Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Jak docílit zefektivnění produkce až o 50 %

 

Jak docílit zefektivnění produkce až o 50 % a tím pádem ušetřit nejen na modernizaci poradí Martin Jaroš, ředitel obchodního úseku společnosti PTV.  

Co na Vašem stánku mohou návštěvnici najít?
Hlavním exponátem, který tu máme je ten, který jsme přihlásili do soutěže Zlatá medaile MSV 2014. Jedná se o vysokotlaké čerpadlo našeho vývoje, naší konstrukce, které jsme dělali ve spolupráci s americkou firmou H2O a Vysokou školou báňskou. Je to čtyřletý projekt, který jsme zakončili letos na jaře a tímto ho na MSV chceme představit.  

O co se přesně jedná?
Abych to řekl laicky a přiblížil to i lidem, kte ří nejsou uživateli vysokotlakého vodního paprsku. Jedná se o zefektivnění a zlevnění výroby a produkce. Tímto zařízením dokážeme řezat při tlaku 4100 barů, 5,6 litrů vody, což nám dovolí s jedním čerpadlem při stejném výkonu řezat na dvou strojích za stejné náklady. Výhodou také je, že pokud budeme řezat na stejném stroji pro velké společnosti, jako Ždas, nebo Slovácké strojírny, jsme schopni tímto strojem efektivněji řezat materiály výšky 200 – 300 mm, za stejné peníze. Dal ším přínosem je, že jsme schopni slevnit servis tohoto multiplikátoru, díky vývoji a jiným vysokotlakým využitím jiných vysokotlakých kompenentů. Pořizovací náklady jsou jen o 15 % vyšší než provozní, ty se sníží o 15 – 20 %, přitom výkon čerpadla jde až 50 % nahoru.  

Co dalšího můžeme najít ve Vaší expozici?
Ukazujeme tady standardní naši technologii se zdvihem, kde můžeme umístit materiál až přes 0,5 m. To se využívá v leteckém, automobilovém, či vojenském průmyslu. Standardně umíme programovat také zetovou osu se sklonem 60 stupňů, umíme řezat víka, poklopy, tak že to si myslím, že je velká novinka. Další novinku budeme představovat za měsíc v Hannoveru, což bude další typ čerpadla, to bude zase pro jiné odvětví – potravinářského a papírenského pr ůmyslu.  Kde půjde opět o úsporu nákladů. V dalším roce chceme přijet do Brna s recyklací a půjde o recyklaci abrazivního materiálu.

Datum: 1.10.2014 14:41:00

Současně také

Vybíráme z firem MSV

 

Mohlo by vás zajímat

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště