českými a tchajwanskými společnostmi i výzkumnými organizacemi a technickými univerzitami a MSV je důležitou součástí těchto kontaktů.

MSV je výstavou průmyslu, highligtem inovací a strategického rozvoje ve střední Evropě. Naše účast ukazuje sílu našich inovací ve strojírenství, automatizaci a elektrotechnickém průmyslu. Tento rok se veletrhu účastní 36 tchajwanských společností, mezi kterými jsou zastoupeny inovátorské společnosti ve svých oborech jako Hiwin, Tongtai, Ying Han Technology a mnohé další. Tyto společnosti vyvinuly sofistikované produktové řady a využívají jedny z nejvíce pokročilých technologií, které jsou dostupné na trhu,“ prohlásil Liang-Ruey Ke.

Tchajwanské strojírenství je po celém světě známé svojí vysokou kvalitou a příznivými cenami. Zájemci o spolupráci si v tchajwanském pavilonu mohou prohlédnout řadu inovativních produktů a zároveň jednat o spolupráci s potenciálními partnery z předních průmyslových společností. K exponátům přivezeným do Brna z velké dálky patří například kuličková vedení, víceosý obráběcí robot, CNC ohýbačka trubek, bezhrotá bruska, svářečka kabelových svazků, vertikální lisovací stroj, bezkontaktní měřicí systém nebo systémy digitalizované inteligentní automatizace.

Otevření tchajwanské expozice přivítal také ředitel Regionální hospodářské komory Brno Čeněk Absolon, který ocenil, jak dobře se v poslední době rozvíjí obchod mezi Českou republikou a Tchaj-wanem. Zároveň informoval o chystané podnikatelské misi na Tchaj-wan, která by měla proběhnout na jaře příštího roku. Náměstek hejtmana Jihomoravského kraje Jiří Nantl se v projevu na otevření tchajwanského pavilonu zamyslel nad širším kontextem této spolupráce. „S Tchaj-wanem nás spojuje, že obou v našich zemích nastávají velmi hluboké změny, a to na poli komunikace, technologií i společenského vývoje. Máme se od Tchaj-wanu mnohé co učit, obzvláště v chytré agendě, a to nejen pro vyšší produktivitu průmyslu, ale také s cílem poskytování lepších služeb našim občanům. Rád bych připomněl, že svobodnému obchodu a svobodnému výzkumu se může dařit pouze ve svobodné společnosti,“ prohlásil Jiří Nantl.

Předseda Česko-tchajwanské obchodní komory Pavel Diviš přivítal silnou tchajwanskou účast na MSV jako příležitost k utužení vzájemných vazeb. „Jako komora se snažíme zprostředkovat kontakty mezi společnostmi, ale nikoli v rovině prodat a koupit, ale v rovině najít partnery a spolupracovat v oblasti vyspělých technologií. Obě strany na náročném světovém trhu potřebují silné partnery a tchajwanská expozice na MSV je k tomu dobrým startem,“ řekl Pavel Diviš. Generální ředitel Veletrhy Brno Jiří Kuliš poděkoval Tchajwanské radě pro rozvoj zahraničního obchodu TAITRA za to, že zorganizovala expozici i v těchto složitých časech, a vyslovil naději, že v normálních časech MSV přivítá ještě více tchajwanských společností.

 

Datum: 11.11.2021 15:28:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště