Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Společnost HIWIN poprvé se strojem vlastní výroby

 

Specialista na lineární techniku HIWIN s. r. o. postupně přešel od dodávek komponentů k vývoji a kompletaci složitějších posunovacích zařízení šitých přímo na míru potřebám zákazníka. Letos zahájil také výrobu  laserových řezacích strojů a s vůbec prvním strojem vlastní výroby zákazníky seznamuje na stánku v pavilonu V.

„Návštěvníkům veletrhu představujeme novou řadu Fiber laserových řezacích strojů Fila, které vyrábíme ve třech velikostech označených jako Fila 3015, Fila 4020 a Fila 6020. Všechny modely dosahují maximální dynamiky, přesnosti a vysoké produktivity. Použité vláknové lasery vynikají vysokou kvalitou svazku, který umožňuje soustředění do velmi malého průměru. Díky tenké stopě a velké energii pulzu najdou tyto stroje uplatnění především v aplikacích laserového značení, gravírování či řezání materiálů,“ uvedl na veletržní tiskové konferenci výkonný ředitel společnosti HIWIN s. r. o. Pavel Cach.

Název HIWIN je složeninou výrazů HI-tech a Winner a světově známou značkou vysoce kvalitních komponentů lineární techniky. Brněnská firma HIWIN s. r. o. je výhradním distributorem produktů HIWIN pro Českou republiku a Slovensko. K jejímu sortimentu patří lineární vedení, válcované, okružované a broušené kuličkové šrouby, pojistné matice, kuličková pouzdra, lineární sety, kalené broušené vodící tyče, polohovací systémy, lineární motory, lineární aktuátory aj. Brněnská firma svým zákazníkům nabízí také složitější lineární systémy, a to jednoosé i víceosé. Polohovací jednotky s magnetickým odměřováním pracují s přesností 0,02 mm, ale náročnější aplikace s lineárními motory používají ještě přesnější optické odměřování. Specialitou firmy jsou nosníky s hliníkovými profily, které umožňují velmi snadnou instalaci do stroje zákazníka při snížení celkových nákladů. V posledním roce se HIWIN zaměřil také na stavbu vlastních řezacích strojů osazených jak fiber laserem, tak paprskem CO2, čímž reaguje na rostoucí poptávku po kvalitních, avšak cenově dostupných řezacích laserových strojích.

Společnost HIWIN s. r. o. byla založena před třinácti lety a v posledních letech prodělala bouřlivý rozvoj. V roce 2010 dosáhla obratu 60 milionů korun, loni to bylo již 151 milionů a letos očekává obrat okolo 200 milionů. „Paradoxně nám krize pomohla, protože jsme získali nové zákazníky. Díky operativnosti  a skladu komponentů v Brně jsme byli schopni reagovat na poptávku velmi rychle,“ vysvětlil Pavel Cach a zdůraznil, že prakticky každá aplikace je originál šitý na míru zákazníkovi. K odběratelům společnosti HIWIN patří především dodavatelé strojů a zařízení pro automobilový průmysl, dále výrobci obráběcích strojů, tiskařských strojů, elektroniky nebo zdravotnické techniky.

Datum: 29.9.2014 17:50:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště