Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Status partnerské země MSV posílí bilaterální spolupráci mezi ČR a Čínou

 

Letos v březnu, během návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Česku, bylo navázáno strategické partnerství s českou stranou. Aby bylo možné rozšířit a podpořit toto partnerství, podepsal pan Jiang Zengwei, ředitel CCPIT (China Council for the Promotion of International Trade), s náměstkem ministra průmyslu a obchodu České republiky Jiřím Havlíčkem memorandum o účasti Číny jako partnerská země v roce 2016 na Mezinárodním strojírenském veletrhu. CCPIT následně pověřila čínská vláda organizací vlastní účasti včetně národního pavilonu (A1) ve spolupráci s CCOIC (China Chamber of International Commerce). Doprovodné akce podpoří také CMEC International Exhibition Co.

Jde o vzácnou historickou příležitost spojit národní programy rozvoje průmyslu Made in China 2025 a Průmysl 4.0 v Česku. Status partnerské země posílí bilaterální vztahy v oblasti obchodu a regionální hospodářský růst. Světová ekonomika se v současné době pohybuje po křivolakých cestičkách ke zotavení a stojí na rozcestí, kdy musí využít nových impulsů k růstu namísto těch starých. Průmyslová restrukturalizace a inovativní rozvoj Číny bude i nadále hlavní hnací silou světového hospodářského růstu. Iniciativa Belt a Road navržená Čínou odráží téma naší doby: mír, vývoj a spolupráci win-win.

Česká republika je velice silnou průmyslovou zemí hned vedle „Silk Road Economic Belt“ a je také v Číně druhým největším obchodním partnerem v regionu střední a východní Evropy. Není pochyb, že spojení Made in China 2025 a rozvoje Průmyslu 4.0 v České republice bude výrazně posilí vědecké a technologické inovace, výrobní kapacity ve spolupráci a také vzájemný obchod.

Veletrhy jsou velmi významnou platformou pro navazování mezinárodní spolupráce a obchodní matchmaking. Podle Globální asociace veletržního průmyslu (UFI), je MSV třetím největším komplexním průmyslovým veletrh v Evropě a nejvýznamnější v regionu střední a východní Evropy a CCPIT klade velký důraz na účast na této akci.

Datum: 26.9.2016 14:32:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště