Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Jedinečný skener s nastavitelnou šířkou řádku

 

Další světový unikát se objevil v sekci skener ů, má ji na starosti společnost Hexagon Metrology Praha. O Laserovém skeneru se rozpovídal Petr Mucha.

Jakou novinku jste do soutěže o Zlatou medaili MSV?
Přihlásili jsme náš laserový skener. Je to novinka, která je dva měsíce na trhu. Jedná se o příslušenství k na šim měřicím ramenům. Měřicí rameno je přenosný, třísouřadnicový měřicí stroj. Jednou z periferií je právě ten skener. Je odlišný od ostatních skenerů, je totiž jediný na trhu, který má volně nastaviltenou šířku řádku. To je jeho největší výhoda. Standardní skener má fixní ší řku řádku, tady si můžete nastavit šířku řádku, až 220 mm. Což jiný skener nemá. V závislosti na nastavení šířky řádku se Vám měn í i buď frekvence snímání, nebo rozestup mezi jednotlivými body na řádku. Nejmen ší hodnota je 13 mikronů. Maximální počet je 150 000 bodů/sekundu. Jsou to opravdové body, ne interpolované.

Ve spojení s ramenem, je to jeden z nejlepších systémů pro skenování na trhu. Další výhodou je jeho automatická adaptace na povrch skenovaného předmětu. Například, pokud jsou přechody barev, u ostatních skenerů si musíte nastavit skener na každou barvu. S tímto to dělat nemusíte. Náš skener je schopný se automaticky adaptovat na změnu barev a povrchu. Nemusím se nastavovat na jednotlivé barvy. V jednom řádku vezme třeba tři barvy zaráz. Tohle zatím jiný skener neumí.

Jaký je tržní potenciál této novinky?
Je to Hi-End aplikace. Je to pro zákazníka, který potřebuje produktivitu a potřebuje skenovat hodně složité a špatně skenovatelné materiály. Lesklé materiály, lesklá černá, což je oříšek pro všechny. To se řeší sprejováním. Takže kde se sprejuje, tady sprejovat nemusíte. Dají se skenovat i chromové materiály.

Datum: 1.10.2014 14:36:00

Současně také

Vybíráme z firem MSV

 

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště