Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

STEMA-TECH prezentovala v Brně špičkové produkty Amada

 

Tvářecí stroje na plech, nástroje, pásové a kotoučové pily prezentovala na Mezinárodním strojírenském veletrhu společnost STEMA-TECH s.r.o. Novinkou byly ohraňovací lisy z produkce německé firmy Amada GmbH. Dále byl v expozici k vidění vláknový laser a vysekávací a řezací stroje.

Ohraňovací lis řady HD stanovuje nová kritéria v oblasti rentability a přesnosti. Lisovací tlak tohoto zařízení dosahuje u standardních modelů 500 až 2200 kN, na přání zákazníka až 6 000 kN. Standardní verze dovolují ohýbat délky 2000 až 4000 mm, vysokotonážní varianta je dimenzována až na 7 000 mm délku dílů. Četné možnosti a rozsáhlý program příslušenství činí z ohraňovacích lisů této řady řešení šitá na míru. Přitom obsahují systém úhloměru, ohraňovací pomůcky, širokou paletu nástrojů apod. U řady HD pracuje hybridní pohon pouze při pohybu beranu a ne kontinuálně. Zajímavý je energeticky úsporný pohon s velmi tichým chodem.

Perfektní know-how pro budoucnost má AMADA laserový řezací stroj FOL-3015 AJ, který využívá orientační testování při rychlosti stříhání a kvalitě výrobků. Veškeré jeho komponenty jsou pro optimální výkon perfektně vzájemně sladěny. Vynikající celkový výkon stroje dovoluje uživatelům se výrazně odlišit od konkurence. Krátkovlnné laserové záření, kombinované s výkonnou hnací a řídicí technikou takříkajíc otevírá cestu technologiím zítřka. Laser o výkonu 4000 W a vysoká rychlost pojezdu (240 m/min) dovolují kvalitní laserový řez, a to u obtížně či dokonce u neřezatelných materiálů – mědi, mosazi a titanu. 

V řadě EM vyniká revolverový vysekávací stroj. Srdcem této řady je servo-elektrický zdvojený pohon, který je téměř bezúdržbový. Spojuje výhody mechanického vysekávacího lisovacího stroje s pozitivními vlastnostmi hydraulických vysokorychlostních vysekávacích, lisovacích strojů. Díky komfortnímu ovládání AMC je tzv. přátelský k obsluze. Stroje řady EM otevírají nové možnosti ve tváření a zpracování plechu i volných obrysů. Vynikají také v hospodárnosti a malými provozními náklady.

Inteligencí vyniká řada AE – inovované děrovací lisy. Mají progresivní servo-elektrický pohon a osvědčené ovládání AMNC Steurung. To zaručuje maximální přesnosti při co nejjednodušší obsluze. Tyto špičkové technologie se velmi osvědčují v podmínkách těžké praxe. Samozřejmě se snižují náklady, ale též doba přípravy, přesnost a zvyšuje efektivnost výroby.

Datum: 11.10.2013 13:00:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště