Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STEMA-TECH prezentuje v pavilonu B nový ohraňovací lis

 

Společnost STEMA-TECH s.r.o., která má svou expozici na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně v pavilonu B,  působí v ČR od roku 1992 a má výhradní obchodní zastoupení japonské společnosti Amada pro trh v České republice.

„Ve své expozici prezentuje novinku ohraňovací lis HFE 3i, která má osm programovatelných os a na přání zákazníka lze přidat dalších sedm. Lisy této řady se vyznačují robustní konstrukcí, vysokou rychlostí, snadnou obsluhou a přesností v celé délce ohybu. Nová serie HFE byla ve všech směrech povýšena na nový stupeň techniky. Například byla zvýšena kvalita ohybu prostřednictvím úpravy stojanu a válců. Překonstruováním hydraulických obvodů bylo dosaženo snížení hladiny hluku a 15 procent zvýšení rychlosti zvedání a přiblížení beranu. Také řízení bylo technicky zdokonaleno,“ řekl Karl Stelc, manažer firmy. Kapacita paměti zařízení byla zdvojnásobena, je možno (volitelně) zapojit stroj do sítě. Zvláště praktické je nové ruční kolečko pro zadání polohy, pomocí kterého může být zadána poloha libovolné osy a přenesena do paměti. Tím je umožněno snadné interaktivní programování stroje.

Ohraňovací lisy s pohybem horního beranu řady HFE M2, mají pak až 7 programovatelných os. Prostřednictvím patentovaného způsobu konstrukce spodního beranu je dosaženo takové deformace horního a spodního beranu, že je zaručena paralelnost chodu a tím preciznost ohybu nezávisle na tloušťce ohýbaného materiálu. Není proto nutné další přídavné bombírovací zařízení.

Amada nabízí laserovou řezací techniku od malého formátu až po velký formát, od slabých po silné plechy. Program obsahuje CNC řízené stroje s napůl a nebo zcela volnou optikou. Tím je zaručeno, že pro každý případ nasazení je možno zvolit optimální řešení. Koncepce laserů nabízí překvapující výkon - krátké dráhy paprsku zajišťují vždy stabilní a výborné výsledky. Speciální vysokofrekvenční resonátor zajišťuje dlouhodobou stabilitu a dlouhé intervaly pro údržbu.

Nový CNC-Stroj s revolverem serie EM- NT disponuje servoelektrickým vysekávacím pohonem, který slučuje pozitivní vlastnosti mechanického vysekávacího stroje s flexibilitou a rychlostí hydraulického vysekávacího stroje a přitom ještě zřetelně vykazuje nižší provozní náklady. Servoelektrický pohon, který téměř nevyžaduje údržbu, je nadmíru precizně naladěný a dosahuje prvně nastaveným „TWIN Drive“ v některých oblastech úloh rychlosti vysekávacích hydraulických strojů . Servoelektrický vysekávací pohon se vyznačuje vnějším malým příkonem a otvírá v souvislosti s novým 3 dráhovým nástrojovým revolverem nové možnosti v ohýbání a přepracování nových obrysů.

EM-NT také disponuje novým interdisciplinárním řídícím systémem AMNC. Toto řízení zaručuje kompetentní a optimálně uživatelské proměny všech procesů stroje a nabízí vedle síťové schopnosti v síti AMADA a použitelnosti multimediálních dat přímo na stroji již dnes plnou kompatibilitu se všemi ostatními stroji s AMNC řídící koncepcí. ( ohraňovací lisy, lasery a vysekávací stroje). EM -NT je plně kompatibilní se všemi komponenty modulárního AMADA-systému automatizace a umožňuje tak také následnou automatizace dle specifických potřeb zákazníka.

Společnost Amada je jeden z největších světových výrobců tvářecích strojů a zařízení pro zpracování plechů. Nabízí široký rozsah tvářecích strojů pro řezání, děrování, ohýbání plechů, hydraulické nůžky, laserové technologie s automaticky modulární koncepcí, softwarových aplikací a kompletní sortiment nástrojů. Kromě výroby tvářecích strojů se Amada specializuje i na samotný vývoj technologie ve svém Amada- technologickém centru. Spolupráce se společností STEMA-TECH s.r.o. zajišťuje odbornou konzultaci, instalaci a následný servis tvářecích strojů v té nejlepší kvalitě se značkou Amada.

Datum: 3.10.2014 10:45:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště