Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Strojírenský veletrh je stále lepší – říkají účastníci veletrhu

 

Výzkum agentury Ipsos mezi návštěvníky a vystavovateli MSV 2016 v průběhu veletrhu zjistil, že spokojenost účastníků letos opět stoupla. Podíl spokojených vystavovatelů vzrostl ze 72 % v roce 2015 na 84 %, u návštěvníků se jednalo o zlepšení z 81 % na 86 %. Účastníci MSV tak vyjádřili jednoznačně nejvyšší spokojenost s veletrhem za posledních 5 let.

Jan Humhej, Account Manager z agentury Ipsos k tomu říká: „Letošní výsledek potvrzuje dlouhodobě rostoucí spokojenost návštěvníků i vystavovatelů Strojírenského veletrhu. Účastníci velmi oceňují vysokou odbornou úroveň veletrhu a také přítomnost významných firem v oboru, obzvláště samozřejmě těší růst spokojenosti vystavovatelů.“

Zdroj: Výzkumy Ipsos pro Veletrhy Brno v letech 2012-2016

Nadále se potvrzuje i silná pozice MSV mezi evropskou konkurencí. Účastníci veletrhu často jezdí i  na jiné veletržní akce, ale stále vnímají Strojírenský veletrh jako nejdůležitější. Konkrétně jde o 46 % mezi návštěvníky se zkušenostmi s jinými veletrhy, 61 % mezi vystavovateli. U návštěvníků jde o setrvalý stav oproti roku 2015, u vystavovatelů pak o nárůst 3 % ve srovnání s minulým ročníkem.

Tomáš Macků, ředitel výzkumu a komunikace agentury Ipsos, která realizuje výzkumy návštěvníků a vystavovatelů na MSV nepřetržitě od roku 2008, k výsledkům dodává: Výzkumy potvrzují, že Veletrhy Brno nespí na dlouholetých vavřínech MSV jako největšího veletrhu v ČR, ale že se stále snaží přicházet s novými tématy, zaměřeními, které odborná veřejnost oceňuje — letos to bylo téma Číny a opět Průmyslu 4.0.“ 

Strojírenský veletrh úzce spolupracoval s Čínskou radou pro podporu mezinárodního obchodu a Mezinárodní obchodní komorou Číny na rozsáhle letošní expozici čínských firem. 61 % návštěvníků si bylo tuto expozici prohlédnout a většinu z nich zaujala. Stejně tak návštěvníci kladně reagovali i na hlavní téma veletrhu, Průmysl 4.0.  70 % návštěvníků dokonce považuje Průmysl 4.0. za přelomovou strategii, která přinese do budoucna rozhodující konkurenční výhodu.

Pro další rozvoj veletrhu je vedle dlouhodobé vysoké spokojenosti s účastí podstatný i optimismus lidí z oboru. Celkem 7 z 10 návštěvníků a 9 z 10 vystavovatelů očekává růst jejich firem v příštích 2 letech.

O výzkumu:
Výzkum byl realizován v září 2016 v průběhu veletrhu formou osobních rozhovorů v českém i anglickém jazyce. Celkem bylo dotázáno 522 vystavovatelů a 1062 návštěvníků.
Ipsos poskytuje komplexní služby v oblasti výzkumu trhu a veřejného mínění, má za sebou více než 20 let činnosti a je největší agenturou výzkumu trhu a veřejného mínění v ČR z hlediska dosaženého obratu. Více na www.ipsos.cz

Datum: 15.12.2016 9:55:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště